Sobota, 29. jún 2024

FPL: Ktorí hráči sú pred blank gameweekom 36 v najlepšej forme?

Matej Šuľan Matej Šuľan 12.05.2021
Tottenham's Gareth Bale celebrates after scoring his side's third goal during the English Premier League soccer match between Tottenham and Sheffield United, at the Tottenham Hotspur Stadium in London, Sunday, May 2, 2021. (Shaun Botterill/Pool via AP)

V 36. kole čaká FPL manažérov posledný netradičný gameweek, nakoľko sa v ňom odohrá len 8 zápasov. V tomto kole neuvidíme hráčov Manchestru United, Chelsea, Arsenalu a Leicestru, čo nám otvára príležitosť zohľadniť hráčov z iných tímov.

Poďme sa pozrieť na to, ktorí hráči majú pred 36. kolom najlepšiu formu a ktorí by mohli byť pre váš FPL tím v 36. kole prínosom.

Formu budeme posudzovať na základe metriky Form, ktorú môžete nájsť v oficiálnych štatistikách Fantasy Premier League. Táto metrika predstavuje priemerný počet bodov, ktoré hráč nahral vo všetkých zápasoch svojho tímu za posledných 30 dní.

Brankári vo forme

Začneme brankármi. Spomedzi gólmanov v posledných kolách zaujal predovšetkým Sam Johnstone.

Za posledných 30 dní nahral v priemere na zápas až 6,4 bodu. Prekvapivo v tomto období udržal len jedno čisté konto. Jeho ostatné body prišli skrz chytenú penaltu, 30 zákrokov a 7 bonusových bodov. Ak máte teda medzi žrďami vášho FPL tímu Johnstona, nemusíte sa spoliehať na to, že k tomu, aby vám nahral body, potrebuje čisté kontá.

Vďaka zákrokom a bonusovým bodom vám môže nahrať 3-4 body na zápas aj po inkasovaní. V 36. kole čaká WBA Liverpool, takže FPL manažéri, ktorí majú Johnstona v bráne, budú dúfať v to, že the Reds si v tomto zápase schuti zastrieľajú a Sam Johnston zlikviduje väčšinu striel.

Ak by ste však v 36. kole chceli vsadiť na brankára, ktorý má vyššiu šancu udržať si čisté konto, skvelou formou sa prezentuje aj Sánchez, ktorého Brighton si zmeria sily s West Hamom, alebo Ederson – Manchester city čaká v piatok duel proti Newcastlu.

Obrancovia vo forme

Spomedzi obrancov, ktorí si zahrajú v 36. kole, je vďaka gólu a 2 čistým kontám vo veľmi dobrej forme James Tarkowski.

Tarkowski v tejto sezóne zaostáva za štatistikami, ktoré ho zdobili v predchádzajúcich ročníkoch. V oboch predchádzajúcich sezónach sa podieľal na 5 góloch Burnley (2018/19: 3G+2A, 2019/20: 2G+3A). V tejto sezóne má však na svojom konte len jeden gól. Na základe predchádzajúcich ročníkov FPL však vieme, že je to obranca, ktorý vie po rohových kopoch streliť gól alebo zaznamenať asistenciu. Možno si nechal všetky svoje góly a asistencie na záver sezóny. Burnley čaká v 36. kole Leeds, takže v hre aj aj čisté konto pre the Clarets.

Okrem zadáka Burnley sa v posledných 30 dňoch dobrou formou prezentoval aj Diego Llorente (1G + 1 čisté konto). Leeds má pred sebou veľmi priaznivé zápasy až do konca sezóny a pokiaľ nemáte rozpočet na to, aby ste do svojho tímu kúpili Stuarta Dallasa, Llorente, ktorého cena je len 4,4 miliónov libier, môže byť zaujímavou alternatívou.

3 čisté kontá, 1 asistencia a 6 bonusových bodov sú vizitkou Bena Godfreyho v posledných kolách. Everton si v 36. kole zmeria sily so Sheffieldom United, ktorý v tejto sezóne strelil len 18 gólov – najmenej spomedzi všetkých mužstiev. FPL manažéri sa teda budú v tomto kole spoliehať na čisté konto karameliek a ak sa tak stane, Godfrey môže k 4 bodom za čisté konto ľahko pridať aj pár bonusových bodov.

Z obrancov zaujal aj Benjamin Mendy, ktorému sa v posledných kolách náramne darilo. Pri Pepovi Guardiolovi si však jeho štartom v základnej zostave proti Newcastlu nemôžeme byť istí. Ak sa však chystáte použiť v tomto kole Free Hit a môžete si dovoliť to „risknúť“, pretože budete mať na lavičke svojho FPL tímu adekvátnu alternatívu v prípade, že by Mendy nehral, Francúz môže byť rozdielovým hráčom v tomto kole.

Záložníci vo forme

Gareth Bale svojimi kolísavými výkonmi počas tejto sezóny spôsobil vrásky na tvári už nejednému FPL manažérovi. Walesan je momentálne spomedzi záložníkov v najlepšej forme. Zdá sa, že po odchode Josého Mourinha bude znovu dostávať miesto v základnej zostave, vďaka čomu môže byť dobrou (aj keď stále rizikovou) voľbou do našich FPL mužstiev. Spomedzi záložníkov kohútov je bezpečnejšou investíciou stále Son Heung Min. Bale aj Son sú podľa metriky Form, v lepšej forme než ich spoluhráč Harry Kane, vďaka čomu môžu byť vhodnými kapitánmi v 36. kole proti Wolves.

V posledných 30 dňoch náznaky formy ukázal aj playmaker Burnley Ashley Westwood. Celkovo sa hráčom Burnley v posledných kolách darilo, a ak si svoju formu prinesú aj do zápasu proti Leedsu (ktorý je v počte inkasovaných gólov v tejto sezóne 6-tym najhorším mužstvom), môžu viacerí z nich nahrať slušné množstvo FPL bodov v 36. kole.

Za zmienku ešte stojí, že Sadio Mané sa nachádza v štatistikách formy pred Mohamedom Salahom. Ak teda nemáte čo stratiť, a chcete svoj tím v posledných kolách výraznejším spôsobom odlíšiť od ostatných tímov, môžete miesto Salaha (alebo k nemu) kúpiť Maného, ktorého má vo svojom mužstve len 5,4 % všetkých FPL manažérov.  

Útočníci vo forme

Tarkowski a Westwood nie sú jedinými hráčmi Burnley, ktorí sú v skvelej forme.

Celé mužstvo v posledných týždňoch ťahá Novozélandský útočník Chris Wood a zápas proti Leedsu v 36. kole je ideálnym zápasom na to, aby svoje ofenzívne štatistiky ešte vylepšil. V predchádzajúcom kole sa 2 gólmi zaskvel Christian Benteke. V 36. kole si Crystal Palace zmeria sily s Aston Villou, a belgický veterán tak bude mať príležitosť zaznamenať tretí gól v treťom zápase v rade.

Posledným útočníkom, ktorý zaujal svojou formou, je Danny Ings, ktorý sa po návrate zo zranenia blysol 2 gólmi proti Crystal Palace. V 36. kole sa svätci stretnú so zostupujúcim Fulhamom – takže keď budete premýšľať nad prestupmi, ktoré tento týždeň urobíte, neprehliadnite ani Dannyho Ingsa.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera