Nedeľa, 19. máj 2024

Klopp nie je zo Superligy vôbec nadšený: Ja a ani hráči sme o tom ani nevedeli

Martin Panák Martin Panák 20.04.2021
EBE 40 Leeds - Na snímke nemecký tréner Liverpoolu Jürgen Klopp sedí na lavièke v zápase 32. kola anglickej Premier League vo futbale Leeds United - FC Liverpool v pondelok 19. apríla 2021. FOTO TASR/AP Liverpool's manager Jurgen Klopp sits on the bench during the English Premier League soccer match between Leeds United and Liverpool at the Elland Road stadium in Leeds, England, Monday, April 19, 2021. (Lee Smith/Pool via AP)

Anglický futbalový klub Liverpool FC patrí medzi dvanásť zakladajúcich členov Európskej Superligy (ESL), no ich tréner Jürgen Klopp z novej súťaže nie je nadšený. Nepáči sa mu elitársky charakter ligy, ktorý potiera súťažnú podstatu futbalu.

“Môj názor sa nezmenil. Ani ľuďom sa to nepáči, čo chápem, ale viac k tomu nemôžem povedať, pretože sme sa na tom nepodieľali, ja ani hráči. Vôbec sme o tom nevedeli, ale musíme to akceptovať a počkať, ako sa to vyvinie,” citovala Kloppa agentúra DPA.

Vznik novej ligy ohlásili v pondelok popredné kluby z Anglicka, Talianska a Španielska, ich zámerom je konkurovať súťažiam pod hlavičkou UEFA.

Nemôžeme stáť medzi fanúšikmi a tímami

Podľa Kloppa však uzavretej súťaži bude chýbať súťaživosť, ako príklad uviedol situáciu v Premier League: “Na futbale mám rád konkurenciu. Pozrite sa na West Ham, ktorý bojuje o Ligu majstrov. Hoci nechcem, aby sa tam dostali na úkor nás, ale páči sa mi, že majú šancu.”

V rozhovore pre Sky Sports tiež poukázal na negatívnu reakciu fanúšikov, ktorých považuje za najdôležitejší aspekt. Priaznivci “The Reds” rozprestreli pred štadiónom Liverpoolu protestné transparenty, ktorými vyjadrili nesúhlas s ESL: “Fanúšikovia sú základ futbalu. Musíme spraviť všetko, aby nič nestálo medzi tímom a priaznivcami, klub musí byť nad akýmikoľvek rozhodnutiami.”

Ďalší do zoznamu odporcov

Túto Kloppovu reakciu ocenil aj odborník v štúdiu Sky Sports Gary Neville: „Klopp vystúpil veľmi pokojným spôsobom, ktorý zo svojej pozície musí urobiť… A zničil ním majiteľov svojho klubu v národnej televízii.”

K odporcom projektu sa krátko po zápase s Leedsom pridal aj skúsený James Milner: “Je to len môj osobný názor, ale nepáči sa mi to a dúfam, že sa to nikdy nezrealizuje.”

Liverpoolska dvojica sa tak zaradila vôbec medzi prvých zástupcov zakladajúcich klubov Superligy, ktorý verejne vyjadrili svoj odmietavý postoj k tejto súťaži.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera