Utorok, 23. apríl 2024

Lazaret FC znova do boja! Diery v tíme Liverpoolu by nezaplátala ani partička tučniakov z Madagascaru

Ján Janočko Ján Janočko 07.03.2021
SITA/Oli Scarff, Pool via AP

Dnes už asi niet takého fanúšika Liverpoolu, ktorým by pohlo ďalšie nové zranenie v tíme. Čo je horšie, fanúšikmi The Reds už nehnú ani prehry.

Vlastne ak dnes Liverpool padne doma s Fulhamom, asi len kývnu plecami, ak z toho ešte nemajú svalovku.

Prúser červených rozmerov

Je obdivuhodné, že Lazaret Liverpool FC ešte dokáže nazbierať nejakú základnú jedenástku bez toho, aby sa musel niektorý z dorasteneckých tímov odhlásiť zo súťaže. Majster ligy hrá mizerne. Hovorí o tom pohľad na tabuľku, aj pohľad na zápasy. Tie sa pritom v mnohých prípadoch pozerajú len preto, aby si človek mohol dať čiarku za ďalšiu absenciu v zostave. Realita je krutá. Liverpoolu hrozí hanba doma aj v Európe. 

Tento komentár sa celoživotnému fanúšikovi klubu z Anfield road píše veľmi ťažko. Aj preto si ho nechávam na neskorú nočnú, či lepšie povedané, skorú rannú hodinu. Cítim sa okradnutý. Už je to vlastne rok čo mi môj milovaný klub nerobí radosť. Korona všetko pokazila a aj ten titul bez poriadnej oslavy fanúšikmi je akýsi polovičný.

Teraz už o ňom ani nemôže byť reč a ja neviem, kde sa podelo čaro tímu, ktorý si ešte začiatkom roka suverénne vykračoval pre primát futbalového kráľa Anglicka.

Hľadá sa vinník

Zjavne to nevie ani Andy Robertson, ľavý obranca Liverpoolu, ktorý sa vyjadril, že aktuálny tím nesiaha tomu z vlaňajška ani po členky. Má pravdu. Sčasti si za to môže klub sám. Neschopnosť streliť gól už nie je o šťastí, ale o tom, že zakončeniam Liverpoolu chýba zväčša… zakončenie.

Okej, existujú aj zápasy, v ktorých dá tím gól bez strely na bránu, ale na toto sa spoliehať nedá. Ofenzíva The Reds potrebuje prefackať.

Útočnému triu nechýba rýchlosť, mám pocit, že ani kondícia, ale absentuje nápad, myšlienka na zaujímavý fígeľ, či aspoň pokus vypáliť to na bránu a prekvapiť gólmana, hoci aj strelou z diaľky. Ak už aj tá strela príde, je dobre, že diváci nie sú na tribúnach – isto by niekoho trafila.

Kritizovať zálohu sa vlastne ani veľmi nedá. Wijnaldum je hlavou v budúcom pôsobisku, keďže nepodpísal novú zmluvu a hoci hrá dobre, do hry nedáva 100%. Alcantara je prínosom len v kolónke žltých kariet, mám pocit, že s jednou už nastupuje na zápas. Mladý Jones ešte nie je hotový hráč, svetlé momenty sú síce zábleskami nádeje, ale zatiaľ je to len taká búrka v šerbli. Verím, že mu je v strede poľa aj otupno, veď si ani poriadne nemá s kým prihrať.

Kombinačne ostrieľaní harcovníci potom musia zaskakovať v obrane (Fabinho) alebo sú momentálne ranení v boji (Henderson). A keby neboli ranení, tak by zaskakovali v obrane. Očakávať, že Keita sa preberie sťa slovenský akožeotužilý influencer vyskakujúci v slipoch z rybníka v januárovom počasí je hlúposť, to už skôr Milner omladne.

Aj obrane je čo vytknúť. Najmä krajom to síce nejde v bránení, zato to o to viac kazia v zakladaní útokov. Ozdoby minulej sezóny žiaria ako diamanty. A kto dával na prírodovede pozor vie, že diamanty nežiaria (aj keď Rihanna spieva o opaku). Do plaču nie je fanúšikovi len z výkonov stopérov. Lebo sú na maródke.

Ako bonus si gólman Becker vybral slabšiu chvíľku a keďže chvíľka je relatívny pojem, trvá už pár mesiacov.

Kowalski, analýza!

Ja ani neviem čo na toto povedať. Na jednej strane sú veci, ktoré ovplyvniť vieme, na druhej sú také, ktoré futbalový život prináša. Keby sa taký počet zranení odohral nejakému tímu v 90tych rokoch, azda by záhadu takého počtu absencií vyriešilo duo Mulder a Scullyová.

Ale možno by som sa pristavil pri inom vyšetrovacom tíme. Videli ste animovanú sériu Madagascar? V partii tučniakov bol Kowalski, vždy pripravený urobiť svižnú analýzu. Vo všetkých troch dieloch túto partičku nezastavili ani obrovské nedostatky, všetko dokázali zaplátať a výsledný efekt bol na počudovanie dobrý.

Obávam sa však, že diery v tíme Liverpoolu (a v dušiach fanúšikov) by dnes ani Kowalski a jeho partia nevedeli zaplátať aspoň k malej spokojnosti.

Hľadaj pozitíva!

Na všetkom vraj treba hľadať to pozitívne (hoci v tejto dobe je to veľmi zradné slovo). Mne však nič pozitívne takto o pol tretej ráno nenapadne. Neviem či sa je na koho hnevať, či je komu čo vyčítať a či mi to nejako pomôže.

Dnes o tretej si určite pozriem zápas Liverpoolu s Fulhamom. Ak nás však po tomto kole preskočí Tottenham aj Aston Villa, nebudem vôbec prekvapený.

Ak Liverpool vyhrá, poviem si „juch“ a kývnem plecom. Ak budem nebudem mať svalovku.

TakUrčitee Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera