Nedeľa, 26. máj 2024

Čaká nás najzvláštnejší zápas reprezentačnej histórie?

Foto SITA/AP

Slováci po senzačnom prvom polčase a ešte lepšom druhom zvíťazili v Rijeke nad Chorvátmi a odrátavajú posledné sekundy nadstaveného času zápasu, v ktorom zdemolovali Azerbajdžan!

Tak tomu mohlo byť, no v kútiku duše sme sa už na začiatku reprezentačnej prestávky pripravovali na scenár, ktorý sa v utorok naplní.

Ktorý zápas sledovať?

Diváci budú v rozpakoch. Potrebujeme, aby naši zvíťazili v Trnave. Remíza Walesu s Maďarskom bude rovnako dôležitá, no naše víťazstvo, nech sa na to pozrieme z akéhokoľvek uhla pohľadu, berieme s väčšou samozrejmosťou.

A to môže byť chyba! Hamšíkovci sa budú musieť naplno koncentrovať na vlastný výkon. Bude to však vôbec možné? Predpokladáme, že sa tréner Hapal bude snažiť izolovať svojich chlapcov od všetkých možných rozptýlení.

Veľkoplošná obrazovka priebeh sprostredkovávať pravdepodobne nebude. Asi ani nemôže. Zakáže tréner aj mobily cez polčas? Budú hráči načúvať fanúšikom, čo im kričia? Keď jedno mužstvo potrebuje víťazstvo/prehru iného mužstva, reakcie fanúšikov sú jasne a zborovo badateľné. Ako sa dá ale prejaviť radosť z remízy počas zápasu?

Bude to veľmi zaujímavé

Ak by sa v našom zápase nadstavovalo menej, môžeme očakávať, že si všetci pozrieme záverečné minúty zápasu vo Walese na obrazovkách? Všetci diváci aj tak budú refreshovať svoje livescores v mobiloch a obraz by bol ako vždy o pár sekúnd pozadu.

To refreshovanie bude počas zápasu také časté, že bude od diania na ihrisku rozptyľovať väčšinu. Niekto to bude robiť očkom, niekto dvoma, niekto sa spoľahne na to, že z davu iní zakričia. Tisícky zadržaných dychov, nech niekde v diaľke 1800 kilometrov nepadne gól. A ak padne, tak nech padne aj na druhej strane.

Takto nejako to bude vyzerať na štadióne. Tí, čo uprednostnia pohodlie domova, budú streamovať dve obrazovky, prípadne prepínať jednu. Každopádne, bude to jeden z najzvláštnejších futbalových večerov v histórii slovenska.

Magická noc, pri ktorej môžu hviezdy tak padať, ako sa aj rodiť.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera