Piatok, 24. máj 2024

Levák Bob z Košíc žiari v Moskve a v českom výbere na EURE

Ján Janočko Ján Janočko 27.06.2021
SITA/AP Photo/Antonio Calanni

Pre niekoho až nečakane silné je aktuálne mužstvo Českej futbalovej republiky. Medzi západnými susedmi upútal moju pozornosť, hlavne tú vizuálnu, muž podobný Davidovi Luizovi a Levákovi Bobovi zo Simpsonovcov. Teda, hlavne účesom.

Král. Alex Král

Jeho ctené meno je Alex Král a verte či nie, s takým menom sa môžete narodiť aj v Košiciach. Alexovi sa to stalo, no pravdou je, že nám ho vyfúkli Česi. Ak sme sa o jeho služby niekedy bili.

Defenzívny záložník sa futbalovo rozbiehal v Brne. Že bude veľký talent sa vedelo dávno, nielen preto, že je „menovcom“ jedného z hrdinov animovanej filmovej série Madagaskar. Už keď mal 15 rokov, Slavia sa rozhodla natiahnuť lano smerom na východ a mladý stredopoliar si povedal, že v Prahe nemá čo stratiť. Na futbalové skusy do najvyššej súťaže ho potom zošívaný tím poslal do Teplíc a tam vyletel. A Slavia si uvedomila, že pustiť ho, bolo chybou. Tak ho pre veľký úspech kúpili ešte raz, tentoraz zo severu, nie z východu Česka.

Nedá sa o ňom úplne povedať, že by bol stavebným kameňom novodobých úspechov pražského tímu. V Slavii toho vskutku veľa neodohral, veď čo je to 18 zápasov… Životné putovanie Alexa Krála pokračovalo do Moskvy. Mohlo aj do Francúzska, legendy hovoria, že záujem malo aj Bordeaux. 

Zvyknutý zastavovať útoky hviezd

Než sa vyberieme do Ruska, treba povedať, že Alex sa vyskytol aj v megaúspešnom tíme Česka do 19 rokov v roku 2017. To je ten rok, počas ktorého Česi došli až do semifinále EURO turnaja. Alex si okrem medailového úspechu vyslúžil aj miesto v tíme vo výbere najlepších hráčov majstrovstiev. Kde sa vyskytne na tomto, dospeláckom Eure, nateraz nevieme. Zastaviť útoky šikovných a rýchlych Holanďanov bude asi náročné, ale na to si už hviezda tohto článku zvykla. Napríklad debut v A-tíme českého národného mužstva absolvoval proti Brazílii.

Vráťme sa ku klubovej púti Leváka Boba. Zo Slavie sa dnes prestupuje za ťažké milióny, nielen v českých korunách. Ak sa páni futbaloví žurnalisti nemýlia, za Alexa dal Spartak Moskva 13 miliónov. Eur. Mimochodom, pamätáte si na to, ako sa svojho času mal aj slovenský útočník Róber Boženík porúčať zo Žiliny do tohto tímu? Vraj je to výborný klub pre rozvoj mladých hráčov. Nuž, Alex by to asi mohol potvrdiť.

V ostatnej sezóne absolvoval 30 zápasov, na gól prihral päťkrát. Spartakovci z Moskvy sa môžu spoľahnúť na jeho vzdorovitosť v osobných súbojoch, aj na jeho rozohrávku. Otázka je, dokedy. Papier znesie veľa, a ten zmluvný hovorí o tom, že Alex Král bude Moskovčanom do leta 2024. Brázdiť ulice hlavného mesta Ruska na svojom Lamborghini Huracán LP640 by však podľa overených, neoverených, dôveryhodných aj pofidérnych zdrojov už po lete nemal.

Pôjde do Anglicka?

Záujem hlásia z Anglicka, hovorilo sa o Evertone, o služby Krála vraj stál aj Leeds. Ponuka trénovať pod čupiacim Marcelom Bielsom je lákavá, ale možno je lákavejšie hrať s Cofalom a Součkom. Krála chce vraj West Ham. Cena? Hovorí sa o 23 miliónoch. Opäť, eur.

Či rozšíri českú enklávu v Londýne zatiaľ nevieme. On sa odpovedi vyhýba, kluby takisto, logicky, mlčia. Nahradiť by vraj mal Decleana Ricea, ktorý má byť na odchode. Ktovie, ako to nakoniec bude – Král totiž možno zvýši svoju cenu. A stať sa tak môže už dnes večer, v zápase s Holandskom…

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera