Štvrtok, 27. jún 2024

Dunajská Streda postúpila hladko. Skutočná kvalifikácia sa začne až teraz

Gabriel Vass Gabriel Vass 29.07.2022
FOTO TASR - Edmund Örzsik

Dunajskú Stredu čakala povinná odvetná jazda proti faerskému tímu Vikingur Gøta. Výhra 2:0 z prvého zápasu napovedala, že s postupom počítal každý. Povinné odvety môžu klub stáť jedine vykartovaných alebo zranených hráčov. Našťastie nič z toho sa nestalo. Žitný ostrov zažil príjemný štvrtkový večer a DAC postúpil bez väčšej námahy.

Hrdina zápasu

Opäť kto iný ako Mr. Goal – Nikola Krstović. Mal som ale akýsi nedobrý fíling z jeho výkonu. Je úplne v poriadku, že hráč, ktorý dá každý zápas gól si v podstate môže robiť čo chce a nikto mu nemôže povedať ani slovo. Už niekoľkokrát sa spomínal jeho trochu prehnaný individualizmus, proti Faerčanom bol až do očí bijúci. Nikola si zjavne zaumienil, že bez gólu domov neodíde. V prvých minútach zápasu sa úplne zbytočne tlačil do strely, hoci pred ním stáli štyria hráči a všetky pokusy zblokovali už na kopačke. Keď konečne strelil gól, ako keby z neho tlak opadol a začal viac rozdávať lopty spoluhráčom. Výsledkom je postup a Krstovič s piatimi gólmi na čele strelcov celej kvalifikácie.

Toto som fakt nečakal

(pauza)… je sem vôbec možné niečo napísať? Nič neočakávané sa v odvete nestalo. Všetko kopírovalo vopred známy scenár. Slabý súper, ktorý kondične odišiel v 55. minúte, hra na jednu bránku, gól Krstoviča a povinná jazda Dunajskej.

Jedna vec mi však už dlhšie vŕta v hlave. Celý rok tímy Fortuna ligy hrajú o to, aby si v lete zahrali dva, možno tri domáce európske zápasy. A keď už tie zápasy prídu, je problém zaplniť štadióny. Mnohé tímy si povedia, že päťtisíc divákov je sen, ale v Dunajskej Strede by si to pýtalo aspoň sedem tisíc. DAC hrá pekný futbal, má kvalitného trénera, ostrostrelca Krstovića. Azda aspoň najbližšiu stredu proti rumunským „priateľom“ z FCSB bude štadión poriadne zaplnený.

Moment zápasu

Návrat kapitána. Zsolt Kalmár bol preč dlhých 16 mesiacov. Vrátil sa za burácania tribún. Pohyb na ihrisku možno ešte nebol úplne ideálny, ale do konca leta sa zlepší. Dokonca mohol skórovať z rohu podobne ako Vlado Weiss, faerský obranca loptu vykopol z bránkovej čiary. Dunajskej Strede sa vrátil vodca, kapitán a mozog tímu. V ofenzíve je obrovský pretlak a tak bude musieť Zsolti poriadne makať aby si zastal svoje miesto. Pre začiatok je však jeho návrat skvelou správou pre celý klub.

A čo ďalšie predkolo?

Prichádza FCSB, čiže bývalá Steaua Bukurešť. Ťažký ale relatívne hrateľný súper. Doma treba zvládnuť zápas, pretože odveta na päťdesiatpäťtisícovom Národnom štadióne v Bukurešti môže byť náročná.

Zo šesťdesiatich tímov, ktoré štartovali v prvom predkole EKL, ostalo nažive jedenásť, vrátane Dunajskej. Bojuje sa ešte o 17 voľných miest v skupinovej fáze. Obrovskou výhodou môže byť ak DAC s koeficientom 6.500 postúpi do playoff kvalifikácie. Preberie súperov koeficient (FCSB má 17.500) a v play-off bude nasadeným mužstvom. Vyhne sa preto zástupcom z Anglicka, Nemecka, Talianska a Španielska. Žreb posledného predkola bude v utorok 2. augusta.

Najprv ale treba Rumunov vyradiť.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera