Sobota, 20. apríl 2024

Kľúčový zápas Pavla Hapala. Komu dá po facke od Chorvátov dôveru v Budapešti?

SITA/AP Photo

Dnes nastal čas odložiť piatkové pľuvance na horšie časy. Slovensko čakajú večer dôležité futbaly. Kým k tomu príde, poďme si s triezvou hlavou po víkende namiešať vlastnú základnú jedenástku pre večerný zápas kvalifikácie na EURO 2020 Maďarsko – Slovensko. Ako sa bude líšiť od tej Hapalovej, uvidíme už o pár hodín.  

Po piatkovom fiasku trénerovi úprimne nie je čo závidieť. Tri milióny Slovákov by najradšej vymenilo celý tím aj s kustódmi, kopačkami a vešiakmi na dresy. Lopta je však guľatá a tráva zelená. A hlavne každý zápas je iný a začína od 0:0.

Začnime trochu netradične, rovno od vrchnosti.

Tréner

Trénerom bude aj pre tento zápas Pavel Hapal. Ak zápas s Maďarmi nezvládneme, tak Hapal by možno aj z najhorúcejšej lavičky hapal. Nehráme ako Brazília, čo si mnohí fanúšikovia po jeho nástupe do funkcie mysleli, že nastane. Nastal návrat nohami pevne na zem.

Ale bola by to škoda, generačná výmena nastala a žiadny tréner to vtedy nemá jednoduché. Neobhajujeme, ale ani nekritizujeme predčasne.

Brankár

Nie je o čom. Martin Dúbravka má po piatku dobre vyprášené rukavice a je jasná jednotka.

Obrana

Keď Denis Vavro začínal v Žiline, kopil chybu na chybu a nakoniec sa z neho stal najlepší stopér našej ligy. Je však otázne, či v tak dôležitom zápase, aký na našich dnes čaká postaviť mladého stopéra, ktorého sebavedomie po Petkovičovych kolotočoch nemusí byť na najvyššom bode. Stačí nevydarená prihrávka, malé zaváhanie, poznáme to. Hlava vie veľa ovplyvniť. Na jeho miesto by sa z krídla mohol dnes posunúť Dávid Hancko.

Vľavo za Hancka nastúpi jediný ľavý obranca v tíme Róbert Mazáň. A kto bude napravo? Či Valjent alebo Šatka je úplne jedno. Obaja sú stopéri a smerom dopredu to žiadne terno nebude.

Stred

Tréner trojicu Hamšík, Kucka, Lobotka, ktorá pred Chorvátmi fungovala, rozbíjať asi nebude. Keď hovoril pri otázke k zostave na včerajšej tlačovke o zachovaní chladnej hlavy, myslel to možno takto.

Proti Maďarom potrebujeme v strede ihriska súbojových hráčov a túto úlohu spĺňa v našom tíme Juro Kucka aj so všetkými žltými kartami na konte. Lobotka potrebuje budíček v podobe štipľavej maďarskej papriky a Marek Hamšík stále nemá alternatívu. Aj keď veríme, že šancu dostane konečne aj Laci Bénes.

Útočné krídla budú okupovať Haraslín a Rusnák. Albert je Hapalov kôň a odohral len polčas s Chorvátmi. Robo Mak v klube nehráva a po ťažkom zápase nemusí byť kondične pripravený na ďalších 90 minút. To vedia lepšie tréneri.

Útok

Ondrej Duda nemôže hrať v útoku. Už nikdy. Je to hráč, ktorý potrebuje loptu na nohu alebo do priestoru, tvoriť a zapájať sa do kombinácie. Nie je stavaný na tvrdé súboje so stopérmi, všetky prehráva a o podržaní lopty sa nám vpredu môže len snívať. Toľko nenávidený Adam Nemec chýba viac, ako sme si mysleli.

Boženík ešte nedorástol a tréner preto vytiahne do úvodu ďalšieho neútočníka Matúša Bera. Ten dal v štyroch zápasoch holandskej ligy dva góly a vie v súbojoch dobre pritvrdiť, čo môže na Maďarov platiť.

Striedačka

Bude plná ďalších hráčov a členov realizačného tímu.

Zápas má výkop o 20:45. Hrá sa v Budapešti, vraj o všetko. My však hráme prinajmenšom aj o česť. Maďari nie sú Chorváti. Sú slabší. My zase nebudeme ako piatkoví Slováci. Naši južní susedia majú kvalitatívne horšie mužstvo, treba to potvrdiť hlavne na ihrisku. Veríme, že brankár Péter Gulácsi bude večer v dobrom guláši. Segedínskom.

A aká bude teda zostava? Ak by sme ju aj netrafili na 100%, bude víťazná.

PS: K futbalu sa vyjadril aj Telovýchovný vedúci v Športovke, ktorú vysiela po novom ako podcast.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera