Sobota, 18. máj 2024

Ďalšia zmena pri televízoroch. Európska liga a nová Európsku konferenčná liga mieria na nové stanice

FOTO TASR/AP

UEFA a AMC Networks International – Central and Northern Europe (AMCNI CNE) dospeli k dohode o vysielaní Európskej ligy UEFA a Európskej konferenčnej ligy UEFA na staniciach Sport1 a Sport2 na Slovensku a v Českej republike. Tieto súťaže sa budú vysielať od septembra.

Európske ligy na Sport1 a Sport2

Vďaka tejto dohode budú stanice Sport1 a Sport2 na Slovensku a v Českej republike vysielať priame prenosy zápasov klubových súťaží UEFA zo skupinových a vyraďovacích fáz.

Levente Málnay, výkonný viceprezident AMC Networks International pre strednú a severnú Európu, vyhlásil: „Sme veľmi hrdí na to, že sa naše športové portfólio na Slovensku a v Českej republike rozšíri o zápasy Európskej ligy UEFA a Európskej konferenčnej ligy UEFA, teda o dve z najprestížnejších klubových súťaží UEFA. Zúčastní sa ich 64 tímov a my sme si absolútne istí, že naše prenosy budú lokálne veľmi dôležité a že slovenské a české kluby využijú príležitosť ukázať sa na medzinárodnej klubovej scéne.”

Guy-Laurent Epstein, marketingový riaditeľ UEFA, uviedol: “UEFA s potešením víta spoločnosť AMC Networks International do rodiny mediálnych partnerov klubových súťaží UEFA na Slovensku a v Českej republike. Tešíme sa na kvalitné a inovatívne prenosy Európskej ligy UEFA a Európskej konferenčnej ligy UEFA pre fanúšikov v oboch krajinách.”

Európsku ligu UEFA nie je  potrebné predstavovať, je to známa a obľúbená značka. Významné úspechy v tejto súťaží nedávno zaznamenala SK Slavia Praha, keď v súťažnom ročníku 2018/2019 vypadla až vo štvrťfinále s londýnskou Chelsea a tento rok sa dostala tiež do štvrťfinále, kde vypadla s Arsenalom. Európska konferenčná liga UEFA je však úplne nová súťaž, ktorá v sezóne 2021-22 zažije premiéru na staniciach Sport1 a Sport2. Od budúcej sezóny budú 4 tímy zo Slovenska a 5 klubov z Českej republiky bojovať o postup do skupinových fáz klubových súťaží UEFA.   

Štvrtkové večery na staniciach Sport1 a Sport2 tak budú nabité prémiovými zápasmi Európskej ligy UEFA a Európskej konferenčnej ligy UEFA. Počas sezóny bude exkluzívne vysielaných približne 60 zápasov, teda až šesť zápasov z jedného kola. Tieto dve súťaže obohatia ponuku Sport1 a Sport2 o nový prémiový obsah, ktorý doplní Formulu 1, slovenskú Tipos Extraligu, KHL, Swedish Hockey League, CHL, UEFA Ligu národov a kvalifikáciu na ME a MS vo futbale, Copa del Rey, Coppa Italia a EHF Ligu majstrov v hádzanej.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera