Nedeľa, 26. máj 2024

City a Tottenham si zopakujú magickú noc. Už v sobotu

SITA/AP Photo

Dúfam, že ste to videli. Najkrajší zápas sezóny a niektorí hovoria, že aj modernej histórie Ligy majstrov. Manchester City porazil v stredu večer Tottenham 4:3, no do semifinále postúpili londýnski Kohúti. O sklamaní a následnej radosti po neuznanom góle Sterlinga budú hráči Tottenhamu rozprávať ešte aj deťom svojich detí.

Fanúšikovia preplnení emóciami by si možno aj chceli vydýchnuť, no nedá sa. Tí dvaja hrajú si dajú ligové repete už v sobotu.

Man City – Tottenham, sobota 13:30

Zápas na Etihad Stadium otvorí program sviatočného víkendu v Premier league. Do konca súťaže zostáva odohrať ešte štyri – päť zápasov, repríza stredajšieho šlágra je na Ostrovoch označovaná prívlastkom “massive”. Obrovská.

City ešte uprostred týždňa snívalo o štyroch trofejách, prípadné zaváhanie cez víkend by ho mohlo stáť druhý pohár za pár dní. Liverpool nemá so súpermi zľutovanie, kto chce ovládnuť Premier league, musí už len vyhrávať.

Spurs ukázali, že to vedia aj bez Kanea. Son ho zastúpi úplne adekvátne, ešte aj od Llorenteho sa lopty zázračne odrážajú do siete. Tottenham má viac zranených a užší káder, má čo robiť, aby sa udržal v top štvorke.

Bodaj by to bol znova taký krásny zápas, ako v stredu. Kto zvládne pretlak emócií lepšie? A bude to opäť taká úžasná podívaná?

Newcastle – Southampton, sobota 18:30

Dúbravkovci majú v porovnaní s víkendovým súperom o dva body viac, ten má ale k dispozícii povestný zápas k dobru. Do konca súťaže tak môže Southampton získať ešte 15 bodov, Newcastle o tri menej. Ich vzájomný duel v sobotu podvečer môže víťaza posunúť blizúčko k definitívnej záchrane.

Cardiff stráca na Newcastle sedem bodov (a musí cez víkend doma hrať proti Liverpoolu). Kto vyhrá, môže pomaly začať tlačiť permanentky na budúci ročník.

Z posledných šiestich vzájomných zápasov sa každý druhý skončil remízou. Tá bola aj na jeseň, v prvom zápase aktuálneho ročníka. Ak Veľká noc tradíciu neporuší, zápas bude mať víťaza. Miernym favoritom bookmakerov sú domáci. Ide ale o veľa.

Cardiff – Liverpool, nedeľa 17:00

V posledných štyroch domácich zápasoch dostal zachraňujúci sa Cardiff desať gólov a vyhral len raz. Walesania, po krk namočení v záchranárskej robote, musia navyše v nedeľu hostiť semifinalistu Ligy majstrov a jedného z dvoch kandidátov na titul. Liverpool.

The Reds prehrali v tomto roku v Premier league len úplne prvý zápas ešte tretieho januára na Etihad Stadium pri návšteve Manchestra City. Z posledných siedmich stretnutí tratili body len pri jednej remíze na začiatku marca v derby s Evertonom

Ak chcú domáci držať krok s bielomodrou armádou Pepa Guardiolu, musia vyhrať, lebo City valcuje. Zlá správa pre fanúšikov Cardiffu.  

O prvú štvorku

Všetka pozornosť fanúšikov sa vo finiši Premier league sústredí na boj o pohárové miestenky. Rozdiel medzi tretím Tottenhamom a šiestou Chelsea sú len tri body, každý chce skončiť do štvrtého miesta. Aby mohol napodobiť Spurs a The Reds a ťahať Ligou majstrov v jej budúcom ročníku.

Cez víkend hrá Manchester United v Liverpoole s Evertonom, Arsenal doma proti zlepšenému Crystal Palace a Chelsea pohostí Burnley až na Veľkonočný pondelok. Zašibe niekomu z nich?

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Tipos.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera