Nedeľa, 26. máj 2024

Kde bolo? Tam bolo – Tribúna futbal pub

Foto Autor

Na základe vašich reakcií na články, v ktorých niečo hodnotíme, či už ide o pohodlie na novom štadióne, alebo súboj drakov s ľadovými zombíkmi, sme sa rozhodli zaviesť novú rubriku. V nej sa hotujeme pozrieť na zúbok miestam, kde sa dajú pozerať športové podujatia. Či už priamo na štadióne, v aréne, alebo na otočisku traktorov, ako aj nepriamo, skrz obrazovku, plátno, prípadne dopitý pohár od piva.

Našim úplne prvým „Kde bolo – Tam bolo“ bude relatívne nový podnik v Bratislave s názvom Tribúna futbal pub. Trefné. Hneď viete, kam idete. A či nie? Poďme si náš zážitok rozmeniť na drobné.

Ako vždy na TakUrčitee, ide o subjektívny zážitok.

Prostredie – 9/10

Podnik je šitý na mieru fanúšikom futbalu. Údajne aj ostatných športov. My sme sa zúčastnili pozerania semifinále Ligy Majstrov, nemyslím ale, že počas majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji sa nebude alkohol podávať extrémne vychladený a hokejky nebudú lietať vzduchom.

Tribúna futbal pub je výlučne nefajčiarsky podnik s dvomi miestnosťami a terasou. Miestnosť s barom je vkusne fanúšikovsky zariadená a na niekoľkých televízoroch je v nej možné sledovať prenosy. Také miestnosti nájdeme v mnohých podnikoch. Skutočný zážitok nás čaká za rohom.

Za ním sa nachádza veľké plátno s reálnou „tribúnou“. V skutočnosti to skôr pripomína menšiu prednáškovú sálu na univerzite, je na to ale pochopiteľný dôvod. Niekde si to jedlo a nápoje položiť musíme. Až po toľkej štadiónovej autenticite netúžime, aby sme si poháre s pivom pchali pod nohy.

Jedinú chybičku krásy by sme videli v lokalite. Krčma sa nachádza za vlakovou stanicou smerom na Patrónku, čiže pomerne ďaleko od centra diania v meste. Taxíky, „Bolty“ a už aj „Ubery“ ale premávajú. Keď idete na futbal štyria, nevyjde vás cesta draho. Akurát, že danú ulicu zatiaľ majú šoféri problém nájsť. Snáď sa to časom zmení.

Ponuka – 8/10

Hlavným tekutým partnerom je tu holandský gigant s červenou hviezdou, ponuka čapovaných pív je napriek tomu pestrá a aj „luxusné papuľky“ si dokážu nájsť favorita. Široká škála viacpercentného alkoholu ponúka prevažne kvalitné značky za – na bratislavské pomery – dobrú cenu. Ostatné nápoje som vyskúšať nestihol, výber bol ale relatívne rozsiahly.

Jedlo je šité na mieru futbalovým divákom. Rýchle, chlapské, k pivu a pozeraniu. Nebolo zlé, no aby sa držalo moderných trendov, možno by nezaškodilo sa s ním ešte trochu vyhrať. Kaviarenských povaľačov, ktorí si „potrpia“, je aj medzi športovými fanúšikmi už pomerne dosť.

Obsluha – 6/10

Čašníci boli snaživí, ochotní, úslužní, chýbala im ale určitá prax, možnože aj forma manažmentu. Prípadne oboje. Množstvo objednávok, ktoré na nich diváci z „tribúny“ chrlili, si chceli zapamätať, no nie vždy sa im to podarilo. Jednotlivé objednávky boli priradené hala-bala k rôznym stolom, takže pri platení po zápase sme sa spoločne s obsluhou nahľadali, aby sme našli na iných stoloch naše porcie a aby nám nebolo zarátané niečo navyše z toho nášho.

Výsledok – 8/10

Celkový dojem z podniku je veľmi pozitívny. Kvitujem to, že sa v ňom nefajčí, pretože aj z reakcií kamarátov a známych, ktorí holdujú tomuto zlozvyku, napriek tomu, že sa sprvoti báli, že ich nefajčiarske bary budú obmedzovať, v konečnom dôsledku si radšej zájdu na jednu na terasu, než aby sa celý čas údili v dyme. A my s nimi.

Pozeranie futbalu bolo veľmi originálne a dalo by sa povedať, že priam zážitkové. Pokiaľ vaše frajerky nestoja o pozeranie futbalu, radšej ich sem nevoďte, alebo si rezervujte stôl v „netribúnovej“ časti. Schodíky patria skutočným nadšencom, ktorí pred veľkým plátnom diskutujú medzi sebou a pokojne aj s neznámymi ľuďmi, ktorých spája jedno. Šport.

Tribúna pub je otvorený zhruba dva mesiace, pokiaľ ma moje informácie neklamú. Nedostatky, na ktoré som upozornil, sa dajú raz-dva odstrániť, či aspoň popracovať na nich. Dal som šancu tomuto podniku a neobanoval som. Teším sa na ďalší zaujímavý prenos, ktorý si spríjemním z „tribúny“.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera