Piatok, 28. jún 2024

Fantasy Premier league: Ak chcete uspieť v 27. kole, použite tento čip

Matej Šuľan Matej Šuľan 25.02.2022
Foto: SITA/Matthew Childs/Pool via AP

Máme za sebou kolo, ktoré bolo veľmi úspešné pre všetkých, ktorí zvolili Mohameda Salaha za svojho triple kapitána. Po double gameweeku však prichádza blank gamweek, ktorý je ako šitý na mieru na použitie ďalšieho čipu, konkrétne (prvého) free hitu. Táto stratégia je vhodná hlavne pre tých FPL manažérov, ktorí majú k dispozícii oba free hit čipy. Ak máte k dispozícii len jeden free hit, musíte zobrať do úvahy, že v 30. kole nás čaká ďalší blank, kde môže byť použitie free hitu tiež kľúčové.

Preto sa v tomto článku zameriame na kľúčových hráčov pre 27. kolo a náš tím môže poslúžiť ako inšpirácia pre manažérov, ktorí sa v tomto kolo rozhodnú svoj free hit čip aktivovať.

Brankár

Pope (5,4m – CRY (A), LEI (H))

Burnley je jediným tímom, ktorý má v tomto kole 2 zápasy, takže ak sa rozhodnete aktivovať váš free hit čip, určite do tímu zvoľte troch hráčov the Clarets. Defenzívne sa im v posledných kolách extrémne darí, keď v posledných 6 zápasoch udržali 4 čisté kontá a inkasovali len 2 góly (proti Manchestru United a Liverpoolu). Preto do bránky nášho tímu volíme Nicka Popea, od ktorého očakávame, že nám nahrá nielen body za prípadné čisté konto (kontá), ale aj za zákroky a bonusy.

Obrancovia

Cancelo (7,1m – EVE (A))

Okrem hráčov Burnley budú v 27. kole kľúčoví aj hráči Manchestru City, ktorých by ste vo svojom free hit tíme mali mať aspoň dvoch. Určite by jedným z hráčov Citizens mal byť Joao Cancelo, ktorý je 4-tým najproduktívnejším hráčom celej sezóny. City majú na svojom konte najviac čistých kont zo všetkých mužstiev, navyše Cancelo k bodom za čisté konta pridal už 8 asistencií a 1 gól.

Tarkowski (4,9m – CRY (A), LEI (H))

Aby sme využili double gameweek pre Burnley naplno, aj ich ďalší zvolený hráč je obranca. V predchádzajúcom kole to bol Ben Mee, ktorému sa podarilo skórovať, my však volíme do nášho tímu druhého stopéra the Clarets – Jamesa Tarkowskeho. Podobne ako Mee, aj Tarkowski dokáže strieľať góly po rohových kopoch a v tejto sezóne má na svojom konte jeden gól a dve asistencie.

Livramento (4,3m – NOR (H))

12 bodov za čisté konto, asistenciu a 3 bonusy svietili v predchádzajúcom kole na lavičkách mnohých FPL manažérov. V 27. kole si Southampton zmeria sily s Norwichom, čo je zápas, v ktorom by sa mladý krajný obranca mohol pokojne znovu presadiť.

Záložníci

Son ( C ) (10,8m – LEE (A))

Leeds sa stáva fackovacím panákom Premier League. V posledných dvoch zápasoch inkasoval 10 gólov, pričom za posledných 10 zápasov dostal v priemere 3,2 gólov na zápas. V najbližšom kole ich čaká Tottenham a od dvojice Kane a Son máme v tomto zápase veľké očakávania. Son je náš kapitán pre 27. kolo. 

Mahrez (8,7m – EVE (A))

Z útočných hráčov Manchestru City je v skvelej forme Riyad Mahrez, ktorému sa strelecky darí nielen v Premier League, ale aj v Lige Majstrov. Hoci v posledných 10 zápasoch nastúpil za City v základe len v 6 z nich, dokázal v nich streliť 6 gólov a na ďalšie 3 prihrať. Navyše za City kope aj penalty. Zo všetkých záložníkov City je pre nás Mahrez prioritou číslo jeden.  

Sancho (8,9 – WAT (H))

Možno prekvapivé meno v našej zostave vzhľadom ku kolísavým výkonom Manchestru United. Manchester United však čaká v 27. kole Watford, ktorý v tejto sezóne udržal najmenej čistých kont spomedzi všetkých mužstiev. Sancho gólom a 2 asistenciami v posledných 2 kolách ukazuje sľubné náznaky formy a keďže ho má vo svojom mužstve len 3% všetkých FPL manažérov, mohol by byť v 27. kole rozdielovým hráčom.

Bowen (7,1m – WOL (H))

V predchádzajúcom kole proti Newcastlu Bowen nahral len jeden bod, čím sklamal množstvo FPL manažérov. Napriek tomu si zaslúži ďalšie šance, je predsa tretím najproduktívnejším hráčom celej Fantasy Premier League.

Útočníci

Broja (5,4m – NOR (H))

Leeds nie je jediným tímom, ktorý v tejto sezóne inkasuje množstvo gólov. Defenzívne druhým najhorším tímom tejto sezóny (z pohľadu množstva inkasovaných gólov) je Norwich, čo by v 27. kole mohli využiť útočné esá svätcov. Broja podáva v tejto sezóne stabilné útočné výkony, má na svojom konte 6 gólov (rovnako ako Adams a Ward-Prowse) a je našou voľbou do Free Hit tímu.

Weghorst (6,5 – CRY (A), LEI (H))

Tretím hráčom Burnley je pre nás ich nová akvizícia– Wout Weghorst. Už v predchádzajúcom double gameweeku ukázal, že FPL manažéri s ním musia počítať, keď nahral 14 bodov, a vo svojej forme by mohol pokračovať aj v ďalšom kole proti Crystal Palace a Leicestru.

Kane (12,2m – LEE (A))

Vzhľadom k veľmi slabým defenzívnym výkonom Leedsu v našom mužstve nechýba ani Harry Kane. Ak spolu so Sonom nadviažu na výkony a svoju spoluprácu z predchádzajúceho ročníku Premier League, môžeme od oboch očakávať v 27. kole množstvo bodov.

Záver

27. kolo je ideálne na použitie free hitu, ak máte stále k dispozícii oba free hit čipy. Pokiaľ je to váš prípad, zamerajte svoj tím na hráčov Burnley, Manchestru City, Tottenhamu a Southamptonu.

Držím palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera