Nedeľa, 19. máj 2024

Dočká sa česká rozprávka ďalšej časti, alebo spasí Arsenal na Slavii mladý Brazílčan?

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 15.04.2021
SITA/AP Photo/Alastair Grant

Po úvodnom zápase je všetko otvorené. Slavia uhrala na pôde veľkého Arsenalu veľmi cennú remízu vďaka gólu v záverečných sekundách. Londýnsky veľkoklub nevyužil viacero tutoviek.

Ak by sa hralo na gólové šance, Arsenal by už bol jednou nohou v semifinále. Futbal sa ale odjakživa hrá na góly a “zošívaná“ rozprávka tak naďalej pokračuje. Posledné slovo pravdepodobne nepovedal ani amsterdamský Ajax. Na strane druhej, iba menší či väčší zázrak zoberie postup Villarealu, resp. Manchestru United.

Oba tímy si cez víkend spravili chuť

Slavia síce veľmi nerada, ale pred ich najväčším zápasom tejto sezóny, odohrala najväčší domáci zápas sezóny. Na domácej pôde v pražskom derby potvrdila pokračujúcu dominanciu červeno-bielych, keď vyhrala 2:0 a proti Sparte tak ťahá už neuveriteľnú 13-zápasovú šnúru bez prehry.

K výhre im ihneď po zápase online gratulovali aj českí borci z West Hamu.

Arsenal zas rozdielom triedy porazil v Sheffielde posledný celok Premier League. Na jednej strane to bol „must-win“ zápas, na strane druhej bol ich herný prejav viac než slušný a to je pred „zápasom o všetko“ veľmi dôležité.

Novinky v oboch táboroch

Náročné sezóny sa podpisujú pod problémy so zraneniami pri oboch tímoch. Domáci majú opäť problémy v obrane. Zdravotne sa dokopy nedal Kúdela, ktorý aj tak dostal trest od UEFA. Do zápasu s Arsenalom nenastúpi ani Deli. Navyše, vrásky na čele Trpišovskému robí aj neistý stav Simu a Olayinku, dvaja kľúčoví hráči slavistickej ofenzívy.

Mikel Arteta zas na včerajšej tlačovke potvrdil neistý zdravotný stav Aubameyanga s Odegaardom, otázne sú aj štarty Bukaya Saku a Smitha Rowa.

Arteta: „Mladí hráči sú rovnako dôležití ako starší hráči“

Sú to pritom mladíci, ktorí túto sezónu ako-tak ťahajú trápiaci sa Arsenal. V poslednom ligovom zápase ale parádny výkon predviedol mladý Martinelli, ktorý je jeden z obľúbencov fanúšikov „The Gunners“. Mladý Brazílčan pritom až tak často v kontakte s loptou nebol, no parádnu prácu odviedol pri práci bez lopty, keď svojou aktivitou často dostával svojich súperov do úzkych. 99% fanúšikov si preto želá jeho štart aj dnes večer. Arteta im na tlačovke dal nádej, nakoľko starších či skúsenejších hráčov nad mladých nijako nepovýšil.

Ide o efektivitu

Explicitne 39-ročný tréner spomenul aj efektivitu, ktorá je podľa neho v EL veľmi dôležitá. Dobre vie o čom hovorí, veď práve v poslednom zápase mal jeho tím tri či štyri gólovky, no využil len jednu. Favoritom stále zostáva anglický celok, po úvodnom zápase ale ešte viac platí, že Slavia sa nemá prečo báť ani Arsenalu.

Okrem zápasu Slavia vs. Arsenal máme na programe aj ďalšie tri štvrťfinálové odvety. Ak sa potvrdia papierové predpoklady, v semifinále uvidíme Manchester United, Villareal, AS Rím a jedného z dvojice Slavia/Arsenal. Môj tip je 1:3 a teda postup Arsenalu. Ako to vidíte vy?

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera