Nedeľa, 26. máj 2024

Komentár pisálka: Ďalší zápas roka

Foto SITA/AP

V sobotu čaká našich reprezentačných dravcov zápas roka. Bude to už v poradí tretí zápas roka, ak rátame len tie od septembra. Pokiaľ by sme nezvíťazili, ďalším našim zápasom roka by bol ten utorkový. Medzi Walesom a Maďarskom.

V Rijeke vraj prší

Remíza nám do kvalifikácie nepomôže, zároveň podľa mňa nemôže ísť o zápas života a smrti, ako ho označil v rozhovore pre Telovýchovného vedúceho Marcel Merčiak. Jedine pre trénera, no aj tam by musel nastať výbuch rozmerov blamáže v Trnave.

Vec sa má tak, že máme kvalifikačný postup ešte stále vo vlastných rukách. To je nanajvýš optimistické tvrdenie. Pokiaľ sa víťazstvo u vicemajstra sveta rovná kvalifikácii vo vlastných rukách, je to natoľko absurdné, ako že mi snúbenica dovolí nechať si narásť “hamšíkovského kohúta”.

Motyky niekedy zvyknú strieľať ostrými. Budeme veriť tejto jednej. Šťastný dážď bude pršať len pre jedno mužstvo. Bodaj by to bolo to naše.

Názvoslovie

Od budúcich kvalifikácií a záverečných turnajov by som očakával od novinárov väčšiu kreativitu, aby sme rozlišovali zápasy roka, storočia, galaxie, prípadne im dávali prívlastky ako modrý, zlatý, či platinový zápas roka. Nech v tom diváci nemajú guláš.

Nech sa vyhýbame podobným klišé, aké som vypísal na konci predchádzajúceho odseku. Nech máme trochu kultúry aj v športe.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera