Sobota, 29. jún 2024

Herthe sa boj o záchranu komplikuje, kvôli koronavírusu žiada o odklad zápasov

TASR TASR 16.04.2021
JB 100 Berlín - Hráèi Herthy Marton Dardai (v¾avo) a Niklas Stark reagujú po prehre s Lipskom 0:3 vo futbalovom zápase nemeckej Bundesligy Hertha Berlín - RB Lipsko v Berlíne 21. februára 2021. FOTO TASR/AP Berlin's Marton Dardai, left, and Berlin's Niklas Stark reacts on the pitch after they lost 0-3 the German Bundesliga soccer match between Hertha BSC Berlin and RB Leipzig in Berlin, Germany, Sunday, Feb. 21, 2021. (Annegret Hilse/Pool via AP)

Nemecký futbalový bundesligista Hertha Berlín oznámil po ďalších pozitívnych testoch na koronavírus, že celý tím ísť musí do 14-dňovej karantény. Odložiť si tak musí najbližšie tri ligové zápasy, informoval web Berlínčanov.

Tréner Pál Dárdai, jeho asistent Admir Hamzagič a útočník Dodi Lukebakio boli prvými pozitívne testovanými, vo štvrtok večer klub oznámil najmenej jeden ďalší pozitívny výsledok, ktorý mal obranca Marvin Plattenhardt. V izolácii je aj ďalší asistent trénera Andreas Neuendorf, ktorý síce nemal pozitívny test, no bol v blízkom kontakte s nakazenými.

Hertha tak vo štvrtok večer požiadala o odloženie najbližších troch duelov v bundeslige. V sobotu mala nastúpiť v dôležitom stretnutí v boji o záchranu proti Mainzu, na budúci týždeň v stredu sa mala stretnúť s Freiburgom a cez víkend so Schalke.

Hráči by mali byť v karanténe najmenej do 28. apríla a záverečných šesť stretnutí bundesligy potom musia odohrať do 22. mája. Hertha figuruje tesne nad pásmom zostupu na 15. mieste tabuľky o skóre pred šestnástym Bielefeldom.

“Počas domácej karantény sa bude tím udržiavať v kondícii prostredníctvom virtuálnych tréningov. Akceptujeme situáciu aj napriek zložitým okolnostiam a urobíme všetko pre úspešný záver sezóny,” uviedol športový riaditeľ Arne Friedrich. Informovala agentúra dpa.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera