fbpx
nedeľa, 17. januára 2021
Pep Guardiola a Juergen Klopp.
Dvaja najlepší tréneri na Ostrovoch. SITA/AP Photo
Futbal

Guardiola vie, že prehrou v šlágri bude aj remíza

Ak zahráme to, čo vieme, že vieme hrať, porazíme kohokoľvek. Súhlas so Sterlingom. Otázkou ostáva, čo z toho modrým dnes Klopp zahrať dovolí.

MAN CITY – LIVERPOOL

Tak jest. Borci od Mersey kopú zatiaľ ligu líg v mentálnej sile, dominujúcej kvalite a hernom esprite, aký si nepamätá ani kronikár na Anfield a vo štvrtok vybiehajú na ponovoročný drn úradujúceho majstra ako líder pelotónu so zaslúženým 7-bodovým náskokom v tabuľke. Žraločie dekórum futbalovej supermoderny pána Kloppa si za kanálom nateraz nemýli makrelu so surferským prknom a ak sa červeným hrajkom aj počas čoskoro oživšej Ligy majstrov podarí vyhnúť zraneniam, stanú sa prvýkrát kráľmi Premier League.

Napoleón z druhej strany barikády a myšlienkový alchymista Pepe Gloriola tvrdí, že jeho cityzens sú kompaktnejší než minulú sezónu, problémom sú však spomínané zranenia a početné nepremenené šance v útoku. Striedavé a povinné výpadky De Bruyneho, Fernandinha, Davida Silvu, Aguera, či Kompanyho by boli prisilný šumák pre každý klub, dobre bude ale vedieť, že aj napriek tejto skutočnosti nastrieľali bledomodrí doteraz 54 gólov, o šesť viac ako Liverpool.

Či bolo správne vypálkovať šejkovské libry na Mahreza a „neušetriť“ ich radšej na fulbeka aspoň trochu podobajúceho sa Virgilovi, to už je druhá vec.

Pri kurzoch 2 versus 3.5 Pepe vie, že prehrou na Eastlands bude najskôr aj remíza a trinástka pri stave 0:0 je kurz, čo musel niekto vypísať po desiatich stoličnych a iba ak v sebaobrane.

Stranní i nestranní, zahoďme klubizmus a chlapsky nechajme vyhrať lepšieho. Lebo o tom by to vo fair play zápasení všade a vždy malo byť.

Premierligotavý a spokojný rok 2019, priatelia.