Piatok, 24. máj 2024

Finále EURO 2020 bližšie k Slovensku? UEFA má záložný plán

SITA/AP Photo/Matthias Schrader, File

Pokiaľ britská vláda nepotvrdí výnimku z povinnej desaťdňovej karantény pre zahraničných návštevníkov, UEFA je pripravená presunúť finále majstrovstiev Európy z londýnskeho Wembley do Budapešti.

Denník The Times prináša informácie o presune finále a semifinálových zápasov do Maďarska. UEFA čaká na rozhodnutie premiéra Borisa Johnsona. Ak sa britská vláda nepoddá, posledné zápasy EURO 2020 by sa mohli hrať pred plnou Puskás Arénou, ktorá pojme až 67 000 divákov.

Záložný plán

Vždy máme pripravený záložný plán, ale veríme, že finálový týždeň sa odohrá v Londýne,“ uviedla UEFA. Zástupcovia sa snažia s vládou vyjednať rovnakú podmienku, akú majú organizátori tenisového Wimbledonu.

Budapešť je jediným miestom na EURO 2020, kde neplatia obmedzenia kapacity štadiónu. Už v predchádzajúcich mesiacoch zrekonštruovaná aréna poskytovala azyl niekoľkým zápasom Ligy majstrov, ktorých usporiadanie v domovských krajinách komplikovali reštrikcie.

Maďarský zväz nevylučuje, že by v prípade potreby hostil posledné zápasy šampionátu. „Maďarskí organizátori sa sústredia na usporiadanie štyroch budapeštianskych zápasov. Zväz je pripravený hostiť akúkoľvek vrcholovú futbalovú udalosť, “ uviedol hovorca maďarského zväzu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera