Streda, 28. február 2024

Brazílsky karneval, výbuch v Rusku aj nechutné videá. Joachim Löw po pätnástich rokoch skončí na lavičke Nemecka

FOTO - SITA/AP

Tréner nemeckej futbalovej reprezentácie Joachim Löw s predstihom oznámil, že odstúpuje z funkcie po tohtoročných majstrovstvách Európy. S nemeckým futbalovým zväzom (DFB) mal pôvodne zmluvu do majstrovstiev sveta 2022.

Vo funkcii hlavného trénera bol dlhých 15 rokov od 1. augusta 2006, keď nahradil na poste Jürgena Klinsmanna, ktorému predtým robil dva roky asistenta.

Nemecký karneval v Brazílii

Löw priviedol Nemcov k štvrtému titulu na svetovom šampionáte v Brazílii v roku 2014. Nezabudnuteľná je vysoká výhra v semifinále nad domácimi futbalistami. Kanárikov rozstrieľali 7:1.

O štyri roky neskôr však jeho zverenci “vybuchli”, keď v Rusku nepostúpili ani zo základnej skupiny. Po MS 2018 pristúpil Löw ku generačnej výmene, z tímu vypadli Mats Hummels, Jerome Boateng a Thomas Müller, no ani to príliš nezlepšilo výsledky. Vrcholom bola prehra v záverečnom skupinovom stretnutí Ligy národov v Španielsku 0:6. Zväz však Löwa podporil a vyjadril mu dôveru aj na nadchádzajúce EURO 2020.

Rozlúčka na európskom šampionáte

Tento krok som veľmi dôkladne zvažoval, plný hrdosti a vďačnosti. Trénovať svoju krajinu je veľká česť, mohol som pracovať s najlepšími futbalistami sedemnásť rokov a prispieť k ich vývoju. Mám za sebou skvelé víťazstvá, ale aj trpké prehry. Najviac však prevažujú úžasné momenty, nielen triumf na MS 2014. Som vďačný DFB za podporu, ale aj môjmu tímu, ktorý mi vytváral ideálne podmienky na prácu,” povedal Löw na oficiálnom webe DFB.

Prezident DFB Fritz Keller vyzdvihol Löwov prínos a poďakoval sa mu za prácu i spôsob, akým oznámil koniec: “Mám k Joachimovi Löwovi veľký rešpekt. Patrí k najlepším trénerom vo svetovom futbale. Pre Nemecko toho spravil viac ako ktokoľvek iný. Nielen vďaka športovým úspechom, ale pre svoje ľudské kvality. Fakt, že nás informoval s takýmto predstihom, ukazuje jeho slušnosť. Dal nám dostatok času, aby sme našli vhodného nástupcu.”

Ako si skvelého futbalového trénera pamätáte vy?

Ďalšie články o futbale

Odoberať Newsletter

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera