Štvrtok, 23. máj 2024

Gól, aký sa často nevidí. Na Africkom pohári doprial súperovi bod brankár Pobrežia Slonoviny

SITA/AP Photo/Sunday Alamba

Futbalisti zo Sierra Leone obrali na Africkom pohári národov o bod ďalšieho favorita. V úvodnom zápase dokázali ubrániť bezgólovú remízu s obhajcom trofeje z Alžírska a bod zachránili aj v stretnutí s Pobrežím Slonoviny.

Hrubá chyba brankára

Pobrežie Slonoviny si mohlo vybojovať postup zo skupiny. V drese favorita sa presadili hviezdy Sebastien Haller z Ajaxu Amsterdam a Nicolas Pepe z Arsenalu Londýn. O isté osemfinále prišli “Sloni“ až v nadstavenom čase.

Smutným hrdinom zápasu sa stal 35-ročný brankár Badra Ali Sangare, ktorému lopta vypadla z rúk pri ľahkej malej domov. Naviac sa pri zákroku zranil a z ihriska ho museli vyniesť na nosidlách. Duel dochytal jeho spoluhráč z poľa, bývalý obranca Tottenhamu a dnes španielskeho Villarealu Serge Aurier.

Zamotaná skupina E

Na prvý pohľad jasná skupina sa poriadne zamotala. Obhajca z Alžírska má na svojom konte jediný bod a v poslednom zápase sa stretne s Pobrežím Slonoviny. O ďalšiu miestenku v osemfinále si to rozdá Sierra Leone s Rovníkovou Guineou, ktorá senzačne zdolala Alžírsko 1:0.

Pre hviezdy z Leone by to bol historický postup. Naposledy sa predstavili v Africkom pohári národov pred dvadsiatimi piatimi rokmi. Na svojom konte majú dve účasti v najvyššej africkej súťaži, obe skončili v skupinovej fáze.  

PoradieTímZVRPSkóreBody
1.Pobrežie Slonoviny21103:24
2.Rovníkova Guinea21011:13
3.Sierra Leone20202:22
4.Alžírsko20110:11
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera