Štvrtok, 18. júl 2024

Koronavírus kosí aj športový biznis. Futbaltour: Sezóna je na konci

SITA/AP Photo

Stovky, či skôr tisíce fanúšikov plánovali na jar a leto tohoto roku cestovať za športom. Mal to byť rok plný obrovských udalostí. Majstrovstvá sveta v hokeji, EURO 2020, či tradičné futbalové zápasy Ligy majstrov. Zdá sa, že okrem letnej olympiády bude všetko ostatné – úplne správne – zrušené.

Športovým cestovným kanceláriám, rovnako ako mnohým iným podnikateľským subjektom, koronavírus prakticky zastavil všetok biznis. Na otázky TakUrčitee odpovedal Matej Očenáš, konateľ CK Futbaltour.

Aktuálna situácia ohľadom pandémie koronavírusu znamená, že prakticky celý športový svet sa zastavil. Aká vážna je situácia a aká je vaša reakcia? 

Cestovný ruch bol jeden z prvých segmentov, ktorý pocítil globálne šírenie vírusu. Z poklesu dopytov o futbalové zájazdy vo februári sme sa rýchlo dostali k takmer nulovému záujmu v súčasnosti.

Priestor na prinášanie zábavy a cestovateľských zážitkov je značne limitovaný,  aktuálne pracujeme na návrate všetkých našich klientov z prebiehajúcich zájazdov a komunikujeme so stovkami klientov, ktorí sa tešili na svoj zájazd v nasledujúcom období.

O akých finančných stratách hovoríme? 

Sezónu zájazdov 2019/2020 ukončujeme vynútene na konci jej druhej tretiny. Čo sa týka obratu, bavíme sa o výpadku miliónov eur, vzhľadom na počet krajín v ktorých pôsobíme.

Sú zájazdy poistené, inými slovami dostanú zákazníci už zaplatené peniaze po zrušení zápasov späť?

Na domáce pomery sprostredkujeme našim klientom nadštandardný poistný produkt, ktorý obsahuje aj poistenie pre prípad storna zájazdu. V preklade, ak sa klient nemôže zúčastniť zájazdu z objektívnych a nepredvídateľných príčin, nasleduje riešenie poistnej udalosti s následnou refundáciou. 

Dokedy sa bude ešte dať vycestovať za športom? Inými slovami, myslíte si, že sa postupne zrušia hromadné podujatia aj tam, kde dnes ešte sú povolené? 

Každú hodinu evidujeme nové vyhlásenia a nariadenia kompetentných orgánov, kaďždý deň pribúdajú zápasy s vylúčením publika, alebo rovno rušenie zápasov. Táto sezóna je pravdepodobne na konci.

Veríme, že všetky opatrenia pomôžu k vyriešeniu situácia a želáme si aby sa (nielen) športový svet čoskoro vrátil do zdravého režimu. 

Veríte, že sa MS v hokeji a futbalové EURO uskutočnia? Ak nie, o akých výpadkoch na tržbách hovoríme? 

V čase položenia tejto otázky boli obe akcie naplánované podľa pôvodného harmonogramu. V čase písania odpovede je zrejmé, že hokejové MS sa neuskutočnia a v čase čítania textu už môže byť zrušené aj EURO.

Dej sa vyvíja naozaj dynamicky, sami sme v očakávaní rozhodnutí organizátorov. Výpadky na tržbách našej CK budú tak, ako som naznačil v predošlej otázke, miliónové. 

Máte pripravenú alternatívu k veľkým športovým udalostiam?

V prvom rade potrebujeme v bezpečí dopraviť naspäť domov všetkých klientov, ktorí sa nacházdajú na zájazdoch v zahraničí. Následne informovať o ďalšom postupe všetkých klientov, ktorí majú u nás objednané vstupenky a zájazdy.

Ak sú medzi nimi aj čitatelia TakUrčitee.sk, ubezpečujem že na nikoho sme nezabudli a prosím o trpezlivosť. Tak ako väčšina spoločností v oblasti cestovného ruchu, aj my pracujeme na plné obrátky. 

Nateraz sa riadime pokynmi kompetentných úradov a dodržiavame všetky odporúčania pre eliminovanie šírenia vírusu. Okrem iného to znamená, že nás v najbližích dňoch na našej kamennej prevádzke nenájdete. Pracujeme z domácich adries a všetkým klientom či záujemcom o naše služby sme k dispozícii na kontaktných údajoch, uvedených na našej webstránke

Pohárové zápasy či hokejové majstrovstvá sveta sú tu každý rok. Veríme, že rovnako tak tu bude aj naša CK a opäť dostaneme príležitosť od našich skvelých klientov sprevádzať ich po svete športových akcií.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera