fbpx
štvrtok, 28. januára 2021
Foto SITA/AP
Futbal

Komentár pisálka: Ďalší zápas roka

V sobotu čaká našich reprezentačných dravcov zápas roka. Bude to už v poradí tretí zápas roka, ak rátame len tie od septembra. Pokiaľ by sme nezvíťazili, ďalším našim zápasom roka by bol ten utorkový. Medzi Walesom a Maďarskom.

V Rijeke vraj prší

Remíza nám do kvalifikácie nepomôže, zároveň podľa mňa nemôže ísť o zápas života a smrti, ako ho označil v rozhovore pre Telovýchovného vedúceho Marcel Merčiak. Jedine pre trénera, no aj tam by musel nastať výbuch rozmerov blamáže v Trnave.

Vec sa má tak, že máme kvalifikačný postup ešte stále vo vlastných rukách. To je nanajvýš optimistické tvrdenie. Pokiaľ sa víťazstvo u vicemajstra sveta rovná kvalifikácii vo vlastných rukách, je to natoľko absurdné, ako že mi snúbenica dovolí nechať si narásť “hamšíkovského kohúta”.

Motyky niekedy zvyknú strieľať ostrými. Budeme veriť tejto jednej. Šťastný dážď bude pršať len pre jedno mužstvo. Bodaj by to bolo to naše.

Názvoslovie

Od budúcich kvalifikácií a záverečných turnajov by som očakával od novinárov väčšiu kreativitu, aby sme rozlišovali zápasy roka, storočia, galaxie, prípadne im dávali prívlastky ako modrý, zlatý, či platinový zápas roka. Nech v tom diváci nemajú guláš.

Nech sa vyhýbame podobným klišé, aké som vypísal na konci predchádzajúceho odseku. Nech máme trochu kultúry aj v športe.