Nedeľa, 26. máj 2024

Euroligové Tréneroviny – Prvé predkolá

SITA

Akoby to bolo včera, keď sme prespali polovicu finále Ligy majstrov a Arsenal znovu pokazil zápas, kedy mu už konečne o niečo mohlo ísť. Štyri naše kluby dostali odmenu za to, že si prešli celou pevnosťou Boyard, v jej polovici neodstúpili, mali svoje štadióny a stihli fakturantom vyplatiť všetky záväzky. Čakajú ich predkolá. To je niečo, ako keby v starovekom Ríme tesne pred gladiátorskými zápasmi do arény proti sebe postavili Martina Daňa s Alfom.

Platini ešte predtým, ako zasadne do Leopoldova stihol nachystať sklenené misky z kuchyne LIDLa a pán v čiernom obleku prečítal dvojice klubov, ktoré sa proti sebe postavia v prvej polovici júla. Čítať všetky tie názvy klubov, ktoré vyzerajú, ako keby ich trikrát skomolil Danko s Gašparovičom, je ako za trest.

My sa ale tešíme. Teda zatiaľ. Keď sa na to človek triezvo pozrie, postup dvoch tímov v terméni júlovom by nastať mohol, optimisti môžu na tiket naložiť aj kluby tri. Ružomberok má úlohu najťažšiu. Ale to predbieham. Aj keď zase menej ako niektoré weby, ktoré už dnes prinášajú vizitky a rozhovory s legandami tímov, ktoré naše mužstvá môžu dostať v prípade postupu ďalej. To je ako krájať rezne, kým prasa behá po dvore, alebo otvárať Čistý deň, kým je Richter ešte len na Zlatých Pieskoch.

Slovan

Ono už Oliver Andrásy sa riadil heslom, že dobrý černohor nikdy nie je zlý. Na raňajky. Majster z Tehelného poľa bez kolaudácie vyfasoval majstra Čiernej Hory. FK Nikšič. Klub, o ktorom má aj Marcel Merčiak iba 35 stranovú kroniku a bez krátkeho premýšľania by nevedel priezvisko pani upratovačky za slobodna. Pičkutijebem. Slovan hrá prvý zápas doma. Teda ak si to nejak ošéfujú, inak to dajú niekam na Myjavu, či na Pasienky, ktoré majú 7 hviezdičiek v ratingu UEFA, FIFA a UNESCO pridelené asi už doživotne, keďže sa tam všetci komisári boja vkročiť.

Priznajme si, že žreb bol pre majstra prívetivý a Rišo Trutz ho rešpektuje. Ševela vie, že ak toto nezvládne, pridá sa na jeseň medzi enklávu bývalých Trenčanov, ktorí sa do klubu vrátia. Pomôcť má v obrane Abena z Trnavy, ale hlavne udržaný Šporar. Toho Ivo pustí len za 5 mega. S informáciami o súperovi na Tehelnom poli problémy nebudú, keďže ŠK svojho času patril medzi najväčších zamestnávateľov Balkáncov v Európe. Ale toto bude postup, nie je o čom. Slovan má kvalitu. Registrované partnerstvo s klubom už má Erik Daniel a mladý Grék Tzovaras z PAOK Solún. Road to Istanbul.

DAC

Južania to tento rok skúsia pokaziť menej, ako naposledy. Proti nim stojí súper z krajiny, o ktorej sníva každý malý futbalista, keď si ako malý kope loptu o stenu. Ej keby som tak raz mohol kopať poľskú ekstraklasu, pilku nožnu, chrúmať krowky a brať frajerku na výpredaje do Nového Targu. Čo na tom, že doma nikto nevie vysloviť ani názov klubu, za ktorý hrám, ale raz do roka budem na Markíze v športových novinách, keď budú spomínať Legiu, alebo posypovú soľ na hranolkách v mekáči. Ale presvedčili sme sa pred rokom, že poľská liga nie je taká bomba a tie mužstvá sa dajú porážať.

O Cracovii Krakov vieme, že sídli v Krakove. Dala si to pre istotu dvakrát do názvu, keby hráči zabudli. DAC sa na súpera poctivo pripravuje predajom celého kádra. Odišiel síce Tretiakov, ale prišiel juniorský majster sveta z hosťovania v Michalovciach. Beskorovainyi sa volá a je Ukrajinec. Z Moraviec Švec. Ale klub hľadá strelca. Taiwo ním asi nebude. Do Plzne odišiel Herc a ak je pravda, že Huk, Šatka a Kalmár majú zbalené kufre do Poľska, s postupom to asi nikto na ostrove nemyslí vážne. Ak už nič iné, aspoň svoj výjazd na zápas k súperovi môžu poňať ako rokovanie V4.

Spartak

Deň D konečne v Trnave prišiel. Vladimír P. predal svoje akcie v klube spoločnosti Cinemax. Žiadny zmrzlinár sa teda konať nebude. Načosky so syrom, karamelové pukance a v kabíne taký prievan, že by sa aj Cinky čudoval. Z hráčov, ktorých poznáte aj bez googlenia, odišiel Abena, Janečka, najnovšie aj Depetris. Ščasného na lavičke nahradil Ricardo Cheu, do klubu pomaly prúdia rôzni zahraniční hráči. Z futbalu, ktorý by uspal aj Pištu Hríba po troch lexaurínoch sa má teraz stať behavý, agresívny, moderný.

Prvým súperom v EL bude víťaz pohára z Bosny a Hercegoviny Radnik Bijeljina. Začať by sa malo na štadióne súpera. Ak sa teda v katastrálnom slovníku o trávniku, jeden tribúne, antukovej škváre z roku 1973 a ovocnému sadu dá hovoriť štadión. Traduje sa, že zápasy na Balkáne sú nepríjemné. Ale toto by sa malo zvládnuť, aj keby do zápasu nastúpili traja fanúšikovia po celodennej ceste autobusom.

Ružomberok

V kraji, kde sa bryndza liala a papiernička smrdkala, si miestny MFK vyslúžil Levski Sofia. Podľa mena asi najťažší súper našich zástupcov. V lige, v ktorej proti sebe stoja 3 futbalové tímy a 9 kolektívov zložených zo zamestnancov hotelov na Zlatom pobreží, skončil Levski na treťom mieste.

Rovnako ako Ružomberok. Slovensko poznajú chalani v modrom veľmi dobre, už vypadli s Trnavou a pamätajú si aj Petržalku. A budú to mať o to ľahšie, že Ružena znovu ide omladzovať a zlacňovať. Holoubek s Jarošíkom dali už pa-pa a čaká sa, ktoré kľúčové postavy ich napodobnia.  Kružliak asi jedno predkolo ešte vydrží, z Bohemky prišiel Hašek, z Michaloviec Regáli a lavičku obsadili Haspra so Saparom. Navyše prvý zápas sa hrá v Ružomberku, odveta až pri mori. Nechcem byť doktorom Iľkom s negatívnym grafom zrážok, ale toto bude ťažké.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera