Sobota, 29. jún 2024

Good ebening, Arsenal. Unai Emery skúsi na žltej ponorke potopiť bývalý klub

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 29.04.2021
SITA - AP Photo/Alberto Saiz

Európska liga začína svoj semifinálový program.

Arsenal vs Villareal, alebo Emery vs Arteta

Minulý týždeň sme sa bavili o tom, že Arteta je „YesMan“ a jeho štatistiky za Emerym zaostávajú. Preto je tento zápas pre Arsenal a manažéra Artetu obzvlášť dôležitý.

Bývalý tréner Gunners Unai Emery sa fanúšikom Arsenalu, okrem iného, zapísal jeho pozdravom „Good ebening“, ktorým začínal každú tlačovú konferenciu. Na tej poslednej predzápasovej odpovedal po španielsky, no Mikelovi Artetovi vyjadril veľký rešpekt. Podľa jeho slov je Mikel skvelý manažér, pod ktorým vidieť jasnú identitu a pre Arsenal je perfektný.

Arteta mu milé slová vrátil a Emerymu sa odvďačil za pohodlnú tranzíciu v rámci klubu a jeho pomoc. O trénerovi „Žltej ponorky“ tiež povedal, že je to skúsený a úspešný manažér a špeciálne si zaslúži uznanie za počínanie v Európskej Lige. Vo vzájomnom zápase to ale môže iskriť.

Arteta je pod obrovským tlakom a Arsenal si už ďalšiu sezónu mimo LM nemôže dovoliť. Bývalý asistent Pepa Guardiolu sa síce fanúšikom zapísal ako „Trust the process“, tí ale pomaly strácajú trpezlivosť aj s ním.

Čísla pred zápasom

Bookmakeri na postup favorizujú anglický celok, rozdiely v kurzoch sú ale veľmi malé. Naopak, na domácom trávniku je v úvodnom zápase miernym favoritom tím zo Španielska, známy ako Žltá ponorka.

Villareal je v tejto sezóne „remízovým kráľom“. V 33 ligových zápasoch remizoval až trinásťkrát a aktuálne siedme miesto v tabuľke je miernym sklamaním. Žltí v skoršej fáze sezóny bojovali o vyššie pozície, dnes majú priepastnú 21-bodovú stratu na štvrtú Sevillu. Vo víkendovom ligovom zápase podľahli Barcelone 1:2.

Ešte väčšie vrásky na čele majú fanúšikovia londýnskeho celku. Desiate miesto, sedem domácich ligových prehier a osembodová strata na šiesty FC Liverpool. Cez víkend domáca prehra s Evertonom (0:1). V Londýne to navyše naplno žije víkendovým protestom, na ktorom približne 4000 ľudí skandovalo „Kroenke Out“. Americký majiteľ však klub predať nechce, CEO Spotify ako vážny záujemca ale verejne prehovoril. Je pripravený s premyslenou ponukou a má za sebou legendy ako Henry, Bergkamp a Vieira.

Pokojnejšie v Manchestri?

Len o niečo menej napäté to je v Manchestri. Superliga má svoje dozvuky a s americkými majiteľmi nie sú spokojní ani v červenej časti Manchestru.

Klub naposledy získal titul v Premier League v roku 2013. Zatiaľ čo majitelia „belasého“ Manchestru za jedenásť rokov (2008-2019) do klubu investovali takmer miliardu libier, približne rovnakú sumu Glazerovci z United vytiahli. Dlhodobé problémy by aspoň čiastočne „červení diabli“ mohli prekryť ďalším víťazstvom v Európskej Lige.

Pred štyrmi rokmi sa im to podarilo na čele s Mourinhom. United vtedy vyhral nad Ajaxom 2:0, strelecky sa presadil Pogba a Mkhitaryan. Najlepší arménsky futbalista bude teraz na druhej strane barikády.

Rimania majú slabú ligovú sezónu (siedme miesto a šesťbodová strata na šieste Lazio), no v Európe prešli cez silný Šachtar, či práve holandský Ajax Amsterdam. United s viacerými hviezdami v tíme je v lige druhý, favoritom bude v dnešnom domácom zápase i celkovo v pozícii na postup do finále.

Víťazná dvojica sa stretne vo poľskom finále v Gdansku.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera