Štvrtok, 23. máj 2024

Končí Fantasy Premier league. Je čas na posledný utok

Matej Šuľan Matej Šuľan 22.05.2022
Foto: SITA/AP Photo/Matt Dunham

Pred nami je posledné kolo tejto sezóny Fantasy Premier League. Posledné kolá najvyššej anglickej ligovej súťaže bývajú vždy bláznivé a vidíme v nich veľa gólov.

Aby sme naše tvrdenie podložili aj dátami, aktualizovali sme tabuľku, ktorú sme vám priniesli v rovnakom čase v predchádzajúcej sezóne.

SezónaPriemerný počet gólov na kolo GW1-37Počet gólov v GW38Najbláznivejší výsledokHráči s 3 „kanadskými bodmi“
2017/1826,6831Tottenham 5:4 LeicesterMahrez (1G+2A)
2018/192836Crystal Palace 5:3 BournemouthZaha (3A)
2019/2027,0833Manchester City 5:0 NorwichDe Bruyne (2G+1A), Aubameyang (2G+1A)
2020/2126,8931Leicester 2:4 TottenhamFornals (2G + 1A)
2021/2227,89???

Ako vidíte, v posledných kolách predchádzajúcich ročníkov vždy padol väčší počet gólov, než bol dovtedajší priemer gólov na kolo v danej sezóne. V každej z týchto sezón sme v poslednom kole videli aspoň o štyri góly viacej, než bol priemer a vždy sme boli svedkami aspoň jedného bláznivého výsledku s 5+ gólmi. Vždy sa tiež v poslednom kole našiel hráč, ktorý zaznamenal tri „kanadské body“ za góly a asistencie.

História sa pokojne môže opakovať aj v tejto sezóne. Mnohým tímom už totiž o nič nejde, a tak nemusia podať stopercentný výkon, čo sa môže podpísať na vyššom množstve inkasovaných gólov. Samozrejme, stále tu máme aj tímy, ktoré musia ísť v tomto kole naplno – stále sa hrá o titul, o Ligu Majstrov a o udržanie sa v Premier League.

Ako pripraviť FPL tím na posledné kolo?

Keďže očakávame viac gólov ako obvykle, mali by ste sa zamerať na útočných hráčov. Neznamená to nevyhnutne, že by ste mali hrať formáciu na troch obrancov, nakoľko je tu množstvo krajných obrancov (TAA, Robertson, James, Alonso, Cancelo, Sessegnon), ktorí môžu pri gólových prestrelkách asistovať či skórovať.

V poslednom kole neodporúčame, aby ste kupovali hráčov za -4 či -8 bodov, nakoľko sa to nemusí oplatiť. Hity za mínusové body sa oplatia skôr z dlhodobého hľadiska a keďže nás čaká len jedno kolo, toto nie je ten prípad. Ak si však chcete posledné kolo čo najviac vychutnať a vo vašich mini ligách či celkovom poradí už nemáte ani čo stratiť, ani čo získať, pokojne použite -4 či -8 bodový hit na to, aby ste si pripravili na 38. kolo taký tím, s ktorým si gólové hody čo najlepšie vychutnáte. Fantasy Premier League má byť predsa v prvom rade o zábave.

Ak vám však ide v tomto kole o veľa a bojujete s vašimi rivalmi o pozície, pokúste sa bodovým hitom vyhnúť. Pokiaľ sa snažíte svojich rivalov predbehnúť, snažte sa svoj tím od svojich súperov odlíšiť a kúpte do svojho mužstva rozdielového hráča, ktorého vaši rivali pravdepodobne v tíme nebudú mať. Ak na druhú stranu svoje pozície bránite, snažte sa odkopírovať ťahy, ktoré očakávate, že urobia vaši rivali. Keď budete mať rovnaký tím ako oni, nepredbehnú vás.

Kľúčoví hráči pre posledné kolo

Ako zápas, v ktorom by mohlo padnúť najviac gólov, sa nám pozdáva súboj Tottenhamu s Norwichom. Kanáriky sa lúčia s Premier League, kým kohúti si potrebuje poistiť miestenku do Ligy Majstrov. A v neposlednom rade Son Heung Min bude do posledných minút zvádzať s Mohamedom Salahom (ktorého štart je otázny) súboj o zlatú kopačku. Od dvojice Son + Kane máme teda v tomto kole vysoké očakávania, pričom Son je podľa nás najlepším kandidátom na kapitána v 38. kole. K dvojici Son + Kane môžete do svojho tímu pridať buď niektorého z krajných bekov kohútov (Sessegnon) alebo Kulusevskeho, ktorému sa v tejto sezóne náramne darí.

Okrem hráčov Spurs sa zamerajte aj na hráčov Chelsea. James a oddýchnutý Mount by podľa nás nemali vo vašom mužstve chýbať. A ak hľadáte rozdielového hráča, pri Wernerovej absencii by ním mohol Romelu Lukaku, ktorý má v posledných 3 kolách na svojom konte 3 góly.

A tretí tím, od ktorého máme vysoké očakávania, je Arsenal. The Gunners sú stále v hre o Ligu Majstrov, kým karamelky sa zachránili v najvyššej súťaže len pred pár dňami v zápase proti Crystal Palace. Everton má za sebou náročný program a už mu o nič nejde, takže by v poslednom kole nemusel podať 100 % výkon. Z hráčov Arsenalu sa zamerajte na Saku a Nketiaha.

Záver

Ďalšia sezóna Fantasy Premier League je na svojom konci. S množstvom preložených zápasov, blankov a double gameweekov to bola jazda ako na horskej dráhe. Sme radi, že sme vás našimi tipmi mohli touto sezónou sprevádzať každý týždeň.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera