Nedeľa, 19. máj 2024

Hamšík debutoval za Göteborg. Som veľmi šťastný, hovorí po zápase

TASR TASR 20.04.2021
SITA/Adam Ihse/TT News Agency via AP

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík si zahral prvýkrát po 152 dňoch. V pondelok absolvoval víťazný debut v drese IFK Göteborg, v stretnutí 2. kola švédskej ligy proti AIK Štokholm nastúpil na ihrisko v 74. minúte.

Jeho tím zvíťazil 2:0 a v tabuľke je so štyrmi bodmi na štvrtom mieste. Hamšík pre zranenie lýtka neodohral tri marcové zápasy kvalifikácie MS 2022. Kapitán slovenskej reprezentácie sa na trávnikoch v súťažnom dueli naposledy predstavil v novembri minulého roka.

Víťazná premiéra

Som veľmi šťastný, že som mohol po dlhšom čase opäť hrať. Najdôležitejšie je však to, že sme vyhrali, potešili sme našich fanúšikov. Získali sme dôležité tri body,” povedal 126-násobný slovenský reprezentant pre svoj oficiálny web. Keď v 74. minúte vstúpil na trávnik, prítomných pár divákov ho vítalo skandovaným potleskom.

Či som nebol sklamaný, že som nenastúpil od začiatku? V žiadnom prípade. Som veľmi rád, že ma kouč nominoval na zápas a v závere mi dal šancu. Nastúpil som po piatich mesiacoch. Nebolo to jednoduché, no bol to super pocit opäť vybehnúť na ihrisko, absolvovať zápas,” dodal

Pár zápasov na rozohranie

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie sa zranil hneď na druhom tréningu za švédsky klub. Tridsaťtriročný stredopoliar vie, že po dlhej prestávke potrebuje najmä hrať.

Potrebujem minimálne 2-3 zápasy, aby som získal zápasovú kondíciu. Rád by som pomohol môjmu k tímu k dosiahnutiu dobrých výsledkov,” uviedol Hamšík, ktorý proti AIK mal za dvadsať minút 18 dotykov s loptou a vyhral všetky osobné súboje.

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera