Pondelok, 26. február 2024

Fantasy Premier League: ktorých hráčov by ste mali kúpiť pred tretím kolom?

Matej Šuľan Matej Šuľan 26.08.2021
FOTO TASR/AP

Čaká nás tretie kolo Fantasy Premier League, posledné pred reprezentačnou prestávkou. Predchádzajúce druhé kolo nám poskytlo ďalšie informácie a ďalšie dáta, ktoré nám pomôžu s manažovaním našich FPL mužstiev.

Stratégia do tretieho kola FPL

V minulom kole sme vám poradili, aby ste si pošetrili voľný transfer do tohto kola, v ktorom už budeme mať k dispozícii viac informácii o novej sezóne. S dvomi voľnými transfermi máte teraz viacero možností:

  1. Buď použijete oba a kúpite do svojho tímu hráčov, o ktorých je teraz na FPL trhu vysoký záujem. To je vhodné hlavne vtedy, ak nemáte vo svojom tíme niektorých kľúčových hráčov, ktorým pravdepodobne rýchlo stúpne cena, a zároveň ak máte vo svojom tíme hráčov, ktorých cena môže klesnúť.
  2. Ďalšou možnosťou je využitie len jedného transferu a prenesenie druhého voľného transferu do reprezentačnej prestávky. Dva voľné prestupy počas reprezentačnej pauzy sa môžu ukázať ako veľká výhoda, predovšetkým, ak sa niektorí hráči zrania, prípadne ak sa vrátia do svojho klubu neskoro, alebo budú musieť ostať v karanténe. Okrem toho je stále otvorené prestupové okno, takže môže nastať prestup, ktorý môže vaše rozhodnutia ohľadom transferov skomplikovať. Dva voľné transfery počas reprezentačnej prestávky vám umožnia flexibilne reagovať na akékoľvek udalosti, ktoré počas najbližších dvoch týždňov môžu nastať.
  3. Alebo môžete so svojimi dvomi voľnými transfermi skúsiť tzv. „mini-wildcard“, kedy spravíte dokopy tri prestupy (dva voľné transfery + jeden transfer za -4 body). Mini-wildcard býva obľúbenou stratégiou agresívnejších FPL manažérov a je vhodná vtedy, keď potrebujete zmeniť štruktúru svojho tímu. Napr. ak chcete do svojho tímu dostať Lukakua, ale nemáte žiadneho útočníka, ktorý by stál viac ako 11,5 miliónov libier, takže neviete novú akvizíciu Chelsea získať do svojho tímu jedným a možno ani dvoma prestupmi.

Voľba správnej stratégie záleží na tom, ako váš tím momentálne vyzerá a či v ňom máte kľúčových hráčov, alebo nie. Tiež záleží na tom, aký ste typ FPL manažéra, ako vo svojom tíme riadite riziko, a či svoj tím manažujete opatrne alebo agresívne.

Tipy na prestupy

Poďme sa teraz pozrieť, ktorí hráči počas prvých dvoch kôl najviac zaujali a o ktorých by sme mali uvažovať, že ich kúpime do našich FPL mužstiev.

Romelu Lukaku

Lukaku má za sebou skvelý úvodný zápas za svojho staronového zamestnávateľa. Okrem toho, že strelil gól a pripísal si dva bonusové body, dominoval útočným štatistikám. Proti Arsenalu mal 8 striel, čo je viac, než mal akýkoľvek iný hráč v tomto kole.

Chelsea má pred sebou niekoľko náročných zápasov, keď sa počas najbližších 4 kôl stretne s Liverpoolom, Manchestrom City a aj Tottenhamom. Kvôli tomu FPL manažéri čelia dileme, či Belgičana kúpiť teraz alebo až v siedmom kole, kedy však už jeho cena nemusí byť 11,5 miliónov libier, ako je tomu teraz.

Naša rada je, ak viete Lukakua dostať do svojho tímu jedným alebo dvomi prestupmi bez toho, aby ste museli vážnejšie meniť štruktúru svojho tímu, urobte tak teraz. Pokiaľ to možné nie je, počkajte na siedme kolo, kedy bude skvelá príležitosť použiť prvú divokú kartu.

Útočné duo West Hamu

Michail Antonio a Said Benrahma sú zatiaľ dvomi najproduktívnejšími hráčmi v novom ročníku FPL. Na toto útočné duo sme poukázali už pred začatím prvého kola, kedy sme vyhodnocovali formu hráčov z prípravných zápasov. A obaja kladivári si svoju skvelú formu preniesli aj do Premier League.

O oboch je momentálne obrovský záujem na FPL trhu, žiadnych iných hráčov nenakupujú FPL manažéri viac než práve týchto dvoch. Pokiaľ ste ich oboch pred začatím sezóny prehliadli a nemáte tak vo svojom tíme ani jedného z nich, mali by ste sa rýchlo rozhodnúť, či budete konať teraz, alebo až o pár kôl neskôr, kedy cena oboch už môže byť o 0,5 miliónov libier väčšia.

Myslíme si, že by ste mali mať vo svojom tíme aspoň jedného z nich. Ak sa rozhodnete pre oboch, musíte si už byť vedomí vyššieho rizika, nakoľko váš tím bude výrazne závislý na výsledkoch kladivárov. West Ham však strelil v prvých dvoch kolách 8 gólov, viac než ktorýkoľvek iný tím. Ak budú kladivári v takýchto výkonoch pokračovať, Antonio a Benrahma môžu byť zdrojom veľkého množstva FPL bodov za nízku cenu.

Dominic Calvert-Lewin  

Podobne ako na začiatku predchádzajúceho ročníka Premier League sa pozornosť mnohých FPL manažérov obracia na Dominica Calverta Lewina. Na svojom konte má už 2 góly a Everton má až do 10. kola priaznivý los.

V prvých dvoch kolách dobré výkony podporil aj štatistikami, keď zaznamenal 9 striel – iba Antonio (11), Salah (10) a Traore (10) majú na svojom konte viac. Calvert Lewin môže byť skvelou únikovou cestou pre FPL manažérov, ktorí budú chcieť po treťom kole predať Dannyho Ingsa. Hoci má Ings za sebou tiež skvelý vstup do sezóny, keď strelil podobne ako Calvert Lewin 2 góly, na svojom konte má len 3 strely a takáto vysoká efektivita zakončovania je z dlhodobého hľadiska pravdepodobne neudržateľná.

Medzi štvrtým a desiatym kolom má Aston VIlla veľmi náročné zápasy, takže nebudeme prekvapení, ak útočník Villans v tomto období veľa FPL bodov nenazbiera. Dominic Calvert Lewin sa javí ako jeho skvelá náhrada.

Záver

Máme pred sebou posledné kolo pred reprezentačnou prestávkou, počas ktorej sa toho môže veľa zmeniť. Preto využite svoje prestupy v treťom kole rozumne.

Držíme palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera