Štvrtok, 27. jún 2024

Heroický výkon a nešťastie najlepších. Tehelné pole kropili slzy hrdinov

Matej Valkár Matej Valkár 12.08.2022
FOTO TASR - Martin Baumann

Po vypadnutiach Trnavy a Dunajskej Stredy ostala slovenská futbalová česť na pleciach bratislavského Slovana, posledného nášho tímu v pohárovej Európe.

Slovan doma podal heroický, obetavý, skrátka dobrý výkon. Najlepší v sezóne. Na postup to bohužiaľ nestačilo. Aj napriek tomu to bol v Bratislave veľký futbalový večer.

Hrdina zápasu

Hrdina či smoliar? To je tá otázka. Giorgi Chakvetadze bol dozaista ústrednou postavou celého dvojzápasu. Rovnako ako v Grécku, aj na Tehelnom poli predviedol famózny, priam špičkový výkon. Hre dával počas celého zápasu myšlienku a ukazoval, prečo ho tá Barcelona, ktorú Weiss spomínal toľko chcela. Nanešťastie, bol to práve gruzínsky stredopoliar, kto ako jediný v penaltovej lotérii nechal vyniknúť brankára Vaclíka (boli tu aj dvaja adepti na solídne zakončenie v americkom futbale, no pri týchto pokusoch sa pochopiteľne brankári nečinili). V každom prípade, „Čakve“ odohral ďalší solídny zápas. V penaltách zlyhávajú aj väčší hráči.

Toto som ozaj nečakal

Slovan prekvapil ofenzívnou aktivitou. Dôkazom bol už stav striel po prvom polčase. Najviac ale útok vynikal v druhom polčase, konkrétne po góle hostí. Na nich totiž po spomínanom góle akoby začala dvojnásobne silnejšie pôsobiť gravitačná sila a po zemi sa váľali častejšie, než Neymar vo svojich zlatých časoch. Aj napriek tejto prekážke si Slovanisti poradili a do súpera búšili až do posledných sekúnd, z čoho vyústil gól na 1:1 v nadstavenom čase, respektíve gól na 2:2 v predĺžení. Za túto ofenzívnu hru teda jednoznačne palec hore.

Moment zápasu

Ťažko povedať, či a čo by sa zmenilo, ak by sa toto nestalo, no zápas jednoznačne poznačilo vylúčenie Myentyho Abenu. Surinamský stopér dostal druhú žltú kartu po tom, čo sa nechcene zaplietol do hádky s protihráčom. Rozhodca určite mohol ukázať väčší cit pre hru, obzvlášť vzhľadom na fakt, že aj prvú žltú dostal Abena nejako takto. Na keby sa ale nehrá a zvyšok je tak už história. No a okrem toho boli momentom zápasu samozrejme pokutové kopy. V tom poslednom nezaváhal najskúsenejší hráč hostí, sám malý veľký Valbuena.

Ďalšie predkolo

Olympiakos sa v štvrtom predkole Európskej ligy stretne s Apollonom Limassol. „Podkúriť“ im tak teda bude môcť aj Ezekiel Henty, ktorý práve včera do tohto tímu zamieril na ročné hosťovanie zo Slovana. A čo Slovan? Ten sa predstaví v štvrtom predkole Európskej konferenčnej ligy. Hrať bude s majstrom Bosny a Hercegoviny, Zrinjskim Mostarom. Papierovo je to najslabší súper zo všetkých tých, s ktorými sa už Slovan tento rok v Európe stretol. Netreba však nikoho podceniť. Postúpiť je povinnosť, Slovan si skupinu zaslúži.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera