Štvrtok, 23. máj 2024

Ktorí hráči sú vo forme pred 11. kolom Fantasy Premier League?

Matej Šuľan Matej Šuľan 05.11.2021
Foto: TASR/Justin Setterfield

Desiate kolo Fantasy Premier League nám neprinieslo množstvo FPL bodov, nakoľko to bolo kolo s druhým najnižším bodovým priemerom v tomto ročníku. Takže ak sa vášmu mužstvu nedarilo, nie ste v tom sami – podobné pocity zažívala väčšina fantasy manažérov.

Teraz sa musíme znovu pozrieť dopredu a nájsť hráčov, ktorí by mohli naše fantasy tímy oživiť a ktorí by nám mohli pomôcť predbehnúť rivalov v mini-ligách a v celkovom poradí.

Preto sa poďme pozrieť na hráčov, ktorí si z posledných piatich kôl nesú najlepšiu formu, a ktorých by ste mohli kúpiť pred 11. kolom.

Obrancovia Chelsea = zlatá baňa na fantasy body

Medzi ôsmimi najproduktívnejšími obrancami tejto sezóny Fantasy Premier League sa nachádzajú až štyria obrancovia londýnskej Chelsea. Zaujímavé je, že sa dostali medzi najproduktívnejších obrancov bez toho, aby ktorýkoľvek z nich odohral plný počet zápasov. K plnej minutáži mal najbližšie Antonio Rudiger, ktorý vynechal kvôli zraneniu len jeden z desiatich zápasov.

Obdivuhodnejšie sú však výkony Reeca Jamesa a Bena Chilwella. Ani jeden z nich v tejto sezóne nedostával pravidelne priestor v základnej zostave, napriek tomu majú na svojom konte spoločne 7 gólov a 2 asistencie. A keď sa pozrieme na obrancov, ktorí sú v posledných kolách v najlepšej forme, na vrchu tabuľky nájdeme práve týchto dvoch hráčov.

V 11. kole čaká Chelsea zápas proti ďalšiemu súperovi z chvosta tabuľky – proti Burnley. A obaja, James aj Chillwel, vynechali utorkový zápas Ligy Majstrov, čo výrazne zvyšuje ich šance na štart proti Burnley v základnej zostave. Takže ak máte v zostave len jedného z nich dvoch, skúste k nemu do svojho mužstva pridať aj toho druhého. Tento krok vám môže v 11. kole FPL priniesť množstvo bodov.

Záložníci vo forme

Excelentnej forme Mohameda Salaha sme sa venovali v predchádzajúcom článku pre 10. kolo FPL. Teraz sa pozrieme na niektorých ďalších záložníkov, ktorí v posledných kolách ukázali skvelú formu.

Maxwel Cornet

Prvým z nich je Maxwel Cornet, nová posila Burnley. Bývalý hráč Lyonu naskočil do Premier League vo veľkom štýle a vo svojich piatich zápasoch za Burnley dokázal skórovať až 4-krát, vďaka čomu je v tabuľke formy (v oficiálnych štatistikách FPL) hneď druhý medzi záložníkmi za Mohamedom Salahom.

Po zápase s Chelsea v 11. kole sa program The Clarets výrazne zlepší a Cornet bude mať priestor na to, aby vo svojich dobrých výkonoch pokračoval. Napriek skvelej forme nemá záložníka z Pobrežia Slonoviny vo svojom FPL tíme ani 1 % fantasy manažérov. Takže ak hľadáte nejakého rozdielového hráča, ktorý má dobrú formu a ktorého zároveň ostatní FPL manažéri prehliadajú, mohol by to byť práve Maxwel Cornet.

Phil Foden

Po návrate zo zranenia sa Phil Foden hneď dostal do základnej zostavy Manchestru City a okamžite nadviazal na dobrú formu, ktorou ukončil predchádzajúcu sezónu Premier League. Za Citizens nastupuje predovšetkým na hrote útoku a kým je Ferran Torres zranený, nemá na tejto pozícii veľkú konkurenciu (keďže Gabrielovi Jesusovi sedí momentálne najviac pozícia na pravom krídle).

Máme teda možnosť kúpiť do našich mužstiev vo forme hrajúceho útočníka Manchestru City, ktorí je v FPL klasifikovaný ako záložník, a to len za 8.2 miliónov libier. To je pre FPL manažérov príležitosť, ktorá sa nevidí príliš často.

Emile Smith Rowe

Po katastrofálnom úvode sezóny sa výkony Arsenalu zlepšili a the Gunners momentálne ťahajú 10 zápasovú šnúru bez prehry vo všetkých súťažiach. Vďaka tomu si viacerí hráči Arsenalu začínajú nachádzať cestu do našich FPL mužstiev.

Z hráčov Gunners nás najviac zaujal Emile Smith Rowe, ktorý je s 49 bodmi z nich najproduktívnejší. V tabuľke formy je piaty medzi záložníkmi (vďaka 3 gólom a 2 asistenciám v posledných piatich kolách).

V najbližších týždňoch má Arsenal pred sebou zmes ľahkých a náročných zápasov. Cena Smitha Rowa je však len 5.6 miliónov libier, takže ho môžete dať do základnej jedenástky vášho mužstva v 11. kole proti Watfordu a 13. kole proti Newcastlu, a následne v 12. resp. 14. kole proti Liverpoolu resp. Manchestru United ho môžete posadiť na lavičku.

Záver

Momentálne sa dobrou formou prezentujú hlavne obrancovia a záložníci. Medzi útočníkmi práve teraz nemáme žiadneho hráča, ktorý by skvelými výkonmi vyčnieval nad ostatnými. Takže keď budete robiť prestupy pre 11. kolo Fantasy Premier League, sústreďte svoju pozornosť na obrancov Chelsea a na záložníkov vo forme.

Držím palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera