Sobota, 25. máj 2024

Veľkonočné pondelkové tréneroviny – Moja obrana horí viac, ako tvoja

TASR - Erika Ďurčová

Chvalabohu je liga naspäť. Čakanie na ňu nám spestril reprezentačný zraz a počas neho tri zápasy ako za trest.

Remizovať s Maltou a na Cypre by dnes dokázalo hociktoré ligové mužstvo, ale Robo Mak s partiou sú po kritike urazení ako Matovič, keď ho Sulík zavolal domov na pizzu a zistil, že nemá ananás na hawaiku. Naďalej prekvapuje aj Nitra, ktorá vyhodila Léranta, aby zobrala naspäť Miša Ščasného. Ak dodrží 14-dňovú karanténu, tak má veľkú šancu vydržať dlhšie ako pri prvom pôsobení pod kopcom Zory Czoborovej.

ŠK Slovan Bratislava – ViOn Zlaté Moravce 4:1

VAR je už aj vo Fortuna lige. Odteraz ho uvidíme v každom televíznom prenose a svoju premiéru si odkrútil na Tehelnom poli v zápase, ktorý do polčasu vyzeral na prekvapenie kola, ale po 15-minútovej pauze sa zmenil na predčasnú oblievačku. A to aj napriek tomu, že Slovan nastúpil bez Greifa so Strelcom, ktorí si aspoň niečo pozitívne priniesli z toho repre zrazu.

ViOnu prvý polčas vyšiel veľmi dobre. Po tom ako Ružinskému vypadla z rúk lopta dokonca otvoril skóre, problém bol len ten, že Duga do brány okrem nej dotlačil aj Medvedeva. Hneď potom VAR študoval zákrok na Čavriča a keďže to bolo tenkrát poprvé, zabralo to 3-4 minúty. Ale ako hovorí Adam Žampa, lepšie neskôr, ako zle. Skóre tak otvoril po brejku a ďalšej Hrnčárovej finálke Čonka.

V kabíne si hostia asi fukli údené s Chrenom a za lavór majonézového šalátu, pretože po polčase vybehli na ihrisko úplne iné mužstvá. ViOn inkasoval dva góly za osem minút, nebezpečnejší ako on bolo dokonca aj to ostré slnko a Slovan sa bavil. Vynikol dokonca aj Henty, keď ostal nehybne stáť a pustil loptu na Mohu. Len tie zahodené šance môžu Slovan v predĺžení tretieho predkola v San Marine mrzieť.

MŠK ŽIlina – DAC Dunajská Streda 3:3

Sú zápasy a potom sú ZÁPASY. DAC do Žiliny cestoval s vedomím, že Kalmár si do konca roka kopne maximálne do nočného stolíka pri posteli a cestu za titulom môže Slovanu znepríjemniť iba pandemická komisia. Čo je ale horšie, najlepší hráč našej la ligy príde o EURO, po ktorom ho Világi mohol speňažiť za plnú AVIU forintov.

V prvom polčase by brankári nechytili nič, ani keby si obliekli rybárske maskáče a tak sme si užili šesť gólov v programe Moja obrana horí viac ako tvoja. Vedenie sa menilo častejšie ako obsadenie ministerstiev na Slovensku, ale to, čo urobil Petrášovi Balič, to porušilo všetky pravidlá GDPR.

Aj v tomto zápase sme mali VAR, ktorý videl faul a kopala sa penalta. Je až na nepochopenie, že v druhom polčase už nepadol žiadny gól.

AS Trenčín – FC Spartak Trnava 0:1

Kým si to tieto dve mužstvá proti sebe rozdajú v osemfinále Slovnaft Cupu v utorok o 11.00 v Topoľčanoch, čakal ich ešte ligový zápas. Áno, aj Slovnaft Cup sa bude hrať v bublinách v Senci, Topoľčanoch a Zvolene. Slovenská bublina kostol – krčma – ihrisko. Na každom štadióne dva až tri zápasy v jeden deň. Hlavne Žilina, ktoré má v Topoľčanoch až posledný zápas, si užije prechod z umelky na to dedičstvo, ktoré tam po trávniku ostane.

Zápasy Spartaka sa v poslednej dobe veľmi dobre pozerali, tento však bol výnimkou. Obidve mužstvá pôsobili ťažkopádne a mladých brankárov Takáča s Kukučkom tak preverili len predzápasové antigény. V pozápasovom rozhovore Mišo Gašparík priznal, že do Trenčína prišli hlavne s cieľom odviezť si domov nulu. Dúfam, že tým nemyslel Kelvina Piresa.

Ale áno, vyzeralo to, akoby si obidve mužstvá mysleli, že toto je prvý zápas osemfinále Slovnaft Cupu a nebyť Šulekovej ruky, body by sa delili. 

FC Nitra – MFK Ružomberok 1:0

Takže takto. Peter Lérant mal počas reprezentačnej pauzy naplánovanú operáciu, ale staro-nový prevádzkár p. Peško ho čakal už na druhý deň na tréningu. Nasledovala hádka o tom, či mu uzná antigén, PCR, alebo test z autoškoly a nakoniec mu namiesto modrého PDFka s negatívnym výsledkom prišla od klubu výpoveď za porušenie zmluvy.

Dôveru tak dostal znovu Michal Ščasný, skúšobná doba je 20 dní. Tentokrát už verí svojmu kádru a nemyslí si o ňom, že by mohol hrať iba na klavíri na školskej besiedke. No chlapci v Nitre, ktorí máte momentálne v rukách kľúče od klubovej miešačky, za toto si zaslúžite jedine vypadnúť do druhej ligy. Z tohto by totiž Zdeněk Troška desať rokov dokázal točiť komédie plné dôchodkýň.

Papierovo to vyzeralo na zápas, ktorý by mohla sponzorovať Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Ale Nitrania mali šťastie, že Ružomberok sa dnes dokáže poraziť aj sám a preto začali aktívne. Okrem šancí dokázali zahodiť aj penaltu. Erik Jendrišek ostreľoval bránu svojho bývalého mužstva z každej možnej pozície, ale tri body vybavil Kristián Gólčák po rohu.

FK Pohronie – ŠFK Sereď 1:2

Prekvapením kola je fakt, že sa v Pohroní našlo asi dvadsať ľudí ochotných prísť sa v tejto zime postaviť za bránku a pozrieť si celý zápas. Ale aj to, že Sereď si odnáša tri body a priebežné prvé miesto v spodnej tabuľke.

Za všetko môžu prvé zahodené šance domácich, ktoré potrestal z brejku Miloš Lačný. Ten vycítil, že dnes je oveľa väčšia šanca dostať sa do reprezentačného útoku, ako kedykoľvek predtým. Pohronie sa snažilo s tým niečo robiť, ale keď zapadla do brány aj Enejiho bomba, bolo vybavené.

MFK Zemplín Michalovce – FK Senica 1:0

Najťažší zápas sa odohral na východe. Michalovce na ceste za záchranou ťažia z výhody domáceho prostredia a posadili Senicu na posledné miesto. Karol Praženica ale dúfa, že tam vydržia kratšie ako Sulík v akejkoľvek koalícií.

Michalovce sa snažili počas celého zápasu niečo vymyslieť, ale Seničania mali v autobuse dosť času premyslieť si, ako ubrániť Žofčákovu partičku. A tak mali všetky snahy výpovednú hodnotu ako volebné prieskumy v Rusku. O všetkom rozhodol Trusa v 90.minúte. Áno, to je ten chalan, ktorému na jeseň v roku 2019 Trenčan Kpekawa dolámal nohu ako DRU tyčinky. Je super, že je naspäť a tento gól mu každý dopraje.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera