fbpx
utorok, 26. januára 2021
SLovan Bratislava otváral Tehelné pole
SITA
Futbal

Derby Tréneroviny – V Ďurindovej koženej bunde

Idemo domov, volim Tehelne pole, mladý Ivan môj prezident. Už asi pol roka bolo Slovensko plné bilbordov lákajúcich na derby, ktorým Slovan otvorí svoj nový štadión. Ten bol behom chvíľky vypredaný a Slovan do zápasu nastupoval s pocitom, že už len NAKA s daňovou kontrolou mu môžu zobrať titul. Dunajská je totiž rada, že skóruje proti Senici a boj o titul bude tento rok menej zaujímavý, ako emocionálne vzplanutia Kaliho s Janou Kirschnerovou v tej relácii, kde od chrbta počúvajú cover verzie.

Derby nebol dobrý nápad

To, že konečne máme na Slovensku viac poriadnych štadiónov, ako ministeriek, ktoré Andrej urobil, je super. Mácejkóóó už čoskoro môže na Tehelnom poli znieť naplno. Ale mladému Ivanovi ten náhodný žreb príliš nevyšiel. Dať si otváračku na derby proti Trnave, to nebol dobrý nápad. Nakoniec to dopadlo tak, že mal celý štadión len pre belasých, ale prišlo viac divákov, ako fanúšikov. A dokázali okrem atmosféry pokaziť aj choreo.

Bohatý bol program už hodinu pred zápasom. Mladý Ivan, legendy Slovana, historické dokrútky so svedectvom Zdeny Studenkovej alebo Slavo Jurko, fanúšik každého mužstva, ktoré včas uhradí faktúru. Najväčšie bomby si však pripravil Maťo Ďurinda. Za taký playback by sa ani Helenka Vondráčková nehanbila. Ale zase lepšie ako Nicky Minaj. Aspoň 4 hodiny nemeškal autobus s ním a  jeho CDčkom z Dúbravky. A prvopolčasový výkon Slovana vyzeral presne tak, ako Maťo v tej svojej sviežej koženej bundičke.

Slovan má taký káder, že keby ligu nevyhral, Ševela skončí v Mekáči pri hranolkách. Ivan mu dal dokonca za úlohu vyhrať ligu bez prehry. Šporar musí prekonať strelecký rekord Messiho a Holman sa naučiť texty ľubovoľných troch songov Desmodu. Ale jeho rozbeh bol pomalý. Trnava si držala belasých galacticos na dištanc a tempo bolo také, že človek doma pri telke priberal len z toho, že sa na to pozerá.

V druhom polčase už aj Miro Michalech nervózne prešľapoval, že kedy prídu góle. Všetko to vybavil Šporar, ktorý sa vyhol ofsajdu a zapol tak aj Trnavu. Tá začala hrať aj dopredu, ale Yilmazovi pískol neexistujúci ofsajd ten ujo pri lajne a Depetris vyprášil len bočnú sieť. A keď si už aj Čonka myslel, že je Marcelo a nemusí sa vracať, udrel zase Šporar. Tento zápas by neuškodil ani človeku po troch infarktoch, ale také je to vždy, keď robíte niečo prvýkrát.

Radšej si mal Slovan otvoriť štadión zápasom proti ViOnu a nemuseli sme dva týždne čítať o tom, kto hrá na stavenisku, koľko lístkov dajú hosťom, ako ich tam chcú mať a že to bude udalosť milénia. Nebola. Spartak prišiel s tým, že remíza mu vyhovuje a Slovan nepotvrdil povesť mužstva, ktoré dominuje lige. Aj keď vyhral zaslúžene, ale ľudia si viac budú pamätať ten Ďurindov playback.

Ostatné Trénerovinky

  • Nitra sa porazila proti Seredi 0:2 a do TOP 6 nepostúpi
  • Dunajskej zase raz pískal Slovák, ale Senicu porazila gólom z piateho polčasu
  • Ružomberok to doma proti Michalovciam odtrpel na remízu
  • Trenčín proti Podbrezovej na remízu, pretože Čatakovičovi nevyšla Panenka
  • Žilina tesne porazila Zlaté Moravce
  • O zložení TOP 6 sa rozhodne v sobotu na Myjave v zápase Sereď – Spartak