Sobota, 25. máj 2024

Derby Dyčka – Golianovo #navlastnýyoutube

Juraj Šlosár Juraj Šlosár 11.10.2020

“Hybaj s tú lobdú po čáre, potom daj ťáhlý center a Fero rozthrne sito!” Kto to zažil, ten vie. Takéto a iné rady, hlášky trénujúcich fanúšikov sú na “dedinskom” futbale základnou esenciou každého zápasu o život a meno dediny.

Pre roduverného fanúšika nie je nič horšie, ako situácia, keď ťa ráno kolega z toho istého okresu podrýpne otázkou: “Čo ste to hrali? Gorotky?” Toto sa mi pár krát stalo a poviem vám, tlak stúpol zo stodvadsať na dvesto za pár sekúnd.

Ranná omša, nedeľný obed a potom ísť pozrieť svojich miláčikov, s ktorými deň pred tým preberieš taktiku v miestnej krčme, je zvyk, bez ktorého nie je nedeľa sviatkom.

MFK Golianovo, rodný to klub

Golianovo, dedina kúsok od Nitry (hrdo nosí meno na počesť hrdinského generála Goliana), kde som prežil svoje detstvo a mám korene má tiež samozrejme futbalový mančaft.

“Ďarmočani” sú dnes v lige, ktorá nie je ani zďaleka prvá, ale o to viac je to zaujímavá, pretože rádius iných dedín je v okruhu desiatok kilometrov.

Tým pádom sa dá povedať, že každý zápas je derby. Všade niekoho poznáš a máš možnosť pokecať cez prestávku v miestnom bufete, resp. pri okienku bufetu.

No dobre, pre nás ďarmočanov je len jedno derby. S Lapášom! Tí sú ale roky o pár líg vyššie. Ale raz! Raz to opäť príde!

OFK Golianovo je momentálne lídrom v VII. Lige oblastných majstrovstiev s označením B, čomu nechápem, šak zme neni žánne Béčká!

História: Derby na Youtube

Dnes nastúpia netradične, na ihrisku dediny, čo by kameňom dohodil. TJ Družstevník Dyčka bol vždy ťažký súper. A aj dnes sú len o 4 body nižšie na 5-tom mieste. Tí nám nič nedarujú.

Čo je ale dnes pre mňa a všetkých ďarmočanov a fanúšikov Dyčky výnimočné? No hlavne to, že doba, ktorú žijeme, nám umožňuje pozerať dnešný zaujímavý zápas ONLINE na youtube!

A preto si ňeská sannem na kanapu, otvorím si pivo, keré sa už dávno nevarí Nitre a kuknem si na vlasné bulvy, jak ím ukážeme, do je tu líder! Alebo aj ňé. Každom prípade, adaj aj dopíšem malý komentár po zápase.

Dúfam, že ňeská budeme hrať vác jak gorotky.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera