Nedeľa, 30. jún 2024

Bude to El Clásico iné. Bude to El Clásico preložené

SITA/AP Photo/Manu Fernandez

Už túto sobotu sa mal odohrať najsledovanejší zápas španielskej futbalovej súťaže La Liga. Minulý týždeň sa však začalo hovoriť o tom, že sa legendárne El Clásico kvôli prebiehajúcim nepokojom v Barcelone odohrá buď na madridskom štadióne Santiaga Bernabéua alebo sa presunie na iný termín.

Preložené El Clásico

V týchto chvíľach je už jasné, že FC Barcelona predsa len uvíta Real Madrid na ich Camp Nou, zmení sa však termín konania zápasu. Namiesto 26. októbra sa očakávaná futbalová udalosť odohrá 18. decembra.

Toto rozhodnutie pocítia aj stovky slovenských fanúšikov, ktorí chceli atmosféru zápasu zažiť priamo na štadióne. Pokiaľ zápas riešili na vlastnú päsť, je možné, že budú platiť storno poplatky pri ubytovaní či im prepadnú letenky.

Nový termín? Žiaden problém

No v prípade, že si zájazd kúpili cez našu najväčšiu športovú kanceláriu FutbalTour.sk, problémy spôsobené zmenou termínu ich obídu. „Klientom vychádzame vždy maximálne v ústrety. To znamená, že pre tých zákazníkov, ktorým zmena termínu nerobí problém, pripravíme bez akéhokoľvek doplatku zájazd na nový termín s dopravou, ubytovaním, vstupenkou aj službami delegáta. Klientom, ktorí si cez nás zakúpili len vstupenku a zvyšok zájazdu riešili vo svojej réžii, platia vstupenky aj na náhradný termín,“ potvrdil Matej Očenáš, spolumajiteľ a zakladateľ športovej cestovnej kancelárie FutbalTour.sk.

Len na upresnenie: FutbalTour.sk sa pre maximálnu kompenzáciu rozhodol aj napriek tomu, že tak urobiť nemusel. Podľa všeobecných obchodných podmienok športovej kancelárie totiž platí, že ak za zmenou konania zápasu stojí tretia strana, teda napríklad klub či liga, klient nemá nárok na vrátenie financií.

„Aj napriek zmluvnej ochrane chceme každú situáciu vyriešiť v prospech klienta. A v ústrety tak vyjdeme aj tým zákazníkom, ktorí s nami v náhradný termín konania zápasu nebudú môcť vycestovať a budú požadovať vrátenie financií. Namiesto uplatnenia 100-percentného storno poplatku vrátime klientom, ktorí cez nás riešili celý zájazd alebo iba vstupenku významnú časť sumy,“ doplnil Matej Očenáš. 

FutbalTour.sk kontaktuje v týchto dňoch všetkých klientov s ponukou náhradného riešenia. Nových záujemcov o sledovanie zápasu v náhradnom termíne športová cestovná kancelária eviduje na info@futbaltour.sk.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera