Piatok, 19. apríl 2024

Hapalova jedenástka

SITA

Tréner Hapal je veľký lišiak a zostavu na prvý zápas kvalifikácie na EURO 2020 Slovensko – Maďarsko starostlivo tají pred všetkými médiami. Ktovie, či ju prezradil aspoň manželke. A či pri nej prvá dáma slovenského futbalu prevracala oči v stĺpik? Ktovie.

My sa pokúsime našu prvú kvalifikačnú zostavu pod trénerom Hapalom rozlúsknuť za vás. Schválne, nakoľko sa trafíme?

Bránka

Asi najjednoznačnejší post, pri ktorom nebudeme váhať ani sekundu. Pričom ešte pred dvoma rokmi by sme si priestor troch žrdí bez Kozáčika nedokázali predstaviť. Jeho momentálna funkcia skôr spočíva v mentorskom predávaní skúseností a prípadnom zaskočení, ak sa niečo nedajbože pokazí. Rodák v národnom tíme naberá skúsenosti, a preto je jednoznačnou voľbou do brány Dúbravka. Gólman v ideálnom veku, nastupujúci pravidelne za svoje mužstvo v prvej anglickej.

Obrana

Ako sa tréner nepriamo vyjadril, Škriniar je v obrane jasný. K nemu by som si trúfol povedať, že zvolí Vavra. Šatku si prichystá až na zápas s Walesom, Štetina so Sipľakom budú možné alternatívy, ak by vývoj kvalifikácie potreboval novú vzpruhu.

Pri rezignácii Hubočana a hernom výpadku Mazáňa môže ľavú obranu z ponúknutých alternatív hájiť jedine Hancko. Napravo pôjde Pekarík. Aj o ňom tréner stále vraví, že je pripravený, aj treba vniesť do obrany vek a s ním ruku v ruke skúsenosť, aj ho trénuje v Berlíne maďarský tréner, od ktorého mohol čo-to z maďarského futbalu pochytiť, aj je na pravom kraji obrany skrátka najlepší, napriek tomu, že v klube dlho nehrával.

Záloha

Kým tréner Kozák preferoval systém 4-2-3-1, tréner Hapal to podľa môjho názoru bude skladať ofenzívnejšie, v zmysle 4-1-4-1 (respektíve 4-1-2-3). V strede zálohy máme kvalitatívny aj kvantitatívny pretlak.

Stredovú trojičku, čo sa výkopu prvého zápasu týka, vidím na Lobotku na štíte (a so štítom) a pred ním Kucku s Hamšíkom. Je to dané najmä tým, že práve v strede poľa potrebujeme dohnať skúsenosti, ktoré nám zo dňa na deň odišli z trávnika.

Sekundovať v strede už celkom tradične budú Greguš s Hrošovským, pripravení zaskočiť, keď bude treba. Zvyšní „oficiálni“ stredopoliari budú operovať skôr na hrote a v krídelných priestoroch.

Útok

Do útoku pôjde v prvom zápase Duda. Šafranko bude svojim štýlom hry platnejší na Ostrovanov, Ďuriš bude rozdávať skúsenosti počas celého zrazu a zároveň bude pripravený naskočiť, aj keď len na pár posledných minút. Ak sa Duda nepresadí technikou, môže ho alternovať húževnatý Bero.

Krídla sa pre úvodnú zostavu odhadujú najťažšie. V klasickom Kozákovom trojlístku Weissa nahradil Stoch, ktorý je miláčikom spravodlivo aj nespravodlivo plešivejúcich Pražákov. Ten nastúpi z ľavej strany (to už je ale čistý podtip – neráta sa do celkového odhadu). Na druhej strane bude operovať Hapalov obľúbenec Rusnák a čierny Peter na striedačke ostane Makovi. V závislosti od priebehu zápasu sa na krídla môžu dostať Mihalík s Chrienom.

Hapalova jedenástka

Dúbravka – Pekarík, Škriniar, Vavro, Hancko – Lobotka – Hamšík, Kucka – Stoch, Duda, Rusnák

Toľko môj, náš a možno aj váš skromný rozbor a odhad. Nech už bude zostava akákoľvek, pevne veríme, že bude víťazná.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera