Nedeľa, 26. máj 2024

Liverpool – Manchester City, alebo Najväčší duel v doterajšej sezóne

Štewo Biroš Štewo Biroš 10.11.2019
SITA/AP Photo/Rui Vieira

Obdivujem Kloppa, milujem Guardiolu, z pohľadu guľatého fandu tak v ikonickom Liverpoole očakávam pri troch+ nedeľných orosených klasický pretlak v žile, ireverzibilnú schizofréniu a frajerkine výhražné esemesky.

Za Lamanč kopeme najväčší duel v doterajšej sezóne, vitajte, priatelia.

Liverpool – Man City

Výkop začína vždy strede, všetko ostatné ale od gólmana a strata Edersona skrz svalové zranenie je prvým uleteným prdíkom z twerku modrej šejkovej tanečnice. Bravo chytá svetovo, nie však vždy, a či na sychravom Anfielde psychicky správne poskladá hlavu s nohami a hlavne rukami je mojou prvou pochybou.

Pep tvrdí, že jeho borci neprehrajú kvôli brankárovi, keď sa ale kuknem na opačnú stranu, jasných 1:0 pre Alisona. Ibaže by tam bol Karius. Joke.

Aj keď sa David Silva výkonnostne prezentuje o 23% slabšie ako v minulej sezóne, jeho neúčasť v megadueli bude určite citeľnejšou ako absencia Xherdana Shaqiriho v šíku Reds. Thirty – Love pre Liverpool. Pri domácom prostredí skoro Forty.

3-5-2 o patro vejš

S čím má neporazená a zdanlivo neporaziteľná Jürgen´s eleven istý problém je súperova formácia 3-5-2, čo dosť jasne ukázal už Sheffield United, Manchester United a v utorok aj Genk v Champions League.

Pep, ktorý sa Kloppa bojí viac než upír cesnaku vie, že jeho na lopte komfortní skyblues dokážu podobnú schému uhrať o patro vejš ako spomínaná trojka a že cesta ako zlomiť nekompromisnému lídrovi doma šiju by mohla viesť práve tadiaľ.

Srandou ostáva, že presne tak dobre to vie aj Klopp.

Podľa Jurgena zvíťazí na Mersey odvaha, detaily a stopercentné nasadenie celého tímu, predavača hotdogov na štadióne nevynímajúc. Podľa štatistík zas fakt, že v novembri nikdy nie je a nebolo v Premier League nič rozhodnuté.

Nech teda vyhrá lepší a že zážitoček priatelia!

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera