Sobota, 20. apríl 2024

Guardiola vie, že prehrou v šlágri bude aj remíza

Štewo Biroš Štewo Biroš 02.01.2019

Ak zahráme to, čo vieme, že vieme hrať, porazíme kohokoľvek. Súhlas so Sterlingom. Otázkou ostáva, čo z toho modrým dnes Klopp zahrať dovolí.

MAN CITY – LIVERPOOL

Tak jest. Borci od Mersey kopú zatiaľ ligu líg v mentálnej sile, dominujúcej kvalite a hernom esprite, aký si nepamätá ani kronikár na Anfield a vo štvrtok vybiehajú na ponovoročný drn úradujúceho majstra ako líder pelotónu so zaslúženým 7-bodovým náskokom v tabuľke. Žraločie dekórum futbalovej supermoderny pána Kloppa si za kanálom nateraz nemýli makrelu so surferským prknom a ak sa červeným hrajkom aj počas čoskoro oživšej Ligy majstrov podarí vyhnúť zraneniam, stanú sa prvýkrát kráľmi Premier League.

Napoleón z druhej strany barikády a myšlienkový alchymista Pepe Gloriola tvrdí, že jeho cityzens sú kompaktnejší než minulú sezónu, problémom sú však spomínané zranenia a početné nepremenené šance v útoku. Striedavé a povinné výpadky De Bruyneho, Fernandinha, Davida Silvu, Aguera, či Kompanyho by boli prisilný šumák pre každý klub, dobre bude ale vedieť, že aj napriek tejto skutočnosti nastrieľali bledomodrí doteraz 54 gólov, o šesť viac ako Liverpool.

Či bolo správne vypálkovať šejkovské libry na Mahreza a „neušetriť“ ich radšej na fulbeka aspoň trochu podobajúceho sa Virgilovi, to už je druhá vec.

Pri kurzoch 2 versus 3.5 Pepe vie, že prehrou na Eastlands bude najskôr aj remíza a trinástka pri stave 0:0 je kurz, čo musel niekto vypísať po desiatich stoličnych a iba ak v sebaobrane.

Stranní i nestranní, zahoďme klubizmus a chlapsky nechajme vyhrať lepšieho. Lebo o tom by to vo fair play zápasení všade a vždy malo byť.

Premierligotavý a spokojný rok 2019, priatelia.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera