Štvrtok, 23. máj 2024

Fantasy premier league: Čaká nás náročný program. Kedy by ste v ňom mali použiť divokú kartu?

Matej Šuľan Matej Šuľan 01.04.2022
Foto: AP Photo/Luis Vieira

Reprezentačná prestávka priniesla Fantasy Premier League manažérom dvojtýždňový oddych na načerpanie nových síl pred náročným programom, ktorý nás v posledných 8. kolách čaká.

Po pauze začíname FPL opäť double gameweekom, keď si v 31. kole dvakrát zahrajú Burnley a Everton. Celkovo je orientačný program najbližších kôl nasledovný:

  • 31. kolo – double gameweek pre Burnley a Everton
  • 33. kolo – blank gameweek pre Aston Villu, Leeds a Wolves, zároveň double gameweek pre Arsenal, Burnley, Brighton, Leicester, Manchester United, Newcastle, Southampton
  • 34. alebo 35. kolo môže byť malým double gameweekom pre Aston Villu a Burnley (zápasy však nie sú ešte potvrdené)
  • 36. kolo bude veľkým double gameweekom, v ktorom si môže 2x zahrať maximálne 10 tímov (zápasy však nie sú ešte potvrdené)
  • 37. kolo bude menším double gameweekom pre niekoľko tímov (zápasy však nie sú ešte potvrdené)

Akú stratégiu by ste teda mali zvoliť do najbližších kôl?

Stratégia pre posledných 8. kôl FPL

Niektoré tímy majú v najbližších kolách viac zápasov než iné. Napríklad Burnley si počas GW31-GW33 zahrá 5-krát, kým napríklad Wolves, Aston Villa a Leeds len 2-krát. Takže pokiaľ stále máte k dispozícii niektoré čipy, máte výhodu a môžete počas posledných 8. kôl sezóny nahrať slušné množstvo bodov.

Wildcard

Najdôležitejším čipom pre najbližšie kolá bude wildcard. Ako vhodné kolá na jej použitie sa javia:

  • 31. kolo (teraz)
  • 35. kolo

Ak použijete wildcard teraz v 31. kole, môžete si svoj tím „upratať“ po sérii blankov a double gameweekov, ktoré máme za sebou. Môžete sa zbaviť hráčov Aston Villy, Wolves a Leedsu, ktorí majú len 2 zápasy v najbližších troch kolách a vymeniť ich za hráčov Burnley (Pope, Weghorst), či Evertonu alebo Leicestru.

V takomto prípade sa zamerajte aj na hráčov Manchestru United a Arsenalu, ktorí majú double gameweek v 33. kole.

Zároveň môžete nastaviť svoj tím na použitie čipu Bench Boost v double gameweeku 33 (na lavičku by ste mohli posadiť hráčov Burnley, Newcastle, Southamptonu alebo Leicestru). A ak máte k dispozícii aj free hit čip, ten môžete použiť v 36. kole, kedy bude najväčší double gameweek tejto sezóny.

Táto stratégia umožňuje maximalizovať potenciál čipu wildcard, nakoľko vďaka nej nastavíte svoj tím až na osem kôl.

Pokiaľ však plánujete použiť wildcard neskôr, ďalším vhodným kolom na jej použitie je 35. kolo hneď pred veľkým double gameweekom v 36. kole. Ak sa rozhodnete pre túto stratégiu, môžete o kolo neskôr v GW36 použiť bench boost. Divoká karta vám umožní poskladať si lavičku z hráčov, ktorí budú v tom kole hrať dvakrát.

A ak máte aj free hit, ten by ste mohli použiť v double gameweeku 33 a plne sa tak v tomto kole zamerať na hráčov Manchestru United, Leicestru a Arsenalu.

Nevýhodou tejto stratégie je, že použijete wildcard na to, aby ste nastavili svoj tím len na posledné 3 kolá. Preto je táto stratégia vhodná len vtedy, ak máte momentálne svoj tím v perfektnom stave.

Free Hit

Ako sme už spomenuli v predchádzajúcich odsekoch, najlepšími kolami pre použitie free hitu budú kolá 33 a 36. Majte však na pamäti, že v jednom kole môžete aktivovať len jeden čip, takže free hit nemôžete kombinovať s bench boost alebo s triple captain.

Bench Boost

Najlepšími kolami na použite bench boost sú double gameweeky, v ktorých majú po dva zápasy slabšie tímy. Hráči zo slabších tímov sú lacnejší, a preto ich môžete mať na lavičke aj po použití čipu bench boost. Avšak tím, že v double gameweeku hrajú dvakrát, vám môže každý z týchto hráčov naharať 2+2 body, čo je celkovo +16 bodov získaných z lavičky vášho tímu.

Preto budú najlepšími kolami pre použitie tohto čipu kolá 33, 36 a 37.

Triple Captain

Väčšina FPL manažérov už tento čip použila v double gameweekoch Liverpoolu na Mohameda Salaha. Pokiaľ však nepatríte medzi nich, stále tu bude množstvo príležitostí na jeho použitie. Prvou alternatívou sa javí double gameweek 33, kedy by ste mohli za triple kapitána zvoliť Cristiana Ronalda. Ak nie, tak v 36. alebo 37. kole budú mať pravdepodobne double gameweek aj hráči Manchestru City a Liverpoolu, takže ho budete môcť využiť napríklad tam (za predpokladu, že v danom kole nebudete mať aktivovaný iný čip).

Záver

Každá z opísaných stratégii však závisí od toho, v akom stave sa váš tím momentálne nachádza. Pokiaľ máte tím na najbližšie kolá nastavený skvelo, odložte si wildcard až na 35. kolo. Ak nie, použite wildcard teraz.

Držím palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera