Nedeľa, 21. júl 2024

Fantasy Premier League 23. kolo: Kupujte hráčov Aston Villy a Manchestru City

Matej Šuľan Matej Šuľan 21.01.2022
Foto: SITA/AP Photo/Rui Vieira

Posledné kolo Fantasy Premier League prinieslo množstvo zvratov a zmiešaných emócií. Double Gameweek znovu nedopadol podľa predstáv, keďže opäť boli niektoré zápasy preložené. Hráme však ďalej a pred nami je ďalšie kolo, na ktoré musíme pripraviť naše fantasy mužstvá.

Tak poďme na to.

Čas predať hráčov Chelsea

Od posledného čistého konta londýnskej Chelsea už ubehlo 5 kôl, ktoré boli dosť frustrujúce pre FPL manažérov, ktorí majú vo svojom tíme obrancov the Blues. Po zranení Bena Chillwela a Reeca Jamesa prestali byt defenzívni hráči Chelsea takým spoľahlivým zdrojom fantasy bodov, akým boli do 18. kola.

Navyše v najbližších 5-tich kolách si Chelsea zahrá len 2 krát a bude mať 3 blank gameweeky. To je jednoznačný signál, aby sme ich hráčov začali predávať a hľadali za nich vhodné alternatívy.

Ak stále máte vo svojom tíme Marcosa Alonsa či Masona Mounta, mohli by ste ich vymeniť za hráčov Aston Villy, ktorí zaujali v zápase proti Manchestru United, ako napríklad Lucasa Digneho alebo Coutinha. Navyše Aston Villu čakajú v najbližších 6 kolách skvelé zápasy, kedy sa stretnú až so 4 tímami, ktoré sa v tabuľke Premier League nachádzajú od 15. miesta nižšie.

Najlepší hráči z Aston Villy

Na trhu FPL narastá dopyt po hráčoch Aston Villy. Momentálne je ich nová akvizícia Philippe Coutinho najnakupovanejším hráčom a vo svojom tíme ho už má takmer pol milióna fantasy manažérov. V tomto prípade by sme však odporučili manažérom zvýšenú opatrnosť.

Coutinho síce skóroval proti Manchestru United, stále nemáme dostatok dát o tom, ako zapadne do herného systému Aston Villy, a či z neho bude rovnaký zdroj fantasy bodov ako v časoch, keď obliekal dres Liverpoolu. V Barcelone sa mu nedarilo, keď počas posledných dvoch sezón zaznamenal v La Lige dokopy len 4 góly a 2 asistencie.

Ak uvažujete nad tým, že by ste Brazílčana kúpili do vášho fantasy tímu, vo veľkej miere bude vaše rozhodnutie závisieť od toho, akú mieru rizika ste ochotný tolerovať. Ak ste skôr opatrnejší typ manažéra, tak s kúpou Coutinha ešte počkajte.

Z obrancov Aston Villy môže byť dobrou voľbou Lucas Digne, ktorý podal proti Manchestru United solídny výkon, mal 2 strely a vypracoval ďalšie 2 šance. Pokiaľ však hľadáte „overeného“ obrancu Villans, môžete zvoliť Tyrona Mingsa, ktorý je po rohových kopoch vždy hrozbou pre súperových obrancov.

Z útočníkov VIlly je pre nás voľbou Ollie Watkins, ktorý je v tejto sezóne aktívnejší než jeho útočný partner Danny Ings. Watkins má v tejto sezóne na svojom konte 38 striel, kým Ings len 21. A ak hľadáte lacného záložníka, ktorého by ste mohli hocikedy posadiť na lavičku, neprehliadnite Jacoba Ramseyho, ktorého FPL cena je len 4,6 miliónov libier, no momentálne hrá v skvelej forme.

De Bruyne ako kapitán v 23. kole?

Nie sú to len hráči Aston Villy, ktorých v najbližších kolách čaká skvelý program. Fantasy manažéri by nemali v gameweekoch 23 až 25 prehliadnuť ani hráčov z tímu súčasného lídra tabuľky Premier League.

Vo vašom tíme by preto rozhodne nemal chýbať minimálne Joao Cancelo, ktorý je v tejto sezóne tretím najproduktívnejším hráčom celej Fantasy Premier League. Môžete k nemu pridať aj ďalšieho z obrancov Citizens, Laporta alebo Diasa, ktorí sú dobrou voľbou ako náhrada za obrancov Chelsea.

Z útočných hráčov Manchestru City nás najviac zaujal Kevin De Bruyne, ktorý sa pomaly vracia k výkonom, na aké sme u neho boli zvyknutí v predchádzajúcich dvoch sezónach. Belgičan by mohol byť vašim kapitánom v 23. kole, keďže počas absencie Mohameda Salaha nemáme hráčov, ktorí by boli jednoznačnou kapitánskou voľbou.

Pripravte si plán, ako kúpite Salaha

V neposlednom rade nezabudnite plánovať vopred a už si pomaly pripravujte plán, ako privediete do svojho tímu naspäť najproduktívnejšieho hráča tejto sezóny Mohameda Salaha. Egyptský kráľ by už v 24. kole proti Leicestru mal byť Liverpoolu k dispozícii.

Salah je najdrahším hráčom v hre, takže kúpiť ho späť do našich tímov nebude jednoduché, hlavne vtedy, ak nemáte v banku žiadne peniaze navyše. Preto si naplánujte už teraz, kedy Salaha privediete späť a ktorých hráčov zo svojho tímu kvôli nemu predáte.

Ak si to naplánujete správne, nebudete v 24. kole musieť na Salaha minúť -4 alebo -8 bodový hit, čo môže byť obrovskou výhodou oproti fantasy hráčom, ktorí vopred neplánujú.

Záver

Očakávame, že v najbližším kolách budú skvelým zdrojom fantasy bodov hráči Aston Villy, Manchestru City a samozrejme Mohamed Salah, keď sa vráti z AFCONu. Preto sa pri skladaní vášho fantasy tímu na najbližšie kolá sústreďte práve na týchto hráčov.

Držím palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera