Pondelok, 22. júl 2024

Druhá liga: Výsledkové klamstvá, mikrospánok Kopaničiarov a Koňare, čo ťahajú tucet výhier

Matej Valkár Matej Valkár 25.10.2022
FOTO TASR - Milan Kapusta

Štrnáste kolo druhej ligy dozaista upútalo milovníkov čistých kont brankárov, až v siedmych zápasoch sa totiž jednému z tímov nepodarilo skórovať. Na svoje si prišli aj fanúšikovia defenzívneho futbalu, minimálne z výsledkového pohľadu určite. Len tri tímy skórovali aspoň dvakrát, sedem ich gól nedalo a šesť mužstiev sa radovalo z presného zásahu jediný raz. Poďme spolu preskúmať uplynulý druholigový víkend.

Považská Bystrica – Pohronie 2:2, 429 divákov

Na Považí padali góly až v druhom polčase, aj napriek tomu sa však jednalo o najgólovejší duel víkendu. Center z ľavej strany pretavil v presný zásah hlavou Pushkarov, v mele v hosťujúcej šestnástke sa však hneď o pár desiatok sekúnd neskôr skvelo zorientoval Matejčík. Bránenie centrovaných lôpt bolo značnou slabinou domáceho mužstva, po vyše hodine hry to na ďalší gól hlavou využil Čunta. Tesne pred koncom však fauloval vo vlastnom pokutovom území striedajúci Laktionov, bod pre domácich tak vydoloval Hapal.

Prešov – Dolný Kubín 2:0, 825 divákov

Tatran nepredviedol proti outsiderovi z Dolného Kubína najokulahodiacejší výkon, na predĺženie víťaznej série na číslo dvanásť to ale s prehľadom stačilo. Hostí načal po polhodine hry z penalty najlepší strelec ligy Dolný, v úvode druhého dejstva potom skóre uzavrel hlavičkujúci Horváth. Zelenobieli neprestávajú udivovať a pokračujú vo famóznej forme.

Dubnica nad Váhom – Petržalka 1:0, 235 divákov

Tlak Dubnice v dobe tesne po uplynutí prvej polovice prvého polčasu gradoval nekompromisnou dorážkou Bagrintseva. Zverencom Bohumila Pánika situáciu výrazne skomplikoval vylúčený Kramár, Petržalčanom však ani prakticky celý druhý polčas v presile výrazné šance nepriniesol. Nedokázali sa dostať do zápasu a opäť odišli naprázdno.

Púchov – Šamorín 0:1, 220 divákov

Výsledok môže mierne klamať o priebehu stretnutia, šancí bolo požehnane na oboch stranách. Na všemocného sa zahral po štvrťhodine hry Bálint Csóka, ktorý sebavedomo vletel do trojice protihráčov v šestnástke. Jeho prvý pokus zneškodnil brankár Strelčík, na dorážku už ale bol prikrátky. Vo zvyšku stretnutia excelovali gólmani, vydreté tri body tak smerujú na juhozápad Slovenska.

Myjava – Košice 0:1, 534 divákov

Duel, ktorý by sa dal označiť aj ako šláger kola, opäť priniesol nespočetné množstvo šancí. Jediným úspešným strelcom bol Sagna, ktorý dokonale využil pas za v tej chvíli v mikrospánku fungujúcu obranu Kopaničiarov. Košičania mohli náskok aj zveľadiť, hlavne po strelenom góle ich šance len a len pribúdali. Myjavu podržal skvelý Kubica. Náskok na Prešov síce Vraňare skresali, ich východniarsky rival má však zápas k dobru. Zhodou okolností, práve so Spartakom.

Slovan Bratislava B – Humenné 0:1, 110 divákov

Tréner Desiatnik síce Humennému v Bratislave po minulotýždňovom ukončení spolupráce chýbal, defenzívnejší prejav hry však v DNA tímu jednoznačne ostal. Hmlisté nedeľňajšie ráno pred chudobnou kulisou na Pasienkoch rozhodol po centri Streňa a priťuknutí Diamého v šestnástke voľný Jančo, ktorý pálil presne.

Rača – Komárno 1:0, 325 divákov

Komárno v Rači dominovalo, počet rohových kopov tímu z juhu Slovenska mohol pokojne pripomínať aj výsledok slabšieho zápasu amerického futbalu. Ako však všetci dozaista vieme, futbal sa hrá na góly. Jediný dali v tomto zápase aj napriek viacerým tutovkám hostí domáci, pas Štefanku z ľavej strany nemohol nepremeniť v gól Lörincz. Zverenci trénera Stražana mohli po záverečnom hvizde ďakovať gólmanovi Žákechovi aj nepresnosti hosťujúcich zakončovateľov.

Trebišov – Žilina B 0:1, 350 divákov

Od pamätného domáceho víťazstva 3:1 nad Košičanmi už nejaký ten čas ubehol, ďalším súperom východniarov bolo žilinské béčko. Aj vďaka až neuveriteľnej nekonzistentnosti výkonov a výsledkov Šošonov asi neprekvapil priebeh ani výsledok. O najtesnejšej výhre rozhodol zakončením zo vzduchu pred bránkou voľný Krstić, hral sa ofenzívny a kvalitný futbal. Hráči Slavoja síce vyšli naprázdno, rozhodne sa ale nemajú za čo hanbiť.

Aj po štrnástom kole vedie ligu Prešov, na Košice má zápas k dobru a náskok troch bodov. Komárno a Šamorín sa východniarske duo snažia všetkými silami dohnať, tabuľkou už úspešne stúpa aj v úvode skôr tragickejšie Pohronie. Na spodku druholigového pelotónu sa krčí bohužiaľ úplne zaslúžene Petržalka, ktorej to tento ročník vôbec nejde. V pásme zostupu je aj Dolný Kubín, na nováčika však predvádza solídne výkony a body postupne zbiera. S v tabuľke nad ním stojacou Račou ešte určite zvedie tuhý boj. Najlepším ligovým strelcom je Jozef Dolný s desiatimi zásahmi, na krk mu aj naďalej dýcha deväťgólový Boris Krstić zo žilinského béčka.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera