Štvrtok, 25. júl 2024

Pérez z Realu Madrid: Veľa zápasov nemá úroveň, vylúčenie z LM a reprezentácie je len nerealizovateľná vyhrážka

TASR TASR 20.04.2021
WA 25 Madrid - Prezident španielskeho futbalového ve¾koklubu Real Madrid Florentino Pérez poèas prezentácie návrhu vynoveného štadióna Santiaga Bernabéua v Madride 2. apríla 2019. FOTO TASR/AP Real Madrid's President Florentino Perez makes a speech in front of an artist's image of the proposed new Santiago Bernabeu stadium during a presentation to remodel the stadium in Madrid, Spain, Tuesday, April 2, 2019. (AP Photo/Paul White)

Prezident španielskeho futbalového klubu Real Madrid Florentino Pérez uistil, že žiadnemu zo zakladajúcich členov Európskej Superligy (ESL) nehrozí vylúčenie z tohtosezónnej Ligy majstrov.

Medzi účastníkmi semifinále sú až tri kluby, ktoré sa podieľajú na vzniku konkurenčnej súťaže.

Prezident Dánskej futbalovej federácie a člen exekutívy UEFA Jespera Möller v pondelok uviedol, že Realu Madrid, Manchestru City a FC Chelsea hrozí vylúčenie z Ligy majstrov, o ktorom sa rozhodne v piatok.

UEFA si mýli vlastníctvo s monopolom

“Je to vyhrážka niekoho, kto si mýli monopol s vlastníctvom. Madrid nevylúčia z LM, určite nie. Ani Manchester City ani nikoho. Nebudem spomínať právne dôvody, ale skrátka nikoho nevylúčia, nie je to možné,” uviedol Pérez, ktorý sa stal prvým prezidentom ESL.

Zároveň upokojil aj hráčov, ktorým UEFA pohrozila, že v prípade štartu v ESL im zakáže účasť na reprezentačných zápasoch: “Všetci môžu byť pokojní. UEFA má monopol a musí byť transparentná, nemá za sebou najlepšiu povesť a namiesto vyhrážok by mala uprednostniť dialóg.”

Súčasný futbal nemá často úroveň

Podľa jeho slov chcú zakladajúci členovia reagovať na vývoj doby, Pérez zdôraznil, že futbal je v úpadku a čelí strate záujmu medzi mladými ľuďmi:

“Futbal musí držať krok a prispôsobiť sa. Je to jediný globálny šport, musíme sa zamyslieť, prečo ľudia do 24 rokov strácajú záujem. Až príliš veľa zápasov nemá úroveň a existujú iné platformy, ktoré poskytujú viac zábavy. Skupina európskych klubov sa spojila, aby zatraktívnila tento šport po celom svete,” citovala Péreza agentúra AFP.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera