Štvrtok, 23. máj 2024

Fantasy Premier League: Do záveru sezóny kúpte týchto hráčov

Matej Šuľan Matej Šuľan 08.04.2022
Foto: SITA/AP Photo/Dave Thompson

V našom predchádzajúcom článku sme načrtli možné stratégie použitia čipov v závere Fantasy Premier League sezóny. Premier League medzitým našla nové termíny preloženým zápasom, vďaka čomu už vieme, ktoré mužstvá budú mať double gameweek v 36. a 37. kole.

V tejto chvíli vyzerá program do konca sezóny nasledovne (zápasy označené hviezdičkou ešte nie sú potvrdené):

A keďže už máme teda jasno, ktoré tímy si dvakrát zahrajú v 36. a 37. kole, umožní nám to lepšie si naplánovať budúce kroky a prispôsobiť vybranú stratégiu požitia čipov.

Kľúčoví hráči pre záver sezóny

Na ktorých hráčov by ste sa teda mali zamerať, aby ste maximalizovali bodový potenciál svojho FPL mužstva?

Hráči líšok s množstvom preložených zápasov

Najväčší počet zápasov (10) v posledných siedmych kolách sezóny čaká hráčov Leicestru. Navyše až 7 z týchto zápasov má FDR (fixture difficluty rating) 2, čo značí nízku náročnosť zápasov, v ktorých by hráči líšok mohli nazbierať body.

Radíme zamerať sa hlavne na ich ofenzívnych hráčov, nakoľko defenzívne sa líškam v tejto sezóne nedarí – udržali len 5 čistých kont (len Newcastle, Watford a Leeds udržali menej) a inkasovali 47 gólov (v tom sú 7. najhorší spomedzi všetkých mužstiev). Navyše v defenzívach našich FPL mužstiev sa formuje jasná pätica obrancov, ktorých by ste mali uprednostniť (TAA + Robertson + Cancelo + James + Doherty), takže na obrancu Leicestru v našich mužstvách ani neostáva miesto.

Zo záložníkov najviac zaujali Maddison a Harvey Barnes, nakoľko sú obaja v dobrej forme. Maddison má na svojom konte 8 gólov a 7 asistencií v 27. zápasoch tejto sezóny, Barnes však za ním výrazne nezaostáva, keď v 23. zápasoch strelil 3 góly a na ďalších 8 prihral. Na druhú stranu Barnes v menšom počte zápasov vyprodukoval takmer rovnaké množstvo striel ako Maddison, čo značí, že strelecky je o niečo aktívnejší.

Keby si máme vybrať jedného z nich, bol by to Maddison, ktorého považujeme za ústrednú postavu zálohy líšok, a tak je menej pravdepodobné, že sa v niektorých zápasoch (napríklad počas double gameweekov) ocitne na lavičke.

Absenciu Jamieho Vardyho by mohol využiť Kalechi Iheanacho, ktorý však v tejto sezóne zaostáva za očakávaniami.

Zatiaľ to nevyzerá tak, že by sa mal Vardy v blízkej dobe vrátiť do zostavy líšok, čo by mohlo poskytnúť dostatok priestoru Iheanachovi, aby znovuobjavil svoju formu zo záveru predchádzajúcej sezóny.

Takže ak hľadáte rozdielového hráča, ktorého ostatní FPL manažéri prehliadajú, a stále máte v tíme hráčov ako Jimenez, Werghorst, Dennis alebo King, Iheanacho by mohol byť vhodnou náhradou za niektorého z nich.

Stratégia, pri ktorej sa zameriate na hráčov Leicestru môže byť vhodnou hlavne pre tých FPL manažérov, ktorí už nemajú k dispozícii ani jeden Free Hit.

Stálice medzi hráčmi City, Liverpoolu a Spurs

Samozrejme, záver sezóny nebude len o hráčoch líšok, či o hráčoch z ďalších tímov, ktoré majú viac (2) double gameweekov. Napriek tomu, že do konca sezóny budú mať len jeden double gameweek, vo vašom FPL mužstve by nemali chýbať hráči Liverpoolu, Manchestru City či Tottenhamu. Počas celej sezóny sú skvelým zdrojom fantasy bodov a inak to nebude ani v záverečných kolách.

Z Liverpoolu je momentálne najpopulárnejšou trojicou do fantasy tímov trio Salah – TAA – Robertson. Spomedzi Citizens sa zamerajte najmä na ich obrancov (Cancelo, Laporte) a niektorého vo forme hrajúceho záložníka (De Bruyne, Mahrez). A medzi kohútmi je v tejto chvíli v skvelej forme Matt Doherty, pričom v útoku to stále skvelo strieľa dvojici Kane – Son.

Z tímov, ktoré majú pred sebou dva double gameweeky, sa zamerajte na Arsenal a Chelsea. Napriek zaváhaniu v poslednom kole, the gunners podávajú v tejto sezóne solídne defenzívne výkony, takže jeden z dvojice Ramsdale a White by vo vašom mužstve nemal chýbať. The blues majú pred sebou aj zápasy Ligy Majstrov, takže ich hráči budú pravdepodobne rotovaní, napriek tomu sa oplatí uvažovať aj nad niektorými z nich.

Ak chcete ísť na istotu, kúpte Rudigera. Ak sa nebojíte trochu zariskovať a ste ochotní strpieť, keď sa niektorí z vašich hráčov občas ocitne na lavičke, môžete kúpiť Jamesa alebo Havertza, ktorí, keď hrajú, dokážu zbierať fantasy body.

Záver

Čaká nás veľkolepý záver sezóny Fantasy Premier League. Spolu s bojom o titul medzi Liverpoolom a Manchestrom prebiehajú aj súboje vo fantasy mini-ligách o čo najlepšie umiestnenie. Pred nami je množstvo zápasov a množstvo príležitostí nahrať nadpriemerné množstvo fantasy bodov v budúcich double gameweekoch. Tak si to patrične užite.

Držím palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera