Štvrtok, 23. máj 2024

FPL: Prvá príležitosť na záverečný útok

Matej Šuľan Matej Šuľan 15.04.2022
Foto: SITA/AP Photo/Rui Vieira

Začína sa hektický záver tejto sezóny Premier League, počas ktorého fantasy manažérov čaká množstvo príležitostí, ako zamiešať celkovým poradím FPL či poradím v mini ligách. Prvá veľká príležitosť prichádza už tento víkend, kedy v 33. kole uvidíme zároveň blank a aj double gameweek.

Blank gameweek majú tri tímy:

  • Leeds
  • Aston Villa
  • Wolves

Double gameweek má 7 tímov:

  • Manchester United
  • Leicester
  • Arsenal
  • Newcastle
  • Southampton
  • Burnley
  • Brighton

Toto kolo je ideálne na použitie čipu Free Hit hlavne pre tých manažérov, ktorí majú stále k dispozcií wildcard, ktorú by mohli použiť v 34. alebo 35. kole na to, aby nastavili svoj tím na double gameweeky 36 a 37.

FPL Free Hit tím pre 33. kolo

Na ktorých hráčov by ste sa mali v tomto kole zamerať? A ako by mohol vyzerať váš free hit tím? Tu je pre inšpiráciu naša ideálna zostava pre 33. kolo FPL.

Brankár

Ramsdale (5,1m – SOU (A), CHE (A))

Síce v posledných 8 kolách Arsenal udržal len 2 čisté kontá, stále je našou voľbou do brány Aaron Ramsdale. Z pravidelne nastupujúcich brankárov má lepší priemer bodov na zápas než Ramsdale len liverpoolsky gólman Allison. Takže ak aj Arsenal neudrží čisté konto v 33. kole, Ramsdale by mohol získať body za zákroky či bonusy.

Obrancovia

Cancelo (7m – BHA (H))

Manchester City hrá v skvelej defenzívnej forme – v posledných 10 zápasoch vo všetkých súťažiach udržali citizens až 7 čistých kont. A aj keď v 33. kole nemajú double gameweek, čaká ich Brighton, proti ktorému by pokojne mohli udržať ďalšie čisté konto. A preto Cancelo – druhý najproduktívnejší obranca FPL – nemôže v našej zostave chýbať.

Fabian Schär (4,4 – LEI (H), CRY (H))

Newcastle čakajú v 33. kole dva priaznivé domáce zápasy a možno aspoň v jednom z nich by sa mohlo strakám podariť udržať čisté konto. Z ich defenzívnych hráčov je pre nás voľbou Fabian Schär, ktorý má v tejto sezóne na svojom konte okrem 5 čistých kont aj 2 góly a 2 asistencie.

James Justin (4,9m – NEW (A), EVE (A))

Po zraneniach je späť a v posledných kolách nastupoval pravidelne v základnej zostave líšok. Od Leicestru veľa čistých kont nečakáme, James Justin je však schopný nahrať body za góly a asistencie, čo ukázal v minulej sezóne. Vo svojej zostave ho má len 0,6 % fantasy manažérov, čo z neho robí ideálneho rozdielového hráča pre tých, ktorí aktivujú v tomto kole free hit.

Záložníci

Son (11,1m – BHA (H))

Ďalší zo single gameweek hráčov v našom free hit tíme. Sonovu formu je nemožné prehliadnuť, keď v predchádzajúcich 3 kolách nahral neuveriteľných 48 bodov. Takže aj keď má v 33. kole len jeden zápas, očakávame, že v ňom nadviaže na svoje dobré výkony z posledných kôl.

Bruno Fernandes (11,6m – NOR (H), LIV (A))

Manchester United má dobrý double gameweek, keď ho najprv čaká Norwich, a potom aj Liverpool. Hráči United však výrazne sklamali FPL manažérov v posledných kolách, keď sa im absolútne nedarilo. Preto v našom free hit tíme pre 33. kolo máme len jedného z hráčov červených diablov, a to Bruna Fernandesa, ktorý má podľa nás väčšiu šancu nastúpiť v základe na oba zápasy než Cristiano Ronaldo.

Maddsion (7m – NEW (A), EVE (A))

Ako sme písali v našom predchádzajúcom FPL článku (Fantasy Premier League: Do záveru sezóny kúpte týchto hráčov), Leicester má ako jediný tím pred sebou 3 double gameweeky. Preto by sa fantasy manažéri, ktorí nemajú k dispozícii ani free hit, ani wildcard, mali zamerať na ich hráčov. Z hráčov líšok sa v tejto sezóne najviac darí ich playmakerovi Jamesovi Maddisonovi, ktorí je so 130-bodmi 11. najproduktívnejším záložníkom v FPL.

Bukayo Saka (6,8m – SOU (A), CHE (A))

Forma hráčov Arsenalu sa v posledných kolách trochu vytratila, v 33. kolo ich však okrem Chelsea čaká aj Southampton, ktorý v predchádzajúcich 7 zápasoch vo všetkých súťažiach inkasoval až 22 gólov (v priemere 3,14 gólu na zápas). Takže predovšetkým v tomto zápase máme od hráčov Arsenalu vysoké očakávania, a preto volíme do tímu Bukaya Saku, ktorý s 9 gólmi a 6 asistenciami zažíva svoju najlepšiu sezónu.

Gabriel Martinelli (5,3m – SOU (A), CHE (A))

Našu päticu záložníkov (vo formácii 3-5-2) uzatvára ďalší krídelník the Gunners – Gabriel Martinelli. Arsenalu pôjde v oboch zápasoch o veľa, očakávame od nich góly (minimálne proti Southamptonu) a po boku Bukaya Saku by to mohol byť aj Martinelli, ktorý bude zbierať fantasy body.

Útočníci

Wood (6,7 – LEI (H), CRY (H))

Dva veľmi dobré zápasy pre Newcastle v double gameweeku 33 nás inšpirovali k tomu, aby sme do nášho free hit tímu pre toto kolo pridali aj Chrisa Wooda. Od svojho prestupu skóroval za straky len 2 krát. Z predchádzajúcich sezón však vieme o jeho kvalitách a streleckých schopnostiach, keď v každej z posledných 4 sezón skóroval minimálne 10-krát. V tomto ročníku teda má čo doháňať a double gameweek proti Leicestru a Crystal Palace je pre neho skvelá príležitosť rozšíriť svoje tohtoročné strelecké konto.

Kane (12,6m – BHA (H))

Dlho sme sa rozhodovali, či bude našim prémiovým útočníkom Cristiano Ronaldo, ktorý má v 33. kole double gameweek alebo Harry Kane. Nakoniec sme zvolili Harryho Kanea, ktorý má po boku Son Heung Mina tiež skvelú formu, ktorú môže v zápase proti Brightonu pokojne predĺžiť.

Držíme palce v double gameweeku 33.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera