Piatok, 24. máj 2024

Facka Spartaku od trpaslíka a Slovan ako slávna väznica, bol to ťažký deň pre slovenské veľkokluby

TASR - Lukáš Grinaj

Dva najslávnejšie slovenské futbalové kluby zažili priam deň hanby. Pri premiére v novej Konferenčnej lige prehral Spartak Trnava na umelej tráve šiesteho klubu maltskej ligy FC Mosta. Bratislavský Slovan zas vykreslili na sociálnej sieti Mallorky ako slávnu väznicu, z ktorej sa podarilo uniknúť Dominikovi Greifovi.

FC Mosta – FC Spartak Trnava 3:2

Nová Konferenčná liga UEFA predstavuje pre slovenské kluby lepšiu šancu prebojovať sa do jesennej skupinovej časti európskych pohárov. Tak tvrdili na jar, keď nový projekt predávali fanúšikom. To by ale nesmel Spartak Trnava žreb prisúdiť do prvého predkola náročného súpera z ostrova Malta.

Zápas bol ledva polhodinu starý a na ukazovateli už svietilo Mosta 3, Spartak nula. Prvý gól padol tak rýchlo, že som ho ani nestihol po príchode domov, druhý bola penalta a po treťom mrzko klial nielen brankár Takáč. Takú chabú obranu ako pred tretím gólom nestretneme ani cez blížiaci sa víkend na Gútor cupe v Hamuliakove. Možno ale uvidíme podobné dresy, ako mali hráči Mosty. V televízore vyzerali ako modré rozlišovačky na bielych tričkách.

Aby bol ako sa hovorí kalich horkosti poriadne horký, víťazný gól domácich strelil Nsumoh. Ten Nsumoh, ktorý ešte vlani chvíľu hral za Trnavu v našej Fortunalige.

“Zaváňa to blamážou,” hromžil spolukomentátor prenosu RTVS, Robert Paldan. Viacerí fanúšikovia v tej chvíli oľutovali, že sa pred semifinále EURO 2020 nechali zlákať na pohárový aperitív. Nečudoval by som sa, keby prešli na niečo ostrejšie.

Spartak v nových, krásnych dresoch, získal ešte pred prestávkou penaltu po faule kapitána Malťanov a desať (vlastne dvadsať, lebo desať sa pridávalo) minút pred koncom Mikovič ľavačkou poslal kontaktnú loptu do vinkla. Na viac sa nezmohol, v presnom význame toho slova. Prehra 2:3 neznamená vypadnutie, o týždeň azda v Trnave neukope Malta remízu ako marcovom v repre zápase. Hanba je ale podľa viacerých porovnateľná s najotrasnejšími prehrami klubových rivalov.

Ale, ako dobre vieme, v Európe už dávno neexistujú futbaloví trpaslíci. Kapitán FC Mosta Tyron Farrugia žiaden trpaslík veru nie je.

Nepomohlo. Našťastie (dúfajme) sa hrá na odvety.

Slovan ako väznica Shawshank

Aby sa nemohli fanúšikovia, v ktorých žilách koluje belasá krv smiať Trnavčanom na sieťach, RCD Mallorca privítala túžobne očakávanú posilu. Tú, ktorú chcela získať už pred pol rokom. Dominka Greifa z televíznej reklamy bratislavského Slovana.

Ako býva v poslednom čase zvykom, marketingoví pracovníci sa predháňajú v kreatívnych spôsoboch, ako upútať pozornosť pri príchode nového hráča. Fanúšikovia Mallorcy ešte v zime vytvorili hešteg #FreeDominik, keďže pôvodný prestup zmarila nedohoda s majiteľmi (riaditeľmi) slovenského majstra. V lete sa podarilo, suma za zmenu dresu známa nie je, Greif je už ale hráčom španielskeho tímu.

Kreatívci použili na privítanie Dominika motív jedného z najlepších filmov všetkých čias. Vykúpenie z väznice Shawshank má na csfd.cz 95% a je najlepšie hodnoteným filmom zo všetkých a podobné aj na imdb.com. Pozor, spoiler alert, keď ste si za vyše 25 rokov nenašli naň čas! Vo filme Tim Robbins preľstí strážcov a vyškrabká si dierou v stene cestu na slobodu.

Vo videu RCD Mallorca je Slovan tou väznicou a zrejme jeho šéf jej strážcom. Veď si to pozrite.

Toto video muselo zabolieť. Nečudoval by som sa, keby Slovan už nikdy Mallorce žiadneho hráča nielen, že nepredal, ale ani nepožičal na hosťovanie.

Bol to náročný podvečer pre fanúšikov dvoch najslávnejších slovenských klubov.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera