Pondelok, 15. apríl 2024

Deväť tipov pre vašu novú FIFA kariéru!

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 12.03.2021
FOTO - SITA/Andrew Couldridge /Pool via AP

Ak nepatríte k hráčom Ultimate Teamu a nepotrebujete meniť hru FIFA hneď po jej novom vydaní, pravedpodobne ste ešte pravidelným hráčom „starej“ dvadsiatky a 21ku si kúpite pri jednom z najbližších výpredajov. Nielen pre vás máme deväť návrhov na vašu ďalšiu FIFA kariéru.

Veľmi obľúbený mód, ktorý je v najnovšej hre vylepšený a je v nej množstvo (aj) nových tímov, s ktorými sa pri budovaní víťaznej jedenástky nudiť nebudete.

Türkgücü München

Začíname vo vodách tretej nemeckej ligy. Tento mníchovský tím je nováčikom tretej ligy a teda aj novým tímom v najnovšom vydaní. Ako napovedá názov, klub je z časti menšinový a teší sa obľube v „tureckej“ časti Mníchova, ale aj iných nemeckých miest. Takýchto (menšinových) klubov sú v Nemecku stovky.

Türkgücü to ale dotiahlo až na profi úroveň a má smelé ambície. Budete sa realisticky sústrediť na nemeckých mladíkov doplnených o Turkov či Nemcov s tureckými koreňmi? A dokážete v horizonte rokov postúpiť do Bundesligy a konkurovať Bayernu? Je to len na vás!

USL Dunkerque

Veľmi zaujímavý a emotívny príbeh môžete napísať aj vo Francúzsku. Operácia Dynamo ako úspešná evakuácia státisícov britských a francúzskych vojakov z prístavného mesta Dunkirk vo Francúzsku v roku 1940 zohrala jednu z kľúčových rolí pre budúci vývoj druhej svetovej vojny. Napriek obrovskej snahe a hrdinstvu padlo takmer 70 000 vojakov. Bez nich by história vyzerala inak.

USL Dunkerque je nováčikom Ligue 2. Prevezmete tento klub vo výnimočnom meste, dostane sa až na francúzsky a európsky vrchol a venujete svoje úspechy hrdinom z druhej svetovej?

Beerschot   

Nie každý chce začať svoju kariéru v TOP lige. Prečo sa nepustiť do najvyššej ligy s nižšími rozpočtami, kde sa o to viac budete sústrediť na výchovu mládeže a hľadaním mladých talentov? Nováčikom najvyššej belgickej ligy je aj Koninklijke Beerschot Voetbalclub Antwerpen, jednoducho Beerschot.

Uznávam, som tu trocha zaujatý, nakoľko som v Antverpách strávil jeden semester svojho štúdia. Zaujímavé fialové farby, logo, k tomu kvalitné belgické pivo a pralinky? Môže byť!

Anglická road to glory!

Na YouTube pribúda „FIFA content“ a obľúbenými sú tzv. RTG, teda road to glory. Prevezmete tím z nižšej ligy, sústredíte sa na postupný progres s menším rozpočtom so snahou dostať sa medzi elitu a byť pevnou súčasťou najobľúbenejšej ligy na svete, Premier League. Zaujímavým kandidátom je Harrogate Town, ktorý sa v minulej sezóne dostal na profi úroveň po prvý krát v ich histórii. Čierno-žlté farby, 440-tisícový rozpočet a pred vami dlhá a tŕnistá cesta až na vrchol.

S rovnakým rozpočtom je v lige „skrytý“ aj Bolton, bývalý tím z Premier League. V minulosti tam hrali borci ako Jääskeläinen, Pedersen, Okocha, Diouf, Gary Speed, Anelka či Elmander. Dnes sú ale „štvrtoligový“, po obrovských finančných problémoch a s novými majiteľmi. Dokážete ich vrátiť medzi anglickú elitu?

Sunderland

Mnohí sme videli parádnu Netflixovku – Sunderland ‘Til I Die. Sunderland patril dlhé roky do Premier League, dnes bojuje o postup do Championship ako treťoligový tím. Nedávno klub (väčšinový podiel) odkúpil 23-ročný Kyril Louis-Dreyfus. Jeho otec kedysi vlastnil Marseille, v roku 2009 ale podľahol leukémií. Zaujímavé je, že Kyrilove dve miliardy sú pod maminou kontrolou. Prihodíte si niečo pred štartom kariéry v Sunderlande aj vy, alebo začnete so skromným budgetom?

Česká rozprávka

Slováci i Česi v minulosti vytvorili viaceré krásne a kultové rozprávky. Mnohí Čechom závidíme ich klubové úspechy a tri ich tímy sú dokonca aj vo FIFE. Sparta, Slavia a Plzeň. Slušné rozpočty na úrovni 5,5-6,5 milióna vám dajú dobrý základ na rozbeh.

Keďže sú české tímy v sekcii „Zvyšok sveta“, potrebujete ich preradiť do inej ligy.

Nastavíte to jednoducho pri výbere vášho tímu na začiatku vašej novej kariéry. Ak chcete byť čo najviac realistický, choďte do ligy s podobným koeficientom a zároveň geografickou blízkosťou. Vaše cesty tak môžu smerovať do Rakúska či Švajčiarska.

Ďalšie články o futbale

Odoberať Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera