Sobota, 25. máj 2024

Tlačovka ako žiadna iná. Tréner Realu Sociedad po zisku Copa del Rey si obliekol dres, chytil šál a spieval chorál fanúšikov

SITA/AP Photo/Angel Fernandez

Futbalisti Realu Sociedad San Sebastian získali španielsky Kráľovský pohár za sezónu 2019/20. V odloženom finále v Seville zdolali Athletic Bilbao 1:0. Po zápase na tlačovej konferencii ukázal tréner víťazov svoj celoživotný vzťah ku klubu.

Baskické derby vo finále Kráľovského pohára

O jediný gól sa v baskickom derby postaral Mikel Oyarzabal, keď v 63. minúte premenil penaltu po faule Iniga Martineza na Portua. Celú situáciu si rozhodca prezrel na videu, pokutový kop nechal v platnosti, no pôvodne červenú kartu pre Martineza zmenil na žltú.

Finálový zápas 118. ročníka Copa del Rey sa mal pôvodne konať vlani v polovici apríla, no duel museli odložiť pre pandémiu koronavírusu. Finalisti ho chceli preložiť na termín, keď už budú môcť prísť na štadión diváci. To sa nepodarilo a v sobotu hrali pred prázdnymi tribúnami.

Real Sociedad získal trofej tretíkrát v histórii.

Tlačovka ako žiadna iná

Zaujímavou postavou finále bol tréner Realu Sociedad.

Imanol Alguacil, ako píše na twittri Bielsista, je odchovancom klubu, ktorý trénuje. Pravý obranca odohral v La Lige viac, ako 120 zápasov (113 za klub, v ktorom vyrástol). Ako hráča ho volali Imanol, pravú stranu obrany obhospodaroval počas celých deväťdesiatych rokov minulého storočia.

Realu zostal verný aj po skončení hráčskej kariéry. Postupne sa vypracoval z akadémie cez Béčko až na lavičku prvého tímu klubu z mesta v Biskajskom zálive.

San Sebastian vyhral La Ligu dvakrát na začiatku 80. rokov dvadsiateho storočia, poslednú trofej získali v sezóne 1986/87, keď vyhrali Copa del Rey.

Víkendový triumf v Španielskom pohári pre trénera veľa znamenal, veď pri zisku poslednej trofeje mal 16 rokov. Všetkým ukázal hneď na tlačovke po zápase, že je okrem zamestnanca aj veľkým fanúšikom svojho klubu.

Zdroj: TASR

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera