Pondelok, 22. apríl 2024

Koňare dolu! Tatran pred priamym súbojom o jesenného majstra kopí jedno zakopnutie za druhým

Matej Valkár Matej Valkár 08.11.2022
Facebook.com/fckosice.sk

Tradičný súhrn kola druhej slovenskej futbalovej ligy je tu zas a znova. Pozrime sa spolu na zápasy uplynulého šestnásteho kola a situáciu v tabuľke.

Žilina B – Púchov 2:2, 157 divákov

Už v úvode stretnutia béčka Šošonov s Púchovčanmi sa ujali vedenia hostia, chaotickú situáciu v päťke pretavil v presný zásah dorážajúci Holáň. O vyrovnanie sa v polovici polčasu postaral z penalty Krstić. Zápas ponúkol viacero šancí na oboch stranách a konečný rezultát bol napokon viac než zaslúžený, chvíľu to však vyzeralo na triumf Púchova. Príliš veľa priestoru od (ne)brániacich Žilinčanov dostal v šestnástke Martinček, pochopiteľne neodmietol. Deľbu bodov zariadil po akcii s prihrávkou až do kuchyne zakončujúci Bikoula.

Prešov – Komárno 1:2, 650 divákov

V Ličartovciach chceli Koňare odčiniť utorkovú prehru s Myjavou, úspech sa ale nedostavil ani tentokrát. A pritom úplne v pohode mohol, predviedli totiž určite lepší výkon ako proti Kopaničiarom. Komárno skórovalo po rohovom kope, loptu posadil do siete hlavou Varga. Zlyhanie pozičného bránenia Prešovčanov potrestal obstrelom domáceho gólmana na ľavej strane voľný Šmehyl, na rozdelení bodov už nič nezmenil ani záverečný gól dôrazného Andrića.

Pohronie – Dolný Kubín 5:1, 285 divákov

Pohronie si v súboji s nováčikom zaspomínalo na úspešné druholigové časy a súpera poriadne rozdrvilo. Päťgólové vedenie zariadili postupne Pushkarov, Steinhübel, Abrahám, opäť Steinhübel a Čunta. Domáci dali aj šiesty gól, bohužiaľ do nesprávnej bránky. Vlastenec si dal Kren. V druhej lige zdá sa už etablovaným Dolnokubínčanom táto prehra rozhodne na sebavedomí nepridá, naopak, Žiarčania podobný výsledok potrebovali už poriadne dlhý čas.

Humenné – Rača 2:2, 275 divákov

Humenčania nedali nováčikovi z bratislavskej mestskej časti dýchať celý prvý polčas, paradoxne však prehrávali po premenenej penalte Bellása ešte z úvodnej desaťminútovky. Zápletka prišla po hodine hry, po potýčke v strede poľa boli vylúčení Štefanka aj domáci Streňo. Rača akoby stratila sily a inkasovala, z priameho kopu odcentroval do siete Sedláček. Už, už to vyzeralo, že sa body budú deliť, domáci však v samom závere získali penaltu. Premenil ju Sedláček, diváci oslavovali výhru. To by však nesmela prísť ukážková akcia hostí, na ktorej konci bol striedajúci Lörincz. Televízny zápas priniesol góly aj poriadnu kartovú partiu. Divákom sa dozaista aj napriek sychravému počasiu musel páčiť.

Trebišov – Dubnica 2:1, 200 divákov

Slavoj si duel s Dubničanmi poriadne skomplikoval, vedenie odmietol po hodine hry nepremenenou penaltou Danko. Nedáš, dostaneš sa potvrdilo a nádhernou ranou spoza šestnástky o brvno rozvlnil sieť Levai. Domáci pochopiteľne chceli výsledok zvrátiť, svoju chybu najskôr napravil vyrovnávajúci Danko. Trebišovskú tribúnu definitívne rozjasal Ikugar, ktorý výbornú prihrávku z pravého krídla umiestnil presne k pravej tyčke.

Petržalka – Slovan Bratislava B 2:0, 589 divákov

V malom bratislavskom derby boli úspešnejší domáci, dvojitú porciu gólov si dal na sobotňajší obed Haris Harba. Bosniansky útočník už v kariére isto skóroval aj krajšie, oba presné zásahy mu totiž musel odobriť rozhodca, v oboch prípadoch bola lopta vykopnutá len tesne spoza bránkovej čiary. Nevyspytateľné béčko Slovana si tentokrát veľmi nezahralo, po dobrých výsledkoch teda prišla strata všetkých bodov. Naopak Petržalčanom sa táto výhra hodí ako soľ.

Košice – Považská Bystrica 3:0, 1 152 divákov

Mierny šok mohol Košičanom spôsobiť už v úvodnej päťminútovke Kucharčík, ktorého hlavička z centru po rohovom kope opečiatkovala žrď Kirovej bránky. Boli to však Vraňare, kto búšil do súpera zvyšnú časť stretnutia. Odmenou bol vedúci a napokon víťazný gól Jakúbeka, ten narozdiel od Kucharčíka hlavou po rohu skóroval. O desať minút neskôr rozohrali Košičania aj roh z druhej strany, Turčákov center poslal za bránkovú čiaru Sagna. Hostia v závere pochopiteľne iba útočili, prakticky neexistujúcu defenzívu tak využil na záverečný gól kapitán Pačinda.

Šamorín – Myjava 2:4, 389 divákov

Na štadióne Pomlé to nebol najnádhernejší prvý polčas víkendu, aj tak ale priniesol dva presné zásahy. Nevýrazných hostí poslal do vedenia Olejník, do prestávky vyrovnal dôrazný Bahi. Kopaničiari vstúpili do druhého polčasu ako vymenení, ponúknutú penaltu premenil hneď po troch minútach kapitán Pekár. Ten patril spolu s Olejníkom a Legnanim k ústredným postavám myjavskej výhry, práve brazílsky krídelník poslal na hlavu Olejníka center na gól na 1:3. Domáci znížili, Demjanovičov priamy kop si zrazil do siete Mareš. Definitívu dal výsledku Lopušan, ktorý stál na konci ďalšej pohľadnej akcie hostí.

Po šestnástom kole má súťaž staronového lídra, na čelo sa vrátili Košice. Prešov je o vzájomný zápas druhý, naviac, v ďalšom kole sa v Ličartovciach stretnú v priamom súboji o líderstvo po jesennej časti.

Dôležité zápasy vyhrali v tomto kole Komárno aj Myjava, naopak, body už na nich strácajú Šamorín a Slovan B. Čím ďalej, tým ošemetnejšiu situáciu zažívajú Humenčania a Rača, zabrať bude musieť aj nováčik z Dolného Kubína. Najlepším strelcom ligy je naďalej Jozef Dolný, už ale nie je sám. Jeho desať gólov dorovnal žilinský Boris Krstić.