Utorok, 27. február 2024

Virgin mojito pre Mourinčatá v Ríme a pokus žltej ponorky ulúpiť postup v Londýne. Inak bude aj finále druhého pohára čisto ostrovné

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 06.05.2021
SITA/AP Photo/Jon Super

V Londýne sa očakáva ešte veľmi napínavý boj o druhú miestenku v poľskom finále Európskej Ligy. V Ríme pôjde najmä o taliansku česť klubu, ktorého bude od budúcej sezóny trénovať sám „The Special One“, José Mourinho. Ten sa na „dovolenke“ príliš dlho neohrial. Po necelých dvoch týždňoch oznámil spoluprácu s anglickým talkSPORT na blížiacom sa EURE a o štyri dni neskôr už bol oficiálne novým budúcim trénerom rímskeho AS.

Situácia po úvodných dueloch

Arsenal ešte nemožno odpisovať. V prvom zápase síce boli „na uterák“ a manažér Arteta po tragickej taktike na vyhadzov, staré známe klišé motivátorov „nikdy sa nevzdávaj“ v Španielsku platilo dokonale. Žltá ponorka premrhala dvojgólové vedenie aj výhodu o jedného hráča. Áno, rozhodca im prísnou penaltou nepomohol, no po množstve neférových rozhodnutí proti Arsenalu zo skoršej fázy sezóny, si kontroverznú penaltu „Kanonieri“ zaslúžili.

Neskôr sa začervenalo aj na španielskej strane a odrazu z toho bol nečakaný, nezaslúžený a neférový výsledok voči Villarealu – pohárovo zradných 2:1.

Úplne inú story sme mali v Manchestri, kde hviezdna ofenzíva domácich úradovala naplno. Dokonca ešte viac, ako protestujúci fanúšikovia cez víkend. Stovky nespokojných s prácou (rozumej vyťahovaním peňazí do vlastných vrecák a „podelením“ sa o svoje dlhy) amerických majiteľov vtrhli na trávnik Old Traffordu a veľkozápas Man United vs. Liverpool sa odložil.

To ale nič nemení na skutočností, že „Červení Diabli“ sú naďalej veľkým favoritom na ďalšiu trofej v Európskej Lige.

Čo očakávať od odviet?

Zaslúžene, nezaslúžene. Šťastie či smola. Na to sa v športe nikdy veľmi nehralo. Arteta sa zatiaľ javí ako veľmi tvrdohlavý tréner a dopláca na to v Premier league. Zisk trofeje za víťazstvo FA Cupu sa ráta, teraz to ale treba zachrániť víťazstvom v Európe. Tvrdohlavosť musí ísť bokom, už niet cesty späť ani priestoru na hókusy-pókusy. Našťastie pre Arsenal, z malárie sa im uzdravil Aubameyang, ktorý sa cez víkend trafil sieť Martina Dúbravku a Newcastle doma prehral 0:2. Vytiahol sa opäť aj Gabriel Martinelli a fanúšikovia Arsenalu sa pýtajú: „Čo má ten Arteta proti Martinellimu?!“

Už základná zostava napovie, ako vážne k zápasu odchovanec Pepa Guardiolu pristúpil. Jeho náprotivok, Unai „Good Ebening“ Emery mal po „nešťastnej“ výhre 2:1 slzy na krajíčku. V kabíne možno došlo aj na „čistenie žalúdka“. Úloha Villarealu je jasná. Nebát sa a krást – sny a ambície červenej časti Londýna.

Veľká šanca pre mladých?

Na talianskej pôde to bude už len formalita. Na strane druhej, ani šance na úrovní preferencií SNS netreba brať na najľahšiu váhu. Ole Gunnar Solskjaer by mohol namiešať Virgin Mojito – niekoľko skúsených borcov ako kostru tímu, doplnenú o viacerých mladíkov, ktorí by si inak v takom zápase v základe nezahrali.

AS hrá o finálne skóre a česť. Ďalšia potupná prehra by mohla na hráčoch zanechať ťažko odstrániteľné rany, ktoré by si odniesli do budúcej sezóny.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera