Nedeľa, 26. máj 2024

Komentár: Omladení z donútenia

SITA/AP Photo

Na Maďarov sa chystám spoločne s kolegom pisálkom Milošom Kubalíkom. Nasať jedno-dve nealko rizikové pivá a snáď aj voľačo z atmosféry. Telovýchovný vedúci sa pokúsi sprostredkovať zápas z pozadia kláesnice v Zápisníku naživo.

Očakávania sú pri otvorení novej kvalifikácie veľké. Ako do nej vstúpia naši chlapci?

Vymaľované na žlto-zeleno?

Bývalý prorok tréner reprezentácie, pán Kozák, na slávnej tlačovke naznačoval, že repre smeruje k tomu, že bude vybiehať na reprezentačné zápasy vo farbách žilinských cestárov. Rukopis nového trénera začínajú skúmať prví grafologickí nadšenci, káder sa v porovnaní s érou založenou na súsenosti omladil.

Prišlo k tomu ale skôr z donútenia, než priamym zásahom pevnej trénerskej ruky.

Pán Hapal sa po Lige národov oholil. Konšpiračné médiá hneď videli symboliku omladzovacej revolúcie a prezliekanie hráčov áčka do menších dresov kategórie U21. Na to ale dvadsaťjednotku máme, aby nám v nej dorástli hráči v statných macej-… sokolov, no nie?

Nové kone za kozákov

Schválne, porovnajme si nomináciu na mládežnícke EURO 2017 a tú súťažnú pred dvojzápasom s Maďarmi a Walesanmi. Rodák, Šatka, Škriniar, Vavro, Lobotka, Bero, Chrien, Rusnák, Mihalík, Šafranko – rovných desať hráčov prešlo z tejto, netreba zabudnúť, že veľmi úspešnej generácie, do Hapalovej „premiérovej“ nominácie. Určite by tu bol aj Zreľák, ale na úkor Šafranka, takže počty by sedeli tak či tak.

Polovici z nich už dával priestor v národnom tíme sám tréner Kozák. Tých päť „hapalových koní“ je len prirodzeným vyústením odchodu štvorice „kozákov“.

Hejteri budú hejtovať, no skladba nominácie je vzhľadom k súčasným okolnostiam optimálna. Kostra ostala kostrou, skúsenosti stále prevyšujú mladícku dravosť a postupné omladzovanie prebieha plynulo, bez agresívnych zásahov. S priemerom 26 rokov v rámci nominácie máme našliapnuté na žiarivú budúcnosť.

Nie výlučne žlto-zelenú.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera