Piatok, 28. jún 2024

Kam a za koľko na ligu? Veľký prehľad vstupeniek a permanentiek na Fortuna

Gabriel Vass Gabriel Vass 20.07.2022
FOTO TASR - Jaroslav Novák

Nová sezóna Fortuna ligy sa začala uplynulý víkend. Všade zúri zdražovanie, inflácia a my sme sa preto pozreli na to, kde na Slovensku vám pripravia najlacnejšie a najdrahšie futbalové menu.

Ako bolo vždy zvykom, najvýhodnejšiu ponuku dostanete, ak vlastníte permanentku. Niektoré kluby predaj príliš nekomplikovali a stanovili jednotné ceny lístkov a permanentiek. Iné majú cenníky prehľadné asi ako covidové nariadenia hlavného hygienika. Aj v našej lige platí, čím modernejší štadión, tým drahšie vstupenky. Ak práve netúžite bliakať v kotli, na Slovan, Dunajskú ani Trnavu sa pod 10€ nedostanete.

Veľa, alebo málo?

ŠK Slovan Bratislava

Slovan si svoje lístky odkategorizoval veľmi pestro. Najlacnejší lístok do kotla vás výjde na 8€. Na tribúny za bránkou pustia divákov za 10€. Pozdĺžne stoja 12€, 14€ a prémiové v strede pod VIPkou 20€. Kúpiť si môžete aj nadštandard VIP Silver, jeden zápas stojí 130€

Pri permanentkách záleží na tom, či ste starý alebo nový permanentkár. Výhodnejšie ceny majú samozrejme verní fanúšikovia. Najlacnejšia do kotla stojí 82€ pre starých96€ pre nových na celú sezónu. Za bránkami 102€/120€. Na pozdĺžne 123€/144€; 143€/168€ a úplne najdrahšie miesta majú za 204€ resp. 240€ v závislosti od vernosti. VIP Silver 1 600€.

Deti do 6 rokov majú vstup zdarma.

FC Spartak Trnava

Spartak si zobral príklad zo spomínaného hlavného hygienika. Veľký štadión znamená aj komplikované rozdelenie sektorov. Na Estádio Antona Malatinského sa za bránky dostanete už od 10€. Čím bližšie k stredu ihriska chcete sedieť, tým si viac priplatíte. Od 11€, 12€ až po kožené sedadlá za 15€ resp. 20€ alebo aj 25€.

Čo sa týka permanentiek, podobne ako v Bratislave, aj v slovenskom Ríme ich majú rozdelené podľa vernosti. Najlacnejšiu si kúpite od 109€, ak ste starý permanentkár. Ak ste nový, rovnaké miesto vás vyjde o 10€ drahšie, čiže 119€. Vyššie kategórie sú za 119€/129€; 129€/139€ a najdrahšie za 139€/169€

Deti do 6 rokov a ZŤP majú futbal grátis a teenageri do 12 rokov spolu s dôchodcami so 40% zľavou.

FC DAC 1904 Dunajská Streda

MOL Aréna býva najzaplnenejším štadiónom v našej lige. Miestny manažment dobre vie, že ak je dopyt, cena môže byť aj vyššia. Tiež záleží, či vlastníte klubovú kartu, ktorá stojí 4€. Vzhľadom na to, že v MOL Aréne sa v bufetoch dávno skončila doba kešu, karta slúži aj ako miestne platidlo. Permanentkári ju majú v cene.

Lístok za bránku stojí s klubovou kartou 10€, bez nej 12€. Na pozdĺžne tribúny sa dostanete za 12€ resp. 14€. V MOL Aréne sa do striebornej VIPky dostanete za 35€ s kartou, za 40€ ak ju nemáte.

Permanentky sú riešené veľmi jednoducho. Lacnejšia za bránu za 115€, drahšia na stred za 144€. VIP Silver je za 450€.

Deti do 15€ rokov, ZŤP a dôchodcovia majú polovičné ceny. Vozíčkari zaplatia 2€.

MFK Ružomberok

V Ružomberku majú ceny vstupeniek nastavené celkom sympaticky. Aj vzhľadom na jednoduché rozdelenie štadióna predávajú jednotné vstupenky za 6€. Ak chcete ísť do kotla, dve eurá ušetríte a zaplatíte 4€.

Žiaľ, nepodarilo sa nám zohnať informáciu o permanentkách, klub ich predaj ešte nespustil.

MŠK Žilina

Ak chcete ísť do Žiliny na futbal, musíte vlastniť hodinky, alebo podobné zariadenie na zobrazenie času. Ak si kúpite lístok viac ako hodinu pre zápasom, zaplatíte menej peňazí.

Najlacnejší lístok je na severnú tribúnu, čiže do kotla, ide za 5€. Na západnú (hlavnú) tribúnu za sedum 7€ a do VIPky sa dostanete za 10€. Toto sú ceny viac ako hodinu pred zápasom. Ak prídete neskôr, tak rovnaké kategórie sú za 7€, 10€ a 15€. Permanentky si Šošoni stanovili na sympatických 25€, 40€ a 80€.

Deti do 18 rokov majú jednotné vstupné za 3€.

Východnú (pozdĺžnu) a ani Južnú tribúnu pre túto sezónu pravdepodobne neplánujú otvoriť. Tešíme sa znova na krásny pohľad televíznych kamier ktoré sú priamo oproti prázdnym sedačkám.

AS Trenčín

Osobitnou kategóriou sú asi fanúšikovia Trenčína. Tam nikdy neviete, čím vás klub pred zápasom prekvapí. Jedna pokladňa, jeden bufet a šanca uvidieť prvý polčas, keď prídete na prvý zápas sezóny pol hodinu pred zápasom bez lístka, je prakticky nulová. Niežeby bolo vypredané, ale keď vám už slúbia zážitok, nech ho aj máte.

Na Sihoti finišujú s dostavbou pozdĺžnej tribúny, divákom budú musieť zatiaľ stačiť priestory za bránkami. Podobne ako v Dunajskej, aj tu ceny závisia od klubovej karty. Lístky si kúpite za 8€ s kartou a 12€ bez karty.

Ceny permanentiek závisia od vernosti. Minuloročný permanentkár si ju môže predĺžiť za 80€, do kotla za 60€ (po zaplatení členského poplatku OZ Légia Laugaricio). Noví permanentkári zaplatia 90€.

MFK Liptovský Mikuláš

Liptáci stále márne čakajú na svoj domovský stánok. Predpokladáme, že ak sa nerozhýbu, nová sezóna môže byť ich posledná v najvyššej súťaži.

Ceny za futbalový zážitok v NTC Poprad sú veľmi príjemné. Lístok na jeden zápas kúpite za 5€ v predpredaji (na mieste stojí 6€), za permanentku dáte 60€.

MFK Zemplín Michalovce

Predsezónne reči o prilákaní divákov na tribúny ako priorite číslo jeden sú sympatické, potom človek pri slovenskom mori veľmi rýchlo vytriezvie pri pohľade na cenník. Veď posúďte sami.

Na nekryté tribúny sa dostanete za 8€ (dáždnik v cene nie je). Ak chcete ísť na krytú, zaplatíte 10€, 11€ alebo aj 12€. Permanentky stoja 60€ alebo 120€. Členovia fanklubu to majú za 30€.

Ženy majú lístky za 3€ resp. 5€. Deti, dôchodcovia a ZŤP majú zľavy len na nekryté tribúny.

FC ViON Zlaté Moravce – Vráble

V Moravciach nič veľmi nekomplikovali. Na ligu sa dostanete za 6€. Permanentky stanovili na 80€. Zľavnené vekové kategórie na 60€.

Deti do 6 rokov idú zdarma, do 12 rokov, ZŤP a dôchodcovia za 4€.

MFK Skalica

Nováčik by chcel svojich divákov prilákať na ligu za jednotné vstupné 5€. Permanentky si kúpite v dvoch kategóriách za 60€ alebo 80€.

Dôchodcovia, ženy a deti do 15 rokov to majú za polovicu.

Uvidíme, či sa Skalici podarí zjednotiť záhoráckych divákov a prilákať ich na tribúny. Nevýhodou môže byť atletický ovál.

MFK Dukla Banská Bystrica

Vynovené Štiavničky po niekoľkých rokoch vítajú ligový futbal s cenami 6€ resp. 8€ za ligový zápas. Permanentky sa budú predávať za 120€ 90€. V Bystrici zaviedli sympatický prístup a predávajú aj rodinnú permanentku. Dvaja dospelí zaplatia 100€ za kus a k nemu dostanú toľko detských permanentiek zadarmo, koľko majú detí. A to se vyplatí, Horste.

Štadión je krásny, moderný, ale tak ako v Skalici, aj tu sú tribúny ďaleko od ihriska.  

FK Železiarne Podbrezová

Na Horehroní si futbal pozriete za 5€. Permanentky majú vcelku ľudové ceny. 50€ na celú sezónu naozaj nie je veľa. Ženy a 60+ dokonca iba za 30€.

Čo sa zliav týka, ženy a osoby nad 60 rokov si zaplatia 3€. ZŤP a mládež do 15 rokov má futbal grátis.

Rozumieme zdražovaniu, trápi ľudí na celom svete. Ak sa majú na Slovensku ľudia vrátiť na futbalové štadióny vo veľkých množstvách, niektoré kluby by mohli prehodnotiť, či za takú cenu vstupenky dostanú plnohodnotný zážitok. Po prvom kole aspoň veríme, že sa už nezopakuje situácia z jari, keď na niektoré štadióny chodilo 300 divákov.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera