Nedeľa, 26. máj 2024

Bundesliga na špacírke: Bol raz jeden Lajpciš

Foto SITA/AP

Jesenným kráľom Bundesligy sa stal RasenBallsport Leipzig, alebo, ako ho politicky “nekorektne” pri žrebe Ligy majstrov častoval Hamit Altintop, Red Bull Lajpciš. Aké ďalšie panoramata nám prinieslo posledné dvojkolo nemeckej ligy pred zimnou mikroprestávkou?

Attraktive Sehenswürdigkeiten

Dortmund v závere jesene opäť chytal formu, no Lucien Favre si povedal, že keď už vedenie nemá dôvod ho odvolať, nájde mu ho sám. V stretnutí s Lipskom BVB viedlo po polčase 2:0 a remizovalo 3:3. Následne v piatok od úvodu ťahalo pílku v Hoffenheime o gól, no druhopolčasová pasivita ho stála všetky body a stolička pod trénerom sa otriasla v základoch.

V stretnutí Herthy s Gladbachom sme mohli byť svedkami priameho stretu všetkých Slovákov v Bundeslige. To by ale museli nastúpiť. Duda s Pekaríkom sa nevošli ani na súpisku, podobne ako v stredajšom zápase v Leverkusene. Bénes sa vošiel len na striedačku. Rovnako ako v stredajšom stretnutí proti Paderbornu. Situácia nie je pre nikoho ideálna a zlé jazyky tvrdia, že by po zimnom prestupovom období nemusel ostať v prvej nemeckej žiaden Slovák.

Bayern drží sériu troch víťazstiev v rade a pomaly sa tlačí hore, kam minimálne podľa rozpočtu patrí. Naposledy si to odskákali hradní páni Freiburg a Wolfsburg.

Kolín spoločne s Mainzom prekvapili vo vloženom kole gólovou potenciou na ihriskách súperov. Prvý menovaný naložil Frankfurtu pri víťazstve 4:2, druhý dokopal tragické Brémy piatimi nafúkanými loptami.

Höhepunkte

  • Lipsko kráča k titulu.
  • Hlavne nenápadne.
  • Schalke je tiež vysoko.
  • Teraz dvakrát remizovalo.
  • Leverkusen s ďalšou červenou kartou.
  • Aj tak vyhral.
  • Rozdiel sedem bodov medzi prvým a piatym tímom.
  • Osem medzi jedenástym a osemnástym.
  • Sme presne v polovici.
  • Vo Fantasy sa poradie nemenilo.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera