Štvrtok, 23. máj 2024

Exportné góly, ale inak žiadna sláva. DAC si vezie povinné víťazstvo z Faerských ostrovov

Gabriel Vass Gabriel Vass 21.07.2022
FOTO TASR - Jaroslav Novák

Dunajská Streda si tento týždeň opäť odskočila na tréningový kemp na sever Európy. Pri všetkej úcte ku Cliftonvillu a Vikinguru, tieto tímy by u nás hrali prinajlepšom druhú ligu. Pozitívum však je, že aj napriek slabšej hre DAC všetky zápasy v tohtoročnej Európe zatiaľ vyhral. Aj v stredu na Faerských ostrovoch.

Hrdina zápasu

Dvaja strelci. Nikola Krstovič a Andrejs Ciganiks. Prvý menovaný má formu ako hrom. V posledných siedmich zápasoch skóroval osemkrát. Ako som tvrdil v predsezónnej ligovej prognóze, tento chalan bude čoskoro hrať v jednej z TOP líg. DAC má od čias Baya a sčasti Ramireza opäť útočníka, na ktorého sa dá spoľahnúť. Možno keby bol ešte trochu menej sebecký, Dunajská by vyhrávala s väčším pokojom.

Postupový mečbal vybavil pár minút pred koncom Andrejs Ciganiks. Lotyšský reprezentant si trpezlivo počkal na všetkých sedem zluftovaných odkopov od obrancov a z prvej vymietol pavučinu faerského brankára. Áno, pravdepodobne aj bez tohto gólu by Dunajská o týžden postúpila, ale pri 2:0 už súperovi nebude stačiť hrať iba autobus. Bol to dôležitý gól aj z pohľadu rotácie kádra, ktorý Dunajská Streda ešte stále nemá úplne dostatočne doplnený.

Moment zápasu

Človek si ani nestihne naliať prvý pohár kofoly a už ho Krstovič zodvihne z pohovky. Ozajstný čotišibe moment týždňa, možno aj mesiaca alebo leta. Bolo asi zrejmé, že Nikola v tom zápase skóruje, ale že už v úvode zápasu vytiahne takýto skvost?  Verím, že si niečo nechal aj na budúci týždeň pre vlastných divákov.

Zápas neskôr ukázal, že chválabohu gól padol tak skoro. Možno by to bolo naozaj veľké trápenie a DAC by potreboval ľadoborec na zhustenú obranu súpera.

Toto som fakt nečakal

Nečakal som že faerský tím bude hrať až tak agresívne a trochu zákerne dohrávať súboje. O to väčšia škoda, že sa paradoxne pred odvetou vykartoval kapitán Kružliak. Ale radšej teraz, ako keby nemal hrať v ďalšom predkole. Domáci často kopali, sácali a išli vyslovene do žltomodrých hráčov aj keď už lopta bola dávno inde.

V odvete si na to bude treba dávať pozor a zbytočne sa nenechať vyprovokovať. Taký súper za to určite nestojí.

Čo sa už nesmie opakovať

Straty lôpt, tzv. nevynútené chyby. Bolo niekedy až frustrujúce pozerať, ako každú druhú loptu cez stred pohodlne zachytia domáci. Žiaľ, toto sa nestalo prvýkrát v sezóne. Už aj v minulom predkole a aj vo víkendovom zápase s Mikulášom bolo strát v strede ihriska priveľa.

Rozumiem, je atraktívnejšie, keď Káčer a spol. chcú dať finálnu prihrávku Krstovičovi za obranu, ale ak za štvrť hodiny založia súperovi päť protiútokov je to proste na zamyslenie. Naštastie Vikingur bol totálne jalový v ofenzíve a zvyšok pochytal v dobrej forme chytajúci mladík Veszelinov.

A čo odveta?

Formalita. Chlapci z Faerských ostrovov prídu na Žitný ostrov ochutnať miestne špeciality, užiť si letné počasie, ťuknú si zápas a odídu domov s trojkou v taške. Alebo?

Najväčšie očakávanie vidím v možnom návrate kľúčového hráča. Hádam sa po roku a pol dostane na ihrisko Zsolt Kalmár. Cestoval už aj na Faerské ostrovy, ale napokon nefiguroval na zápasovej súpiske.

A tiež verím, že budúci štvrtok budeme v MOL Aréne aspoň v počte sedem tisíc.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera