Štvrtok, 23. máj 2024

Free Hit zostava pre 30. kolo FPL: Získajte body, aj keď sa takmer nebude hrať

Matej Šuľan Matej Šuľan 18.03.2022
Foto: SITA/AP Photo/Matt Dunham

Prichádza 30. kolo Premier League, v ktorom Fantasy manažérov čakajú len štyri zápasy. Je to najväčší blank gameweek tejto sezóny, čo z neho robí ideálne kolo pre použitie free hit čipu.

Pokiaľ nemáte vo svojom mužstve aspoň 6 hráčov, ktorí hrajú v tomto kole, použitie free hitu môže byť pre vás ideálnou stratégiou. Ako by teda váš free hit tím v 30. kole mohol vyzerať a ktorí hráči by v ňom nemali chýbať?

Free Hit zostava

Keďže sa hrajú len štyri zápasy je náročné odhadnúť, na ktorých pozíciách sa bude dať v tomto kole získať najviac bodov. Preto volíme defenzívnu stratégiu a neutrálnu formáciu 4-4-2. Vyberieme hráčov z viacerých tímov s dôrazom na hráčov Tottenhamu a Arsenalu.

Brankár

Aaron Ramsdale (5,1m – AVL (A))

Ramsdale je jedným z najlepších brankárov v tejto sezóne FPL a jedine Alisson (5,1) nahral v priemer na jeden zápas viac bodov než Ramsdale (4,9). Navyše je magnetom na bonusové body a žiaden iný brankár v tejto sezóne nezískal viac bonusov.

Obrana

V 30. kole pravdepodobne neuvidíme veľa čistých kont. V tejto sezóne sme videli zatiaľ 162 čistých kont, čo je v priemer 0,558 čistého konta na zápas. V 30. kole máme len štyri zápasy, takže môžeme očakávať 0,558*4=2,23 čistých kont v tomto gameweeku. Je ťažké trafiť, ktoré tímy udržia vzadu nulu, a preto do obrany volíme obrancov z viacerých mužstiev.

Saiss (5,0m – LEE (A))

Iba Liverpool, Manchester City, Chelsea a Arsenal udržali v tejto sezóne viac čistých kont než Wolves (11). Preto by v tomto kole nemal vo vašom mužstve chýbať obranca vlkov. My volíme Romaina Saissa, ktorý okrem bodov za čisté konto môže pridať aj body za gól po štandardných situáciách.

Doherty (4,8m – WHU (H))

Zdá sa, že Dohertymu sa podarilo získať si miesto v základnej zostave kohútov. Očakávame, že v 30. kole bude pokračovať vo svojej skvelej forme, keď v posledných troch kolách nahral v priemer 9,75 bodu na zápas.

Cash (5,2m – ARS (H))

Defenzívne sa darí aj Aston Ville, ktorá v posledných 4 zápasoch v najvyššej anglickej futbalovej súťaži udržala 3 čisté kontá. Našou voľbou je Matty Cash, ktorý je tiež vo forme, keď k trom spomínaným čistým kontám pridal aj dva góly a dve asistencie.

Ricardo Pereira (5,2m – BRE (H))

Našim posledným obrancom je Ricardo Pereira, ktorého v tejto sezóne zužovali zranenia. Je späť v tíme líšok a proti Brentfordu by mohol nadviazať na dobré výkony, na ktoré sme boli u neho zvyknutí v predchádzajúcich sezónach.

Záložníci

Son (10,9m – WHU (H))

Hráči Spurs budú pre váš FPL tím kľúčoví v 30. kole. Heung Min Son je ich najproduktívnejším hráčom v tejto sezóne a hoci v posledných dvoch zápasoch neskóroval, stále je po boku Kanea ťahúňom útoku kohútov.

Raphinha (6,5m – WOL (A))

Talisman a najlepší hráč Leedsu predvádza v tejto sezóne stabilné výkony. Ak sa Leedsu podarí proti vlkom skórovať, je veľká šanca, že Raphinha bude mať v ich góle prsty.

Saka (6,6m – AVL (A))

6 gólov a 3 asistencie v posledných 12 zápasoch Arsenalu. To je vizitka Bukaya Saku. Ak hľadáte do svojho FPL tímu záložníka the Gunners, mal by to byť práve on.

Maddison (6,7m – BRE (H))

Hráči Leicestru podávajú v tejto sezóne kolísavé výkony. V 30. kole ich však čaká Brentford, čo by pre líšky mala byť povinná jazda. James Maddison je jediným hráčom Leicestru, ktorý v tejto sezóne pokoril hranicu 100 bodov, a preto je v našom Free Hit tíme.

Útočníci

Lacazette (8,4m – AVL (A))

V rámci celej sezóny nepatrí Lacazette medzi najproduktívnejších útočníkov. Keď sa však pozrieme len na posledných 12 zápasov, dokázal v nich streliť 3 góly a na ďalších 8 prihrať. Z útočníkov Premier League je v lepšej forme než Lacazette hádam len Harry Kane.

Kane (C) (12.4m – WHU (H))

To najlepšie na koniec. Od 26. kola nemá žiaden iný útočník v Premier League tak dobru formu ako Harry Kane, ktorý v posledných štyroch gameweekoch strelil 7 gólov a na jeden prihral. Harry Kane je zároveň aj kapitánom nášho Free Hit tímu v 30. kole.

Záver

V 30. kole sa takmer nebude hrať, takže ak vo svojom FPL mužstve nemáte aspoň šesť hráčov, ktorí majú v tomto kole zápas, aktivujte Free Hit. Pri tvorbe svojho tímu sa môžete inšpirovať našim výberom v tomto článku.

Držíme palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera