Štvrtok, 23. máj 2024

Fantasy liga ide do finále. Ktorí hráči vám môžu priniesť úspech v double gameweeku?

Matej Šuľan Matej Šuľan 14.05.2022
Foto: SITA/Zac Goodwin/PA via AP

Po gólových hodoch v 36. kole čaká Fantasy Premier League manažérov ďalší double gameweek. Bude to posledný double gameweek tejto sezóny, takže využite príležitosť, ktorú ponúka, naplno.

V 37. kole (na rozdiel od predchádzajúceho 36. kola) nepotrebujete mať vo svojom fantasy tíme len samých hráčov, ktorí majú double gameweek. V tomto kole totiž hrajú dvakrát len papierovo slabšie mužstvá, ktorých hráči tak často fantasy body nezbierajú.

Takže stále by ste si v tíme mali ponechať single gameweek hráčov Liverpoolu, Manchestru City, Spurs či Chelsea. A následne okolo nich postaviť zopár hráčov, ktorých v 37. kole čaká double gameweek.

Na ktorých hráčov (z tých, čo hrajú dvakrát) by ste sa v tomto kole mali zamerať?

Lucas Digne

Krajný obranca je po zranení späť v základnej zostave Aston Villy. Obrane Villans sa v tejto sezóne darí, keď sa im doteraz podarilo udržať 11 čistých kont (len 5 tímov má na svojom konte viac). V 37. kole ich čakajú dva priaznivé domáce zápasy s nízkym FDR (BUR a CRY), takže minimálne v jednom z týchto zápasov by sa im mohlo podariť udržať čisté konto.

Navyše z predchádzajúcich ročníkov vieme, aký má Digne útočný potenciál. V každej z predchádzajúcich troch sezón mal prsty minimálne v ôsmych góloch svojho tímu. Okrem čistého konta by vám teda mohol nahrať body aj za gól či asistenciu.

Digne môže byť taktiež vo vašom FPL mužstve dobrou náhradou za Aymerica Laporta, ktorý sa v zápase proti Wolves zranil a jeho štart proti West Hamu je otázny.

Wilfried Zaha

Nie je to však len Aston Villa, ktorá má v double gameweeku 37 priaznivé zápasy s nízkym FDR. Fantasy Premier League manažéri budú mať v tomto kole vysoké očakávania aj od hráčov Crystal Palace, ktorých čakajú zápasy proti Evertonu a Aston Ville.

Na začiatku sezóny ťahal útok orlov predovšetkým mladík Connor Gallagher, jeho forma sa však postupne vytratila. V druhej polovici sezóny sa začalo viac dariť Wilfriedovi Zahovi, ktorý má v posledných desiatich ligových zápasoch na konte 7 gólov, vďaka čomu je teraz so 135 bodmi spolu s Gallagherom najproduktívnejším hráčom Palace v FPL.

Zahu má vo svojom fantasy tíme stále len 7,2 % fantasy manažérov, takže by pokojne mohol byť rozdielovým hráčom, ktorý by mohol vášmu tímu pomôcť predbehnúť vašich rivalov v mini-ligách. A ak sa stále neviete rozhodnúť koho dať v 37. kole za kapitána (a nechcete zveriť kapitánsku pásku žiadnemu z hráčov, ktorí hrajú len raz), môžete za kapitána zvoliť práve Wilfrieda Zahu. Tento krok však odporúčame len manažérom s vysokou toleranciou rizika.

Jamie Vardy

V predchádzajúcom článku sme spomenuli, že do útoku vášho mužstva by ste mohli kúpiť Richarlisona kvôli dvom double gameweekom Evertonu. Ak sa však potrebujete odlíšiť od svojich rivalov a zariskovať, môžete do útoku vášho mužstva kúpiť Jamieho Vardyho, ktorého nemá vo svojom mužstve takmer nikto z aktívnych fantasy manažérov.

O Vardym vieme, že dokáže skórovať proti každému súperovi, takže dvojzápas proti Watfordu a Chelsea by mu mohol sedieť. Aj tento krok je však vhodný len pre fantasy manažérov, ktorí zaostávajú za svojimi rivalmi v mini-ligách a potrebujú svoje mužstvá od nich odlíšiť na to, aby mali šancu ich predbehnúť.

Leicester už v pohárovej Európe nečakajú žiadne povinnosti, čo zvyšuje šance na to, že Rodgers nebude Vardyho rotovať a dopraje mu priestor v oboch zápasoch.

Záver

Pred nami je posledný double gameweek tejto sezóny, tak si ho určite vychutnajte. Možno nebude taký gólový ako DGW36, vždy je však radosť sledovať, keď majú vaši hráči šancu nahrať vám body v dvoch zápasoch miesto jedného.

Ak ste vo vašich mini ligách na prvých miestach, hrajte defenzívne, aby ste si svoju pozíciu lídra udržali. Pokiaľ však vašich rivalov naháňate, teraz je ten čas zariskovať, pretože už nebudete mať veľa príležitostí predbehnúť ich.

Držíme palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera