Piatok, 28. jún 2024

FPL GW18: 5 tipov ako prežiť chaos, ktorý vládne v Premier league

Matej Šuľan Matej Šuľan 23.12.2021
Foto: SITA/AP Photo/Frank Augstein

Chaos. Žiadne iné slovo lepšie nevystihuje posledné dve kolá Fantasy Premier League. Množstvo zápasov bolo preložených a množstvo zápasov to pravdepodobne ešte len čaká. O niektorých preloženiach FPL manažéri vedeli pár dní vopred, takže na ne mohli svoje fantasy tímy pripraviť. Niektoré zápasy však boli preložené znenazdajky, keď rozhodnutie o zmene ich hracieho dňa prišlo len pár hodín pred výkopom (a samozrejme po FPL deadline).

Element náhody vo Fantasy Premier League v tejto sezóne ešte nehral väčšiu úlohu, než hrá práve teraz. V týchto dňoch sa FPL zdá byť „nehrateľná“, pretože absolútne nevieme predpovedať, ktoré zápasy sa odohrajú a ktoré nie. Ostáva nám len dúfať, že v každom kole budeme schopní mať v našich fantasy tímoch aspoň 11 hráčov, ktorí si v danom kole naozaj zahrajú.

Čas na stratégiu minimalizácie strát

Fantasy manažéri však musia hrať ďalej, ak chcú v tejto sezóne uspieť. A hoci externé udalosti a preloženia zápasov nemôžete ovplyvniť, je vo vašich rukách, ako na najbližšie kolá pripravíte svoj FPL tím. Zvoľte stratégiu tak, aby ste „minimalizovali možné straty“ a prežili nasledujúce gameweeky bez obrovského prepadu v celkovom poradí.

Poďme sa pozrieť, ako na to.

1.    Prestupy robte len pár minút pred deadline

Teraz nie je čas na to, aby ste robili prestupy s cieľom maximalizovať peňažnú hodnotu vášho fantasy mužstva. Na konci sezóny sú to body, ktoré sa počítajú, a nie hodnota mužstva.

Takže sa vykašlite na zmeny cien a robte prestupy čo najneskôr, ako je to len možné. Možno príde informácia o preložení zápasu len 10 minút pred deadline. A keď ešte v tejto chvíli budete mať k dispozícii voľný transfer, môžete na to rýchlo reagovať a získať tak obrovskú výhodu oproti manažérom, ktorí svoj prestup netrpezlivo minuli začiatkom týždňa.

2.    Pokiaľ máte šťastie, pošetrite voľný transfer

Ak máte šťastie a váš fantasy tím nie je ovplyvnený preloženými zápasmi – čo znamená, že nemusíte predávať hráčov, ktorí nebudú v najbližšom kole hrať -, nesnažte sa silou mocou minúť svoj voľný transfer. Radšej si ho pošetrite na ďalšie kolo, kedy už také šťastie váš tím mať nemusí. A dva voľné transfery vám v ďalšom kole môžu padnúť vhod, ak nastanú ďalšie nečakané preloženia zápasov.

3.    Kapitán a vice kapitán z iného zápasu

Kombinácie ako Salah © a Jota (VC) môžu skončiť pre fantasy manažérov katastrofálne, ak by bol zápas Liveproolu preložený. Preto si dajte pozor na to, aby bol váš vice kapitán vždy z iného zápasu, než z toho, kde hrá váš kapitán. Ak bude zápas, v ktorom hrá váš kapitán, preložený, budete tak mať väčšiu šancu na to, že aspoň vice kapitán nahrá fantasy body vášmu mužstvu.

Dajte si na voľbe vášho vice kapitána záležať. Ideálne ho vyberte z tímu, ktorého zápasy sa hrajú na začiatku kola a o ktorých tesne pred deadline budeme vedieť s vysokou pravdepodobnosťou to, či sa odohrajú. Čím neskoršie sa v danom kole niektorý zápas hrá, tým väčšia neistota je s ním spojená.

4.    Zoraďte si správne lavičku

Správne zoradenie lavičky vášho FPL tímu sa môže ukázať ako kľúčové v prípade, že vám vypadnú zo základnej 11-ky niektorí hráči. Viac o manažovaní lavičky vášho FPL tímu si môžete prečítať v našom článku: FPL GW13: Pripravte svoj fantasy tím na nahustený program.

5.    Sledujte novinky

Buďte informovaní a sledujte novinky ohľadom možného preloženia zápasov. Informácie, ktoré sa vám podarí získať, môžu byť vašou obrovskou výhodou oproti ostatným fantasy manažérom. Preto priebežne sledujte, ako sa vyvíja situácia v Premier League – ktoré zápasy sa odohrajú a či nedôjde k pozastaveniu sezóny a podobne.

Vďaka tomu možno urobíte včas transfer, ktorý vám zachráni v celkovom poradí tisícky pozícii. Skvelým zdrojom informácii je twitter, kde môžete sledovať buď oficiálnu stránku Premier League, ktorá o preloženiach ihneď informuje, alebo profily jednotlivých mužstiev. Ak to chcete posunúť ešte o krok ďalej, môžete sledovať profily športových novinárov, ktorí majú často k dispozícii informácie ešte predtým, než nám ich prinesú oficiálne autority.

Záver

Nenechajte sa odradiť neistotou a chaosom, ktoré aktuálne vo Fantasy Premier League panujú, a manažujte svoj tím aj naďalej. Podmienky sú rovnaké pre všetkých fantasy hráčov.

Veríme, že 5 tipov v tomto článku vám pomôže získať strategickú výhodu oproti tým FPL manažérom, ktorí v týchto kolách nebudú svoje mužstvá manažovať až tak dôsledne.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera